لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی

آرایش کردن یکی از فعالیت های روزمره بانوان است. به طور معمول می توان گفت که تمام زنان در طول عمر خود حداقل یک بار آرایش می کنند. همین امر باعث می شوند تا لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی پررنگ تر شود. اگر کمی تامل کنیم و به علت این موضوع فکر کنیم درخواهیم یافت که این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است. در مقاله لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
چرا آرایش می کنیم

آرایش کردن به یک فعالیت روزمره تبدیل شده است. و بانوان از زدن یک کرم معمولی ضد آفتاب گرفته تا استفاده از کرم و پودر، سایه، کانسیلر و برنزر، آن را هر روزه انجام می دهند. در مورد علت انجام این کار تحلیل های زیادی شده است . متخصصین معتقدند که بخشی از این فعالیت مربوط به جامعه است و علل فرهنگی دارد. اما بخش دیگر آن مربوط به شخص است و علل فردی دارد. از جمله علل فرهنگی می توان به همه گیر شدن لوازم آرایش و استفاده ی وسیع آن در سطح جامعه اشاره کرد. امروزه اینفلوئنسر ها و بلاگرهای زیادی در این زمینه بانوان را ترغیب می کنند و آن را به صورت یک نیاز اساسی جلوه می دهند. از علل فردی می توان به عدم اعتماد به نفس در فرد اشاره کرد. البته علت های مثبت زیادی نیز برای آرایش کردن وجود دارد. به طور مثال افراد زیادی ممکن است از این کار احساس سرزندگی و شادی کنند. به هر روی علت هر چه که باشد لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی را باید جدی گرفت و به آن توجه ویژه ای داشت.

لوازم آرایش

لوازم آرایشی مختلف از شامپو گرفته تا خمیر دندان، از صابون گرفته تا کرم مرطوب کننده و تمامی وسایلی که روی میز آرایش خود می چینید، وسایلی همچون: پرایمر، کرم پودر، انواع پالت های سایه انواع برنزرها، کانسیلر ها، پنکیک ها، فیکساتورها، و … باید به تایید سازمان بین المللی استاندارد برسند. به لطف این سازمان است که امروز می توانیم با خیال راحت و بدون هیچگونه نگرانی از ضرر های احتمالی از وسایل آرایش استفاده کرده و احساس شادابی داشته باشیم.

لوازم آرایش کالاهایی هستند که یا به صورت کرم و یا پودر روی پوست صورت قرار می گیرند ویا به صورت اسپری هستند. همچنین دسته بندی های دیگری مثل صابون ها و شامپو و خمیر دندان نیز وجود دارند. هدف این وسایل می تواند پاکسازی و تمیز کردن بخشی از پوست بدن، زیبا سازی، افزایش جذابیت و یا تغییر شکل ظاهری باشد. از آنجایی که این لوازم مستقیما با پوست شما در ارتباط هستند، لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی خودنمایی می کند. هرچیزی که به طور مستقیم و یا حتی غیر مستقیم با پوست ما در ارتباط است می تواند از لایه های پوستی عبور کرده و به داخل بدن ما نفوذ کند. البته این کار ساده ای نیست و عناصر لوازم آرایش به راحتی قادر به انجام آن نیستند اما به علت نفوذ پذیری بالای پوست می توان گفت که باید به مساله ی لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی توجه ویژه ای داشت.

استفاده از لوازم آرایشی استاندارد
اکثر لوازم آرایشی معتبر در صورت که طبق دستور نوشته شده در بروشور آن ها مورد استفاده قرار گیرند هیچ خطری برای ما نخواهند داشت. با این وجود ، آلودگی مواد آرایشی در طی فرآیند تولید می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی در برخی از افراد شود. این اثرات از عفونت تا واکنشهای آلرژیک شدید متغیر است.

اگر پوست حساسی دارید به طور حتم باید لوازم آرایشی را از فروشگاه و یا سایت معتبری خریداری کنید. هرچند این موضوع برای افرادی که پوست حساسی ندارند نیز صادق است. اما اگر پوستی دارید که مستعد آکنه است و یا به سرعت قرمز می شود و خارش و سوزش می گیرد، لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی شما بسیار اهمیت پیدا می کند.
سرب موجود می تواند کشنده باشد

یکی از موادی که برای ماندگاری بالای لوازم آرایش در آن ها استفاده میشود سرب است. استفاده از سرب در لوازم آرایش در خیلی از کشور های دنیا ممنوع است اما بازهم شاهد بی قانونی و استفاده از سرب در برخی از کمپانی ها هستیم. این موضوع بسیار جدی است. سرب می تواند بسیار خطرناک بوده و عامل اصلی سرطان ها و حتی مرگ افراد مختلف باشد. پس لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی شما بسیار بالاست. اگر از لوازم آرایشی نامرغوبی استفاده کنید احتمال وجود سرب در آنها بالا بوده و این موضوع می توانند صدمات جبران ناپذیری به شما وارد کند. همچنین سرب برای خانم های باردار چندین برابر افراد عادی خطرناک است و اصلا جای ریسک ندارد.

تنوع بالای محصولات و بالا رفتن لزوم استفاده از لوازم آرایشی استاندارد برای سلامتی

امروزه بانوان و اگر به طور کلی تر نگاه کنیم همه ی افراد، با تنوع بسیار بالایی در فروشگاه ها، داروخانه ها و سایت های مختلف روبه رو هستند. یک تحقیق نشان داده است که فقط در سنگاپور سالانه 130 هزار مدل لوازم آرایشی تولید میشود. خبر خوب این است که در حال حاضر تمایل همه به سمت استفاده از لوازم آرایشی طبیعی و ارگانیک است، بنابراین مطالبه این نوع لوازم آرایش کمپانی ها را وادار به تولید محصولات طبیعی و ارگانیک خواهد کرد.

بسیاری از برند های لوازم آرایشی ادعا می کنند که محصولاتی طبیعی و ارگانیک تولید می کنند. اما باید دقت زیادی داشته باشید. بسیاری از ما تنها به دلیل اینکه تحت تاثیر تبلیغات هستیم، حرف کمپانی ها را باور کرده و بدون توجه خرید می کنیم. کافی است نگاهی کوتاه به مواد اولیه آن لوازم آرایش بیاندازید. خواهید دید که آیا واقعا ارگانیک است و یا این فقط یک شعار تبلیغاتی است.
درج تاریخ تولید و همچنین تاریخ انقضا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از خرید لوازم آرایشی که از تاریخ تولید آن زمان زیادی گذشته است صرفه نظر کنید. مطمئن باشید که محصولات خوب روی دست فروشندگان نمی مانند تا از تاریخ آن ها مدت زیادی بگذرد.

بسیاری معتقد هستند که این مسئولیت و وظیفه ی کمپانی های تولید کننده و دولت است که به فکر سلامت مردم باشند و تمامی لوازم آرایش موجود در بازار را چک کنند. باید گفت که این موضوع تا حد بسیار زیادی درست است. دولت و کمپانی ها موظفند تا نظارت کاملی بر روی تولید لوازم آرایشی داخلی و همچنین کیفیت محصولاتی وارداتی داشته باشند. اما دقت کنید این موضوع تا حد بالایی به شما نیز بستگی دراد. اگر از لوازم آرایشی مترو خرید می کنید و یا خرید شما از یکی از همسایگانی است که به تازگی از کشور های دیگر جنس آورده و در منزل خود می فروشد، دیگر نمیتوانید هیچ کسی جز خودتان را مسئول این موضوع بدانید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید