راهنمای حرفه ای خودآرایی بر اساس فرم چهره؟

امروزه بسیاری از خانوم ها با توجه به هزینه های بالای ارایشگاه ها، به دنبال یاد گیری تکنیک هایی برای خود آرایی صورت خود هستند. اما برای امورش حرفه ای خود ارایی باید در ابتدا با فرم صورت خود اشنا شوید. تا بتوانید خود ارایی هماهنگ با صورت خود انجام دهید. اگر به دنبال تکنیک های خودآرایی بر اساس فرم چهره خود هستید. خواندن این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
مراحل خودآرایی بر اساس فرم چهره
  • برای خود ارایی حرفه ای چهره در ابتدا باید با شستشوی صورت تان، ان را از هر گونه الودگی تمیز کنید. و سپس کمی از مرطوب کننده هماهنگ با نوع پوست تان ( چرب، معمولی، خشک، مختلط و …) بزنید.
  • در مرحله بعدی نیاز به استفاده از کرم پودر دارید. بهترین کرم پودر برای انجام خود ارایی استفاده از کرم پودر های کاملا همرنگ پوست تان است. یک کرم پودر سبک انتخاب کنید. و ان را با براش مخصوص به اندازه روی پوست صورت تان پخش کنید.
  • در ادامه می توانید برای پوشش دهی لکه های قرمز، سیاهی دور چشم و جای جوش های بزرگ از کانسیلر استفاده کنید. ان را روی نقاط مشخص شده بزنید و ان را روی محل مورد نظر پخش کنید.
  • خودآرایی بر اساس فرم چهره در این مرحله جدیت می یابد. در این مرحله باید با توجه به فرم چهره ( بیضی، گرد، مربع و …) از کرم های گریم و متعادل ساز پوست استفاده کنید. که در ادامه راجع به خودآرایی بر اساس فرم چهره در تمامی مدل ها توضیح خواهیم داد.
  • سایه زدن پلک ها
  • کشیدن خط چشم و زدن ریمل
  • و در نهایت رژ لب زدن اخرین مرحله از انجام خود ارایی است.
راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره بیضی

یکی از بهترین و جذاب ترین فرم های چهره برای ارایش، صورت های بیضی شکل است. به همین دلیل در خودآرایی بر اساس فرم چهره های دیگر نیز تا حد امکان سعی می شود. تا فرم صورت به بیضی نزدیک تر شود. اگر فرم صورت شما بیضی شکل است. هر نوع ارایش و مدل مویی با چهره شما سازگاری دارد.

راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره مربع

برای خودآرایی بر اساس چهره مربعی شکل، نیاز است تا در ابتدا فرم صورت را به دایره نزدیک کرد. برای این کار باید قسمت های فک و شقیقه را تیره تر از پوست، وسط گونه ها، چانه و اطراف چشم ها را نیز روشن تر از پوست طبیعی خود، هایلایت بزنید. بهترین حالت ابروها به صورت هلالی است. و همچنین در صورت های مربعی شکل بهتر است رژگونه در دو طرف استخوان های گونه زده شود.
راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره لوزی

در خودآرایی بر اساس چهره لوزی به دلیل بزرگ تر بودن گونه ها به نسبت پیشانی، باید سعی در کوچک تر نشان دادن گونه ها شود. بنابراین در قسمت پیشانی و چانه باید از هایلایت روشن تر از پوست استفاده شود. به دلیل شباهت فرم این صورت ها به فرم الماس، ان را الماسی نیز می گویند.

راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره گرد

صورت هایی که هیچ زاویه ای ندارند. را چهره های گرد می گویند. برای خودآرایی بر اساس چهره های دایره ای باید در ابتدا صورت را با استفاده از کرم های گریم زاویه سازی کنید. تا صورت شما کمی کشیده تر به نظر بیاید. سایه را به سمت بالا بزنید. و در استخوان زیر گونه رژگونه بزنید. بهترین مدل ابرو برای صورت های گرد، استفاده از ابروهایی با مدل زاویه دار و کوتاه است. زیرا استفاده از ابروهای هلالی صورت شما را گرد تر نشان می دهد.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره مستطیلی

در این مدل از چهره ها بهتر است تا با تیره کردن پیشانی ان را کوتاه تر نشان دهید. رژگونه و هاشور ابرو را در جهت افقی استفاده کنید. تا از کشیدگی صورت مقداری کم کند.
راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره قلبی

در این صورت ها پیشانی و گونه ها بسیار بزرگتر از چانه است. در این صورت ها بهتر است چانه و شقیقه ها را تیره تر از پوست صورت و زیر گونه ها و همچنین روی خط فک را هایلایت روشن بزنید. رژگونه را مستقیما روی استخوان گونه ها بزنید.

راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره لاغر و باریک

برای پهن تر نشان دادن صورت های لاغر می توانید بالای استخوان گونه و پیشانی را هایلایت های روشن بزنید.

راهنمای خودآرایی بر اساس فرم چهره مثلثی شکل

در این نوع از چهره ها، پیشانی و گونه ها پهن و چانه باریک است. به همین منظور برای خود ارایی باید در ابتدا چانه را پهن تر نشان دهید. از هایلایت روشن در چانه و از کرم های تیره برای کوچک تر نشان دادن گونه ها استفاده کنید. همچنین از سایه های تیره استفاده کنید. با استفاده از سایه سعی کنید چشم هایتان را درشت تر نشان دهید. همچنین از رژ لب هایی استفاده کنید. که لب های شما را برجسته تر نشان می­دهد. بهتر است از مدل ابروهای کوتاه استفاده کنید.. و فرم صورت شما را به بیضی نزدیک تر می کند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید