مقالات

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق

4.5/5 - (2 امتیاز)

برخی از این مقدمات عبارتند از :

یک آرایشگر زنانه موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

مقاله‌ای که پیشِ رو دارید پاسخ‌هایی کاربردی به این پرسش می‌دهد. با مجموعه فرشته الوندی همراه باشید.

نکته‌هایی که یک آرایشگر زنانه موفق رعایت می‌کند

بسیاری از سالن‌های زیباییِ موفق، ویژگی‌های مشترکی دارند و یک آرایشگر زنانه موفق باید قادر باشد که این ویژگی‌های را در سالن زیبایی خود تحقق بخشد.

به‌طورکلی و در ابتدا یک آرایشگر زنانه باید به سه موضوع مهم توجه کند:

 • یافتن و استخدام کارکنانی خوب
 • ارائه‌ی آخرین و محبوب‌ترین مدل‌ها و تِرندهای آرایشی و پیگیری مداوم این روش
 • داشتن یک سیاست کاریِ مداوم برای حفظ رضایت مشتریان و کارکنان.

این سیاستِ کاری می‌تواند هم جنبه‌ی امتیازات مالی مانند دادن تخفیف به مشتریان یا پاداش به کارکنان داشته باشد و هم می‌تواند شامل امتیازات غیرمالی به کارکنان آرایشگاه همچون ایجاد محیطی دلپذیرتر و راحت‌تر و دادن خدمات جانبی رایگان به مشتریان باشد. علت این توصیه‌ی ما، وجود رقابت بسیار زیاد در بین سالن‌های زیبایی زنانه است.

از سوی دیگر، ذوق و علاقه‌ی یک آرایشگر زنانه موفق او را به طی کردنِ دوره‌های آموزشی بیشتر یا بهتر سوق می‌دهد و همین امر، آرایشگر زنانه موفق را از انبوه آرایشگران زنانه‌ی معمولی جدا کرده و درزمینه‌ی کاریِ خود برجسته می‌کند.

اکنون و پس از مقدمه‌ی فوق، توجه شما را به هشت مورد از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که مختصِ موفق‌ترین سالن‌های آرایشی زنانه و آرایشگران زنانه موفق هستند؛ جلب می‌کنیم:

1-هر مشتری، فردی خاص است:

لطفاً همیشه به خاطر داشته باشید که کسب رضایت خاطر مشتری، به عواملی بیش از یک آرایش موی خوب و یا ارائه‌ی دیگر خدمت‌های درخورِ توجهِ آرایشی بستگی دارد. رازِ کار در این مورد عبارت از این است که در هر بار مراجعه‌ی خانم‌های مشتری به آرایشگاهتان، طوری رفتار کنید و یا برنامه‌ای داشته باشید که آن‌ها خود را در آرایشگاه شما فردی خاص احساس کنند

که توجهِ ویژه‌ای به او می‌شود. این کارِ شما نه‌تنها باعث مراجعه‌ی مجدد آن مشتری به آرایشگاهتان خواهد شد بلکه معرفی شما به مشتریان جدید توسط همان مشتری را نیز در پی خواهد داشت.

2-پذیرای استفاده از فناوری‌های جدید باشید

در حال حاضر برای استفاده در سالن‌های آرایشی زنانه انواع ابزارها و امکانات جدید وجود دارد؛ از ایجاد وب‌سایت برای سالن زیبایی گرفته تا اپلیکیشن‌های مختلف که در مقاله‌ی دوازده راه‌کار برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه به برخی از این موارد اشاره کرده‌ایم.

شما به‌عنوان یک آرایشگر زنانه موفق علاوه بر استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های قبلی ولی مفید در امر آرایشگری و بازاریابی؛ باید از فناوری‌های جدید نیز بهره ببرید و در این مورد، پیگیر باشید.

3-آرایشگاه زنانه را بسیار تمیز نگه دارید

مطمئن باشید که تمیزیِ زیادِ یک آرایشگاه زنانه یکی از دلایل همیشگیِ تمامی مشتریان خانم برای مراجعه‌ی بعدی به آنجا محسوب می‌شود.

وجود هرگونه آلودگی و یا سهل‌انگاریِ کارکنانتان در حفظ نظافت آرایشگاه یا وجود موهای ریخته شده بر کف سالنِ زیبایی در ذهن مشتریانتان دلیلی بر غیرحرفه‌ای بودن شما تلقی خواهد شد.

سالن زیبایی زنانه باید همیشه بدون کوچک‌ترین لکه بدرخشد. همین موضوع شامل وضعیت ظاهری شما و کارکنانتان نیز می‌شود و باید آن را رعایت کنید.

 • لباس نامناسب شما و کارکنانتان یا موهای ژولیده‌ی هریک از شما باعث خواهد شد که مشتریانتان دنبال آرایشگر زنانه دیگری بگردند!

4-رابطه‌ی خوب با مشتری و کارکنانتان، کلید موفقیت است

 • میزان موفقیتِ یک آرایشگر زنانه و سالن زیبایی او تا حد زیادی به کیفیت رابطه‌ی وی با مشتریان و کارکنانش بستگی دارد. لازم است یک برنامه و روش مشخص برای حفظ ارتباط مناسب با کارکنان و مشتریان خود داشته باشید.

5-موضوع استخدام کارمند و کارکنان

 • روی این موضوع باید کاملاً وقت بگذارید و به‌هیچ‌وجه آن را به‌صورت فوری یا سرپایی انجام ندهید. شما ابتدا باید اصولی را که در سالن زیبایی‌تان باید رعایت شود، دقیقاً بنویسید، سپس یک پرسشنامه برای ارائه به متقاضیان همکاری با شما تنظیم کنید که در آن طیِ سؤالات هوشمندانه و پاسخ‌هایی که متقاضیانِ همکاری با شما برای هریک از سؤالات می‌نویسند، به مناسب بودن یا نبودن افراد برای کار در آرایشگاهتان پی ببرید. (تنظیم درستِ چنین سوالاتی، طوری که بتواند ماهیت حقیقی متقاضیِ آرایشگری را افشا کند؛ نیاز به داشتن اطلاعاتی در مورد طرح سوال‌های مختصِ این موضوع دارد.)

6-کوشش برای خوشحال نگاه داشتن کارکنان

حال فرض می‌کنیم که شما کارکنانی خوب و مناسب برای سالن زیبای‌تان استخدام کرده‌اید، قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود زیرا به‌عنوان یک آرایشگر زنانه موفق لازم است این نیروهای کاریِ مناسب را حفظ کنید.

به این منظور، باید به پیاده‌سازیِ برنامه‌ها یا روش‌هایی بیندیشید که کارکنانتان را مشغول و خوشحال نگاه دارد. نکته‌ی کلیدی این است که آن‌ها باید همیشه خود را عضوی از یک تیم کاری بپندارند و این حس برایشان حسی خوشایند باشد.

نباید فقط به تشکیل جلسه یا احضار کارکنانتان و اطلاع یا تذکر دادنِ فلان مسئله به آن‌ها اکتفا کنید بلکه در ضمن باید روحیه‌ی آن‌ها را نیز بالا نگهدارید، به‌عنوان‌مثال می‌توانید برحسب سن یا موقعیت کارکنانتان برخی از بازی‌های خنده‌دار سالنی را برای آن‌ها تدارک ببینید.

7-مزیت فرصت‌های آموزشی را در نظر بگیرید

شما به‌عنوان یک آرایشگر زنانه موفق برای بالا بردن میزان درآمد سالن زیبایی خود باید موضوع آموزش و نیز ارتقای آموزش خود و کارکنانتان را جدی بگیرید. برای این کار روش‌های در پی آمده را بررسی کرده و مناسب‌ترین آن را نسبت به شرایط خودتان انتخاب کنید:

 • فرستادن برخی از کارکنان به دوره‌های آموزشی آرایشی با هزینه‌ی آرایشگاه
 • اختصاص میزان زمان مشخص برای کارکنان جدید و آموزش دادن به آن‌ها در محل آرایشگاه توسط خودتان
 • یاد دادن شیوه‌های جدید آرایشی به یکی از کارکنانِ بااستعدادترتان و دادن آموزش به دیگر کارکنان آرایشگاه توسط آن شخص.
 • البته اجرای این روش، حس چندان خوبی به دیگر کارکنان نخواهد داد ولی برای حفظ آن کارکن بااستعدادتر، مفید خواهد بود.

8-شاخص‌های رشد کسب‌وکار را رعایت کنید

درآمد ماهانه‌ی یک سالن زیبایی فقط نشانگر بخشی از موفقیت یا عدم موفقیت آن است و تمام ماجرا در همین یک معیار خلاصه نمی‌شود. این موضوع نکته‌ای است که بسیاری از بانوان محترم آرایشگر به آن توجه کافی ندارند.

یک آرایشگر زنانه موفق به‌عنوان مالک یک سالن زیبایی باید هر ماه آمار افرادی را که برای بار اول به آرایشگاه مراجعه می‌کنند و نیز آمار افرادی که تبدیل به مشتری دائمی آرایشگاه می‌شوند را دقیقاً داشته باشد و به آن دقت کند. این موضوع، اولین شاخصی است که نشان می‌دهد کسب‌وکار شما در حال توسعه است یا در حال کوچک شدن.

دو شاخص دیگر برای بررسیِ رشد کسب‌وکارتان عبارت‌اند از:

 • میانگین هزینه‌ای که مشتریان به شما می‌پردازند.
 • میانگین ترافیک رزرو وقت توسط مشتریان.

شما می‌توانید با تماس از طریق وب‌سایت، برای تمامی موارد فوق و نیز از دیگر خدمات مجموعه فرشته الوندی استفاده فرمایید.

 • یک آرایشگر زنانه با رعایت موارد ذکرشده در این مقاله که ویژگی‌های مشترک تمامی سالن‌های آرایش موفق زنانه هستند، می‌تواند رونق بیشتری به حرفه‌ی خود ببخشد. در این مقاله هشت راه‌کار برای موفقیت آرایشگران زنانه ذکر شده است.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
ورود | ثبت نام
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد