نورپردازی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه

نورپردازی سالن زیبایی تأثیر مهمی بر کیفیت کار کارکنان و همچنین جذب مشتریان دارد. نورپردازی در هر بخشی از سالن زیبایی یا آرایشگاه باید مخصوص همان بخش باشد. بانوان زمان زیادی را در آرایشگاه‌ها می‌گذرانند و اگر کیفیت بالایی را در نورپردازی محیط تجربه کنند، مشتری همیشگی سالن آرایشی شما خواهند شد. کارکنان به کمک لامپ‌های مناسبی که در محیط قرار می‌دهید، می‌توانند فعالیت خود را با کیفیت بالاتری ارائه دهند و مشتریان بیشتری را به آرایشگاه شما جذب کنند.

برخی از این مقدمات عبارتند از :

برای تنظیم نورپردازی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه بهتر است که از شرکت‌های طراحی داخلی که در زمینه دکوراسیون آرایشگاه فعالیت داشته‌اند مشورت بگیرید. این شرکت‌ها سال‌هاست که در این حوزه کارکرده‌اند و برای نیاز شما پیشنهادهای خوبی را ارائه می‌دهند. با دریافت مشورت شما می‌توانید با نکات نورپردازی در محیط آشنا شوید و از وسایل مناسبی برای آن استفاده کنید.

به طور مثال شما با استفاده از لامپ‌های دیواری می‌توانید نور را در محیط تقویت کنید یا اینکه باید از نور پخش به‌جای نور مستقیم استفاده کنید، چراکه نورهای مستقیم سبب ایجاد سیاهی‌ها و سایه‌ها بر روی صورت مشتریان می‌شود. مشتریان پس از اصلاح یا آرایش به سمت آینه‌ها حرکت می‌کنند و نتیجه کار را بررسی می‌کنند. اگر نورپردازی محیط مناسب باشد و از لامپ‌های خوبی استفاده شود، آن‌ها چهره خود را زیباتر می‌بینند و از کار شما راضی‌تر خواهند بود.

با دریافت مشورت از شرکت‌های طراحی داخلی یا متخصصین این حوزه می‌توانید وسیله پردازش نور مناسبی را برای آرایشگاه خود و طراحی آرایشگاه بانوان تهیه کنید. گاهی اوقات استفاده از آینه و لامپ در کنار هم زیبایی آرایشگاه شما را بیشتر می‌کند. آینه‌ها می‌توانند نور محیط را منعکس کنند و میزان نور را در چشمان مشتری‌ها بیشتر جلوه دهند. آینه‌ها همچنین با بزرگ‌تر جلوه‌دادن فضا، سبب زیبایی بیشتر آرایشگاه شما می‌شوند. به همین دلیل بهتر است با طراحان داخلی مشورت کنید تا به شما راهنمایی‌های لازم را اعلام کنند.

روشنایی سالن باید رنگ چهره را زیبا کند و فضای داخلی را بزرگ جلوه دهد.

لامپ‌ها در دماهای مختلف از بسیار گرم تا خنک قرار دارند. یک لامپ با درجه حرارت گرم (2700 تا 3500 درجه کلوین) بهترین رنگ برای چهره شما را ایجاد می‌کند و فضای داخلی سالن را وسعت می‌بخشد. دمای 4800 کلوین می‌تواند برابر با نور روز باشد (یک بعدازظهر آفتابی) و به طور معمول دمای مناسبی نیست (به بیرون بودن در نور روز و نحوه نگاه‌داشتن پوست در زیر آفتاب فکر کنید). این لامپ‌ها باعث گرم‌شدن فضای داخلی می‌شود.

ویژگی های نورپردازی سالن زیبایی


نور سالن باید به طور دقیق رنگ محیط را نشان دهد

احتمالاً تا به ‌حال دیده باشید که افراد رنگ موی دلخواه خود را استفاده می‌کنند، اما در نهایت احساس می‌کنند موهایشان رنگ دیگری دارد. این مشکل از نور بوده و راه‌حل ساده استفاده از لامپ‌هایی است که با دقت رنگ را نشان می‌دهد. اینکه لامپ به چه میزان دقیق رنگ را ارائه می‌دهد، توسط شاخص ارائه رنگ نشان داده می‌شود که نشان‌دهنده کیفیت نور و وفاداری آن به رنگ است. همیشه لامپ‌هایی را استفاده کنید که دارای شاخص رنگ 86 یا بالاتر هستند.

روشنایی سالن باید به ‌منظور از بین ‌بردن سایه‌ها باشد

اگر یک مهمان از ظاهر خود احساس خوبی داشته باشد، تجربه مثبت تکرار مراجعه و افزایش درآمد را تقویت می‌کند. ساده‌ترین راه برای کمک به از بین ‌بردن سایه‌های صورت، قراردادن نور آینه در دو طرف برای روشن ‌کردن مستقیم چهره است. اینجا نیز باید یک لامپ مناسب (2700 تا 3500 کلوین) استفاده شود. نورپردازی مستقیم از بالا سایه ایجاد می‌کند. نورپردازی روی صورت حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

برای صرفه‌جویی از لامپ‎‌های کم‌مصرف استفاده کنید

لامپ‌های دیودی ساطع‌کننده نور (LED) انقلابی در روشنایی کم‌مصرف ایجاد کرده‌اند. در صورت امکان وسایل روشنایی سالن را که از این نوع لامپ‌ها پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنید. این لامپ‌ها با تنوع گسترده‌ای در دمای رنگ و گزینه‌های نمایه رنگ بالا، برای دیزاین سالن آرایشگاه زنانه ایده‌آل هستند. اگرچه این لامپ‌ها به طور معمول هزینه بالاتری برای خرید دارند اما سرمایه‌گذاری ارزش آن را دارد. زیرا این لامپ‌ها عمر طولانی داشته، انرژی کمتری مصرف کرده و در هزینه‌های نگهداری و تعویض صرفه‌جویی می‌کنند.

استفاده از روشنایی محلی و روشنایی عمومی

وسایل سقفی برای روشنایی فضای کلی، نور کلی را برای شما فراهم می‌کنند. اگر نور بالای سر به‌درستی طراحی شده باشد، این لامپ‌ها روشنایی کافی را برای انجام همه کارهای موردنیاز برای حالت دادن به مو و استفاده از رنگ فراهم می‌کند. در صورت تنظیم صحیح روشنایی بالای سر، «روشنایی محلی» جداگانه موردنیاز نیست. نور بالای سر مناسب مکان به مکان متفاوت بوده و به ارتفاع و نوع سقف (باز، شبکه و غیره) بستگی دارد. یک طراح نورپردازی که از پیچیدگی‌های نور سالن آگاهی دارد می‌تواند به شما کمک کند.

اهمیت نورپردازی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه باکیفیت

در این‌جا کیفیت بسیار مهم است. به دنبال لامپ‌های LED باشید که CRI (شاخص رنگی) بالایی دارند و از اپتیک‌های با کیفیت بالا برخوردار هستند، چراکه در موهای مشتریان شما درخشش ایجاد می‌کند.

یک‌ قدم موفق در مسیر طراحی بهترین دکوراسیون برای آرایشگاه توجه به نورپردازی سالن زیبایی است. برای تنظیم نورپردازی دکوراسیون آرایشگاه زنانه بهتر است ابتدا با شرکت‌های طراحی داخلی که در این حوزه فعالیت کرده‌اند مشورت کنید تا با دقت وسایل آرایشگری موردنظر خود را انتخاب کرده و محیط را طراحی کنید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید