دیزاین سالن آرایشگاه زنانه

برخی از این مقدمات عبارتند از :

طراحی سالن زیبایی زنانه برای کسانی که می‌خواهند یک آرایشگاه زنانه را به‌تازگی افتتاح کنند، از نان شب نیز واجب‌تر است! یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی سالن زیبایی مدرن دانستن این نکته است که اصلا سالن شما به چند بخش تقسیم می‌شود؟ با دانستن این نکته می‌توانید به‌راحتی متناسب با بخش‌های مختلف سالن‌تان دست به طراحی بزنید. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما در مسیر رسیدن به دیزاین سالن آرایشگاه زنانه با طراحی جدید همراهی کنیم.

نکات مهم طراحی سالن زیبایی زنانه

اولین اصل برای موفقیت در مسیر کاری‌تان به‌عنوان یک آرایشگر این بوده که باید یک سالن زیبا و جذاب را طراحی کنید. داشتن یک سالن آرایشی جذاب و چشم‌نواز می‌تواند حس آرامش را در مشتریانتان بیدار کند. علاوه بر این باعث می‌شود که افراد بیشتری برای انجام خدمات آرایشی و زیبایی به آرایشگاه شما مراجعه کنند و این به معنی فروش بیشتر است. پس به‌هیچ‌عنوان نباید طراحی داخلی آرایشگاه زنانه را دست‌کم بگیرید.

باید بدانید که در این مسیر نمی‌توانید به‌تنهایی قدم بردارید. شما باید از عوامل فنی مانند طراحان و مهندسان کمک بگیرید تا به یک دکوراسیون آرایشگاه زنانه با طراحی جدید و متفاوت برسید. شما باید با افرادی که قوانین طراحی را می‌دانند مشورت کنید یا خودتان دست به یادگیری این قوانین بزنید. یکی از نکات مهم در طراحی سالن زیبایی این است که بدانید به کدام جنبه‌ها باید بیشتر دقت کنید.

دو جنبه بسیار مهم در طراحی سالن زیبایی زنانه یکی برنامه‌ریزی برای فضای داخلی و دیگری چیدمان صحیح مبلمان است. ما در ادامه نحوه طراحی سالن زیبایی مدرن را به شما آموزش می‌دهیم و عنوان می‌کنیم که برای رسیدن به این مهم باید به کدام قسمت‌های سالن زیبایی بیشتر توجه کنید.

طراحی داخلی آرایشگاه زنانه مدرن

همان‌طور که پیش‌ازاین عنوان کردیم، یکی از جنبه‌های مهم در طراحی یک سالن زیبایی، توجه به چیدمان فضاهای داخلی است. شما با رعایت کردن برخی استانداردها و توجه به برخی اصول می‌توانید به‌راحتی به یک دکوراسیون جذاب برای سالن زیبایی خودتان برسید. در چیدمان فضاهای داخلی باید دو اصل مهم را مدنظر داشت: یکی راحتی مشتریان و دیگری سلامتی آن‌ها. حال چگونه باید طراحی را شروع کرد؟

برای یک آرایشگاه 3 قسمت اصلی و مهم وجود دارند:

ورودی: شامل قسمت پذیرش، قسمت پرداخت و محل انتظار است.

محل کار: شامل محلی برای انجام خدمات آرایشی و قسمتی برای شستشو است.

خدمات: شامل قسمت‌های خدماتی مانند سرویس‌های بهداشتی است.

شما باید برای هرکدام از این قسمت‌ها، دست به یک طراحی زیبا بزنید تا در نهایت طراحی سالن زیبایی زنانه شما، تبدیل به یک طراحی خاص و منحصربه‌فرد شود.

برای آشنایی با طراحی سالن زیبایی زنانه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

1-طراحی قسمت ورودی

این قسمت اولین محلی است که مشتریان با آن روبه‌رو می‌شوند. میز پذیرش و پرداخت شما باید دارای قفسه‌بندی‌ها مناسب و یک رنگ جذاب باشد. همچنین می‌توانید یک قفسه را برای نمایش بهتر محصولات آرایشی و بهداشتی مدنظر قرار دهید. در قسمت ورودی اتاق انتظار وجود دارد که بسیار مهم است. سعی کنید از مبلمان راحتی و دسته‌دار استفاده کنید. همچنین چند اثر هنری مانند تابلو و مجسمه هم در این قسمت قرار دهید تا مشتریان حوصله‌شان سر نرود.

2-طراحی محل کار

در این قسمت شما باید از دو مبلمان خاص استفاده کنید. یکی از صندلی‌ها به‌عنوان صندلی‌ای بوده که مشتری بر روی آن می‌نشیند و شما دست به آرایش وی می‌زنید و دیگری صندلی‌ای است که مشتری عملیات شستشو را بر روی آن انجام می‌دهد. هر دو این صندلی‌ها باید راحت و نرم بوده و رنگ آن‌ها باید با رنگ کلی طراحی شما یکسان باشند. در طراحی سالن زیبایی زنانه به‌هیچ‌عنوان نقش رنگ را فراموش نکنید، مخصوصا در محل کارتان.

3-محل خدمات

برخی از افراد تمام تلاش خودشان را به کار می‌گیرند که تنها همان سالن انتظار و محل انجام آرایش را زیبا کنند و از محل‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی و یا اتاقک‌های نگهداری وسایل چشم‌پوشی می‌کنند. اگر به دنبالطراحی داخلی آرایشگاه زنانه مدرن هستید، باید تمامی فضاها را به‌صورت دقیق و اصولی طراحی کنید.

فراموش نکنید که سرویس‌های بهداشتی هم جزئی از فضای سالن زیبایی شما هستند. شاید ندانید، اما این فضاها را جزو فضاهای اصلی که نیاز به طراحی دارند، به‌حساب می‌آورند. پس به‌خوبی برای آن‌ها برنامه داشته باشید.

مبلمان در دیزاین سالن آرایشگاه زنانه

در کنار چیدمان فضای داخلی، مبلمان موجود و استفاده شده در آرایشگاه هم نقشی اساسی در دیزاین سالن آرایشگاه زنانه شما ایفا می‌کنند. فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک آرایشگاه، مبلمان آن است. شما باید چندین مبل و صندلی را برای آرایشگاه خودتان تهیه کنید:

مبلمان اتاق انتظار: مبلمانی سبک، زیبا و راحت را در این قسمت به کار ببرید. همچنین از یک میز کوچک برای پذیرایی نیز استفاده کنید.

صندلی موجود در پیشخوان: مبلمانی که در این سمت استفاده می‌کنید، باید بر مشتری تاثیر بگذارند و توجه او را به‌خوبی جلب کنند. این سمت اولین قسمتی است که توسط مشتری بازدید می‌شود.

مبلمان صندلی‌های آرایش و شستشو: یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آرایشگاه که باید مبلمانی راحت و زیبا داشته باشد، مبلمان و صندلی‌های آرایش هستند. پس در خرید آن‌ها به‌شدت دقت کنید.

نتیجه‌گیری

دیزاین سالن آرایشگاه زنانه اولین قدم در مسیر افتتاح یک سالن زیبایی است. در واقع یک سالن زیبایی که دارای طراحی و دکوراسیونی چشم‌نواز است احساس آرامش و راحتی به مشتریان خودش القا می‌کند. از سوی دیگر طراحی سالن زیبایی مدرن می‌تواند باعث شود که افراد بیشتری برای انجام خدمات آرایشی به شما مراجعه کنند. پس باید دست به اجرای یک دکوراسیون آرایشگاه زنانه با طراحی جدید و منحصربه‌فرد بزنید، طراحی‌ای که خاص شما باشد.

برای طراحی سالن زیبایی زنانه باید بدانید که برای کدام قسمت‌ها باید دست به طراحی زد و چگونه آن را انجام داد. فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین ابزار شما هم برای کار و هم در طراحی، مبلمان آرایشگاه شما هستند. در خرید آن‌ها به‌شدت دقت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سالن زیبایی زنانه با ما تماس بگیرید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

دیدگاه دوستان

کاربر مهمان:

نکاتی که برای طراحی سالن زیبایی زنانه بیان کردین خیلی خوب بود،برای دیزاین سالن آرایشگاه زنانه خودم استفاده کردم.
Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید