طراحی سالن زیبایی کوچک

برخی از این مقدمات عبارتند از :

طراحی سالن زیبایی کوچک ممکن است در نگاه اول کار آسانی به نظر آید اما سختی‌های منحصر به فرد خودش را دارد. سالن کوچک به دلیل فضای کم، نیازمند طراحی‌های خاص خود است که بتواند از کمترین فضا به بهترین نحو استفاده کند. انجام این کار نیازمند داشتن دانش درباره چیدمان و دکوراسیون است که در ادامه سعی خواهیم کرد مقداری از این دانش را با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شوند.

ایده هایی برای طراحی سالن زیبایی کوچک


استفاده از آیینه‌ها به بهترین شکل

از آیینه‌ها به بهترین نحو استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از آیینه‌ها، سالن خود را بزرگ‌تر نشان دهید. پس تا جای ممکن از آیینه‌های قدی و بزرگ بهره ببرید. حتی شما می‌توانید یکی از دیوار‌های سالن خود را به طور کامل با آیینه بپوشانید.

بحث نورپردازی در طراحی سالن زیبایی کوچک

نورپردازی‌ سالن زیبایی را جدی بگیرید. شما می‌توانید از نور طبیعی روز استفاده کنید اما در این صورت نیاز دارید که یکی از دیوارهایتان را به پنجره تبدیل کنید که در این صورت یکی از عوامل مهم برای مشتری یعنی حفظ حریم خصوصی در آرایشگاه از بین می‌رود.

همچنین می‌توانید از چراغ‌ها استفاده کنید. بهتر است برای بیشتر شدن نور با استفاده از کمترین مقدار چراغ، نور‌ها را طوری تنظیم کنید که به آیینه‌ها بتابند تا نور در سرتاسر سالن پخش شود. در طراحی سالن‌ زیبایی کوچک، این یکی از مهم‌ترین ترفند‌ها است.

نحوه استفاده از تجهیزات دکوری

دکوراسیون خود را به بهترین نحو انجام دهید. از دکوری‌ها به قدری استفاده نکنید که فضایتان شلوغ شود و حتی جا برای رفت و آمد نباشد. به عنوان مثال می‌توانید محصولاتی را که در آرایشگاه استفاده می‌کنید را روی یک کتابخانه بگذارید تا هم کمترین جای ممکن گرفته شود و هم بتوانید به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید و با این کار مشتری هم مجذوب این محصولات می‌شود.

استفاده از خطوط افقی

از خطوط افقی استفاده کنید. سعی کنید که از نوعی کاغذ دیواری استفاده کنید که خطوطی افقی دارد یا می‌توانید به مقدار بیشتری از شلف‌ها و یونیت‌ها برای قرار دادن محصولات خود بهره ببرید.

دیوار سالن زیبایی

دیوارهایتان را الکی پر نکنید. گاها دیده شده که در بعضی آرایشگاه‌ها (چه مردانه و چه زنانه) در فضاهای کوچک، دیوارها پر از عکس و پوستر هستند. این کار کاملا اشتباه است؛ زیرا که فضای شما را پر شده و شلوغ نشان می‌دهد و یک حس منفی به مشتری می‌دهد. به جای این کار، سعی کنید از کاغذ دیواری جذاب استفاده کنید یا دیوار را به سادگی فقط رنگ کنید.

انتخاب درست از رنگ‌ها

از رنگ‌ها غافل نشوید. در طراحی سالن‌ زیبایی کوچک، رنگ‌ها حکم برگ برنده را برای شما دارند. در سالن خود از رنگ‌‌های روشن استفاده کنید تا سالن شما پرنورتر نشان داده شود. همانطور که گفته شد، نور بیشتر برای سالن شما بهتر است؛ زیراکه اولا باعث می‌شود آرایشگر بتواند کار خود را با دقت بیشتری انجام دهد که هدف اصلی شما است، دوما می‌تواند سالن شما را با تابیده شدن نور در آیینه‌ها، بزرگ‌تر نشان دهد.

استفاده از وسایل کاربردی و جمع و جور

از وسایل جمع و جور ولی کاربردی استفاده کنید. سعی کنید صندلی‌های انتظار و صندلی‌های آرایش بزرگ نباشند. صندلی‌ها را کوچک اما نرم و راحت انتخاب کنید. میز‌ها و کمدها را به قدری بزرگ انتخاب نکنید که فضای شما را بیش از حد کوچک کنند. در صورت امکان، اصلا از میز‌ برای صندلی‌های انتظار استفاده نکنید. استفاده نکردن از میز خودش یک فضای قابل توجهی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید برای رفت و آمد راحت‌تر از آن بهره ببرید.طراحی سالن زیبایی کوچکاز بخش پذیرش و مدیریت غافل نشوید

از آنجایی که سالن شما کوچک است، باید میز پذیرش و مدیریت را در اتاق آرایش قرار دهید. برای همین سعی نکنید که از میزی بزرگ و فانتزی استفاده کنید. سعی کنید میزی جمع و جور داشته باشید ولی زوایای میز بتواند از اطلاعات شخصی مشتری شما حفاظت کند. ترجیحا رنگ میز را با رنگ دیوار‌هایتان ست کنید؛ این کار باعث زیباتر شدن سالن می‌شود.

چیزی که اهمیت این بخش را دوچندان می‌کند این است که باید محل قرارگیری این میز را به درستی انتخاب کنید. میز پذیرش و مدیریت تقریبا یک میز بزرگ است که در طراحی سالن‌ زیبایی کوچک، مکان قرار دادن آن همیشه یکی از چالش‌ها به حساب می‌آید.

سعی کنید ترجیحا میز را موازی با دیوار قرار دهید و اگر این امکان وجود ندارد، میز را در ابتدای سالن و پشت به سالن با کمی زاویه قرار دهید. به این شکل شما هم می‌توانید فضای بیشتری را داشته و هم میز پذیرش خود را در جای مناسبی قرار داده باشید.

سخن پایانی

در صورتی که شما سالن زیبایی کوچکی دارید، سعی کنید طوری وسایل خود را چینش کنید که بتوانید از کمترین جا، بیشترین بهره را ببرید. در صورتی که برای انجام کار طراحی سالن زیبایی کوچک نیاز به مشاوره حرفه‌ای دارید، تیم فرشته الوندی به شما کمک خواهند کرد.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید