پارافین تراپی چیست؟

پارافین تراپی یا Paraffin therapy یک روش درمان موثر با موم پارافین است که دارای بسیاری از مزایای زیبایی شناختی بوده و همچنین می­تواند به تسکین و درمان افرادی که دارای بیماری های مفصلی و عضلانی هستند، کمک نماید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
موم پارافین چیست؟

موم پارافین یک موم جامد و نرم سفید یا بدون رنگ، بی مزه و بی بو است که از هیدروکربن های اشباع، ساخته شده است. از این موم، اغلب در سالن­های تسکین دهنده پوست و درمان­های آبرسانی برای آخرین لایه زنده پوست یا کیوتیکل، دست ها، و پاها استفاده می­شود. همچنین می­تواند برای تسکین درد مفاصل و عضلات موثر باشد.موم پارافین دارای کاربردهای دیگری در روانکاری، عایق الکتریکی، ساخت شمع و مداد شمعی می­باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده، مزایا و عوارض جانبی موم پارافین بیشتر بخوانید.

پارافین تراپی چه فوایدی دارد؟

موم پارافین دارای مزایای زیبایی و درمانی است، که در ادامه تشریح می­گردد.

مزایای زیبایی،

از نظر استفاده در روش­های زیبایی و آرایشی، موم پارافین اغلب برای دستها و پاها استفاده می­شود. موم یک نرم کننده طبیعی است که باعث می­شود پوست، نرم و انعطاف پذیر گردد. هنگامی که روی پوست با پارافین پوشانده می­شود، به پوست، رطوبت اضافه کرده و بعد از اتمام درمان، رطوبت لایه­های پوست را افزایش می­دهد. همچنین می­تواند منافذ پوست را باز کرده و سلول­های مرده پوست را حذف نماید. این­کار باعث می­شود که پوست ظاهری شادتر و صاف تر احساس کند.

مزایای درمانی،

پارافین تراپی برای کمک به تسکین درد در افرادی که دارای بیماری­های زیر باشند، موثر است:

– پوکی استخوان

– آرتریت روماتوئید یا آرتروز و ورم مفاصل

– فیبرومیالژی که نوعی اختلال مزمن است که با درد عضلانی، اسکلتی، خستگی و حساسیت به لمس در نقاطی از بدن مشخص می­شود.

– دیگر امراض مربوط به مفاصل

این کار نوعی از گرما درمانی است که می­تواند به افزایش جریان خون، آرامش ماهیچه ها و کاهش سفتی مفصلی کمک کند. موم پارافین همچنین می­تواند اسپاسم عضلانی و التهاب را به حداقل برساند و باعث تسکین درد گردد.

آیا عوارض جانبی وجود دارد؟

موم پارافین از نظر بهداشتی و ایمنی برای بدن در آزمایشگاه آزمایش می­شود. مواد آن کاملا طبیعی است و دارای نقطه ذوب پایین است، به این معنی که می­توان در دمای کم روی پوست را به اندازه کافی و به راحتی با آن پوشانید و ایجاد سوختگی و یا تاول نمی­کند.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

درمان با موم پارافین چه مراحلی دارد؟

برخی از سالن­ها و مراکز اسپا امکان دارد حمام پارافین را به عنوان بخشی از مانیکور و پدیکور خود ارائه دهند، اما در اکثر آنها به عنوان یک کار درمانی جداگانه ارائه می­شود. هزینه پارافین تراپی متفاوت است و به میزان زیادی به سالن بستگی دارد و معمولا 30 دقیقه طول می­کشد.

برای انجام پارافین تراپی ، مواد زیر مورد نیاز است:

موم پارافین خوراکی، دیگ دوجداره، پیمانه اندازه گیری، روغن خوراکی و روغن زیتون، ظرف پلاستیکی چرب، دماسنج، کیسه پلاستیکی قابل انعطاف، حوله، تایمر، دستمال و مواد مرطوب کننده.

در هنگام ذوب کردن پارافین در ظرف دوجداره، مقداری روغن خوراکی به آن اضافه کنید و زمانی که دما به 51.7 درجه سانتیگراد رسید. دستها و دیگر قسمت­های بدن خود را تمیز بشویید و در ظرف پارافین وارد کنید. پس از خشک شدن پارافین به دستها، دوباره در پارافین وارد کرده و این کار را ده بار انجام دهید. بعد دستهای خود را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و دور آن حوله بپیچید. پس از حدود 20 دقیقه، پارافین­ها را با دستمال از بدن خود جدا نمایید و روی آن را با مرطوب کننده مالش دهید. پس از پایان کار پارافین­ها را پوشانده برای مصرف بعدی نگهدارید.

شما می­توانید پارافین تراپی را در سالن آرایشی، مرکز اسپا و یا در خانه انجام دهید. اما باید بدانید که در انجام آن در خانه، مهم است که تمام تجهیزات و امکانات را داشته باشید، اندازه گیری مواد را دقیقا انجام دهید، و مراحل صحیح را دنبال کنید تا حداکثر مزایای درمان را دریافت نمایید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید