تاثیر فرم کارکنان آرایشگاه ،بر کیفیت کار سازمانی سالن زیبایی

چرا فرم کارکنان آرایشگاه را در برابر کیفیت کار قرار داده ایم؟ برای پاسخ به این سوال باید کمی از عقب تر شروع کنیم. از پاسخ به سوال علت این که کسب و کار آرایشگری به وجود آمد چه بود؟ اگر بتوانیم به این سوال پاسخ مناسب بدهیم در آن صورت می توانیم در انتهای مقاله پاسخ این که لباس کارکنان آرایشگاه چه مدل و چه رنگی و چه جنسی باید باشد را خواهیم فهمید و همچنین خواهیم دانست فرم کارکنان آرایشگاه چه ویژگی هایی باید داشته باشد.


برخی از این مقدمات عبارتند از :
زیبایی، در سرشت انسان ها

احتمالا انسان ها از همان بدو تاریخ و زمان غارنشینی به نوعی به زیبایی علاقه نشان می دانند. گواه این حرف را تاریخ دانان و باستان شناسان با تحقیقاتشان ثابت کرده اند. زیبایی و دوست داشتن زیبایی در حقیقت جزئی از نیاز انسان محسوب می شود و باید به نوعی به این نیاز پاسخ داده شود.

در زمان های گذشته این پاسخ ها معمولا در وسایل و محل زندگی و.. خلاصه می شد. کم کم انسان ها به این اکتفا نکردند و دوست داشتند زیبایی را در خودشان پیدا کنند. یک خصلت در انسان همیشه نهادینه بوده است و آن حس محبوب و مقبول بودن بین دیگران بود. وقتی کسانی توانستند این مقبولیت را به سمت خود، به سبب زیبایی ظاهری جذب کنند، سایر انسان ها نیز بخاطر نیاز به این حس مقبولیت، سعی کردند زیبایی را به چهره های خود اضافه کنند. این جا بود که اولین لوازم آرایشگری و اولین آرایشگر متولد شد.

شاید برای شما سوال باشد که چرا غالبا خانم ها و زن ها به این سمت رفته اند. باید بگویم که مرد ها نیز از ابتدا به این زیبایی نیاز داشتند. اما دو چیز باعث شد از جایی به بعد مرد ها کمتر زیبایی را برای چهره خود بخواهند. اول این که مرد ها جزئی نگر نیستند. و آرایش کاری است به جزئیات وابسته است. از این رو خود به خود مردها از دور این رقابت خارج شدند. دلیل دوم این بود که مردها بیشتر دوست دارند زیبایی را در دیگران و بیرون از خود ببینند و داشتن آن زیبایی برایشان لذت بخش تر از زیبا بودن خودشان است.

بنابراین اگر سیر تاریخ را ادامه دهیم و به امروز برسیم متوجه این امر خواهیم شد که زیبایی یک خصلت است و پاسخ درست به این خصلت باعث ایجاد کسب و کاری به نام آرایشگری شده است. در ادامه بیشتر از این کسب و کار خواهیم گفت.
آرایشگری، از گذشته تا به امروز

وقتی زیبایی و نیاز به آن را موشکافانه بررسی کردیم. نوبت به این رسید که این نیاز سالهاست تحت عنوان هایی چون آرایشگری، سالن زیبایی و … در کل دنیا ارائه می شود. این کسب و کار که برخلاف ظاهرش از تاریخچه ای طولانی بهره می برد. از همان روزهایی که قبایل آفریقایی با روش های عجیب سعی می کردند زیبایی را به خود هدیه کنند تا امروز که سالن های زیبایی مجهزی مشغول به این کار هستند.

در این بین آن چیزی که مهم است این است که بدانید زیبایی یک امر نسبی است. یعنی بر اساس فرهنگ و شرایط زندگی و … زیبایی در جای جای نقاط دنیا فرق می کند. اما امروزه با گسترش ارتباطات و روابط اجتماعی این مرزها رفته رفته کم رنگ و کم رنگ تر می شوند. از این رو سالن هایی موفق تر خواهند بود که خود را بتوانند با توجه به فرهنگ داخلی با مد روز آرایشی دنیا همگام کنند. این همراه سازی ها راه های مختلفی دارد. از جمله پیاده کردن مد های روز دنیا برای مشتریان خود و ارائه آن با کیفیت بالا.

اما امکانات و همراه شدن با مد روز دنیا در ارائه خدمات دیگر کافی نیست. زیرا در این حالت شما تازه مانند سایر سالن های زیبایی شده اید. در ادامه این را بیشتر توضیح خواهم داد.
فرم کارکنان آرایشگاه، قدمی کوچک اما ضروری

برای این که بیشتر مفهوم گفته شده در بالا و اهمیت فرم کارکنان آرایشگاه را درک کنید، مثالی میزنم. کار اصلی گوشی و موبایل چیست؟ آیا جزء توانایی تماس و برقراری ارتباط است؟ پاسخ این سوال به نظر خیر می آید. پس چرا امروزه به تعداد موهای سر همه انسان های روی کره زمین گوشی در مدل ها و طرح های مختلف تولید می شود؟

واقعیت این است که دیگر کار اصلی را با کیفیت انجام دادن نمی تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد. باید بتوانید راه های دیگری برای جذب مشتریان خود بیابید. در سالن های آرایشی آن چیزی که اهمیت دارد زیبایی است. پس ابتدا باید خودتان را زیبا نشان دهید. یکی از مهمترین این ها استفاده از فرم کارکنان آرایشگاه مناسب است.

مهمترین نکته ای که در فرم کارکنان آرایشگاه باید رعایت شود استفاده از رنگ های براق و جذب کننده است. این رنگ ها باید با توجه به تم کلی سالن آرایشی چیده شود. در حقیقت فرم کارکنان آرایشگاه می تواند نشان دهنده کیفیت کار باشد. آن چیزی که در طراحی و کیفیت فرم کارکنان آرایشگاه باید مد نظر قرار بگیرد این نکته مهم است که فرم کارکنان آرایشگاه همواره باید تمیز به نظر برسد و در طراحی و رنگ آن سعی شود از رنگ های تند و تیره تر استفاده شود. زیرا به هر دلیلی ممکن است گرد و غباری کوچک روی آن کثیفی ایجاد کند.

نکته بعدی در فرم کارکنان آرایشگاه این است که سعی کنید جنس آن از پارچه های قابل شست و شو باشد. علاوه بر این فرم کارکنان آرایشگاه بهتر است از فرم های از پیش تعیین شده نباشد. در حقیقت هر چقدر سعی کنید در انتخاب رنگ و طرح فرم کارکنان آرایشگاه یونیک تر و منحصر به فرد تر عمل کنید همانقدر می توانید اعتبار آرایشگاه خود را بالاتر ببرید.

منابع :

https://jacksandbuckley.com/

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید