اهمیت وضعیت بهداشتی آرایشگاه های زنانه و مردانه در جذب مشتری

همان طور که می دانید بسیاری از وسایل و تجهیزاتی که در آرایشگاه های مختلف استفاده می شوند با پوست افراد و حتی گاهی با ترشحات بدن افراد در تماس مستقیم قرار دارند.

به همین علت استفاده از لوازم یک بار مصرف و کاملا استریل خواسته بسیاری از مشتریان می باشد.

در واقع آرایشگاه و سالن های زیبایی زمانی در جذب مشتریان خود موفق خواهند شد که علاوه بر ارائه خدماتی ارزنده و با کیفیت بالا، وضعیت بهداشتی مطلوبی داشته باشند که مورد رضایت مشتریان واقع شود.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

موسسان و مدیران آرایشگاه های زنانه و مردانه باید به این نکته توجه داشته باشند که یک غفلت کوچک در زمینه بهداشت محیط آرایشگاه ها و هم چنین وسایل مورد استفاده می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به مشتریان استفاده کننده از خدمات مرکز زیبایی و به تبع آن، اعتبار آرایشگاه وارد کند.

اما شاید تصور کنید که استفاده از وسایل و ابزار به صورت یک بار مصرف و رعایت نکات بهداشتی باعث اتلاف وقت و هزینه و در نتیجه بازده در آمد کمتر آرایشگاه شود، ما اینجا هستیم تا به رفع این دغدغه شما بپردازیم و راه هایی را به شما معرفی نماییم که با کم ترین هزینه ممکن آرایشگاهی کاملا بهداشتی و حرفه ای را تاسیس نمایید بنا بر این تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

برخی از افرادی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند دارای بیماری هایی هستند که ممکن است خودشان هم از آن ها بی اطلاع باشند و یا اینکه به دلایلی مانند خجالت کشیدن و یا ترس از طرد شدن توسط دیگران، بیماری خود را بروز نمی دهند، بنابر این تمامی آرایشگاه های مردانه و زنانه در سراسر کشور وظیفه دارند تمامی نکات کنترل عفونت را برای همه مشتریان خود رعایت نمایند.

بهترین روشی که برای کنترل عفونت در آرایشگاه ها وجود دارد، استفاده از وسایل یک بار مصرف می باشد اما برخی از آرایشگاه ها نیز به مشتریان خود توصیه می کنند که لوازم اختصاصی و بهداشتی خود مانند حوله، ماشین اصلاح، تیغ های اصلاح و… را در کیسه هایی با خود به همراه بیاورند سپس این کیسه با شماره های اختصاصی و یا با چسباندن نام مشتری روی آن ها، از کیسه های مشتریان دیگر جدا می شوند. این روش ها کمک خواهد کرد تا خیال مشتریان از وضعیت بهداشت آرایشگاه و انتقال بیماری ها راحت شده و با خاطری آسوده به آرایشگاه مربوطه اعتماد کنند و جزو مشتریان همیشگی آن مرکز باشد.

اهمیت وضعیت بهداشتی آرایشگاه های مردانه و زنانه در جذب مشتری

برخی از این مقدمات عبارتند از :
روش های کنترل عفونت و رعایت استاندارد های بهداشتی در آرایشگاه های زنانه و مردانه سطح شهر

قبل از آن که به روش های کنترل عفونت و جلوگیری از انتقال بیماری ها در آرایشگاه ها و به تبع آن جذب مشتریان بیشتر بپردازیم لازم است در رابطه با چگونگی انتقال بیماری در مراکز بهداشتی و هم چنین بیماری هایی که احتمال سرایت آن ها به مشتریان آرایشگاه ها بالا است اشاره ای داشته باشیم.

در زیر به برخی از بیماری ها که به فراوانی در آرایشگاه های غیر بهداشتی در حال شیوع می باشند را نام می بریم.

1-بیماری های مربوط به خون و فرآورده های خونی: این دسته از بیماری ها، خطرناک ترین بیماری هایی هستند که احتمال سرایت آن ها در آرایشگاه ها بالا می باشد، این گونه بیماری ها اغلب به علت استفاده از تیغ های اصلاح، قیچی ها و هم چنین وسایل برنده آلوده ای که بدون استریل کردن برای کوتاهی مو های بدن و صورت افراد مختلف در آرایشگاه ها به کار برده می شود، انتقال می یابند. هنگامی که این وسایل به خون مراجعه کنندگان دارای بیماری هایی مانند ایدز، انواع هپاتیت و… آلوده می شوند به راحتی می توانند مشتریان دیگر را نیز آلوده کنند.

2-بیماری پوستی واگیر دار: ابتلا به این گونه از بیماری ها به وفور در آرایشگاه های غیر بهداشتی دیده می شود که دلیل آن سهولت انتقال بیماری می باشد. به طور مثال استفاده از شانه ها و یا وسایلی هم چون حوله و… به راحتی باعث انتقال بیماری های پوستی خواهند شد.

به علت همین بیماری های مختلفی که به راحتی توسط وسایل آلوده در آرایشگاه ها به مشتریان مختلف منتقل می شوند، مشتریان حق دارند که آرایشگاه هایی را برای دریافت خدمات بهداشتی و آرایشی انتخاب نمایند که محیطی کاملا بهداشتی داشته باشد و با روش های اصولی و استاندارد وسایل مورد استفاده را استریل نمایند.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

بنا بر این، می توان گفت مهم ترین و اساسی ترین عامل در جذب مشتریان، وضعیت بهداشت آرایشگاه های زنانه و مردانه می باشد.

برای دستیابی به این وضعیت بهداشتی و افزایش جذب مشتریان راه های بسیار زیادی وجود دارند که در زیر به برخی از این روش ها اشاره خواهیم کرد.

1-استفاده از روش اتوکلاو تجهیزات: در سال 1390 از طرف اداره بهداشت بخشنامه ای تصویب شد که در آن تمامی آرایشگاه ها موظف شده اند تا از دستگاه اتوکلاو برای استریل کردن تجهیزات و وسایل خود استفاده نمایند. با استفاده از دستگاه اتوکلاو می توان تجهیزات فلزی هم چون؛ موچین؛ برس های فلزی، قیچی ها و… را استریل کرد. این روش نسبت به روش استفاده از وسایل یک بار مصرف به صرفه تر می باشد.

2-استفاده از وسایل یک بار مصرف: در این روش تمامی تجهیزات به صورت یک بار مصرف و به طور اختصاصی برای هر کدام از مشتریان استفاده می شوند.

3-ضد عفونی کردن تجهیزات با استفاده از مواد ضد عفونی کننده مختلف: استفاده از مواد ضد عفونی کننده بسیاری از آلودگی ها را تا حدود زیادی از بین می برند اما برای جلوگیری از انتقال ویروس های هپاتیت B و C و هم چنین ویروس HIV موثر نیست.

4-ضد عفونی کردن وسایل پلاستیکی: وسایل پلاستیکی معمولا توسط هیپوکلریت رقیق شده یک درصد، ضد عفونی می شوند. علاوه بر این غوطه ور کردن تجهیزات آرایشی و بهداشتی در موادی همچون گلوتارآلوئید با غلظت دو درصد به مدت 2 تا 3 دقیقه باعث از بین رفتن ویروس هایی مانند ویروس HIV می شود.

روش های گفته شده برخی از راه های رایج و معمول در کنترل عفونت در آرایشگاه ها می باشند که باید در تمامی آرایشگاه ها به دقت رعایت شود. رعایت این نکات و توجه به وضعیت بهداشتی آرایشگاه ها علاوه بر تضمین سلامت مشتریان و جلوگیری از انتقال بیماری ها به جلب اعتماد و رضایت مشتریان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.
اهمیت وضعیت بهداشتی آرایشگاه های مردانه و زنانه در جذب مشتری

منبع:

niniban.com

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید