تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سالن زیبایی

بدون شک امروزه تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی بر هیچ کس پوشیده نیست. البته این موضوع محدود به سالن های زیبایی نبوده و کلیه کسب و کارهایی را که قصد تبلیغات دارند، در بر می گیرد. اگر در شبکه های اجتماعی نصب شده بر روی تلفن همراه خود گشت و گذاری چند دقیقه ای داشته باشید، با پیج ها و کانال های زیادی رو به رو خواهید شد که در زمینه زیبایی فعالیت داشته و تمام تلاش خود را می کنند تا هنر، سلیقه و توانایی خود را برای حاضرین به نمایش بگذارند و بدین ترتیب نظر آن ها را جلب نموده و موجب حضور آنان در سالن زیبایی خود گردند. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی را جدی بگیرید!

همان گونه که می دانید تبلیغ برای یک کالا در صورت مناسب بودن سریعا نظر بیننده را جلب نموده و وی را وادار به خرید می کند. اما متاسفانه تبلیغ برای به فروش رساندن خدمات دشوار به نظر می رسد. شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که چرا چنین است؟

بی شک فردی که نسبت به خرید یک گوشی هوشمند سامسونگ اقدام می نماید، از کیفیت این گوشی و ویژگی های آن مطلع می باشد. این در حالی است که باید اعتماد فردی را که قصد استفاده از خدمات مختلف تبلیغ شده را دارد، جلب نموده و به وی اطمینان داد که خدمات ارائه شده دارای کیفیت مورد نظر او هستند که این کار در اغلب موارد مشکل می باشد. همین موضوع سبب شده است که سالن های زیبایی به منظور تبلیغ کسب و کار خود به مجلات، بیلبوردها و… روی می آورند. البته تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی را نباید نادیده گرفت.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

اینستاگرام و تلگرام از جمله محبوب ترین شبکه های اجتماعی هستند که روز به روز بر تعداد کاربران آن ها افزوده می شود. بازدیدهای فراوان کاربران از این دسته از شبکه های پر طرفدار مهر تاییدی بر تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی می باشد. بنابراین به سالن های زیبایی که قصد معرفی کسب و کار و هنر خود را دارند، توصیه می گردد که تاثیر استفاده از این شبکه ها را نادیده نگیرند.

به یاد داشته باشید هر پستی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، باید روایتگر یک داستان جذاب و یا دربردارنده یک موضوع آموزشی جالب باشد تا بتواند نظر مخاطبین را به خود جلب کند.

به منظور تاثیرگذاری بیشتر محتواهای ویدئویی را بیش از سایر انواع محتوا مورد استفاده قرار دهید. چرا که ویدئو تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطبان شما خواهد داشت. البته این موضوع برای ویدئوهای دارای سکانس های طولانی صدق نخواهد کرد. چرا که بیشتر کاربران نه حوصله دیدن چنین ویدئوهایی را دارند و نه حاضرند برای یک تبلیغ حجم زیادی از اینترنت خود را مصرف کنند.

عکس هایتان را به گونه ای انتخاب کنید که در همان نگاه اول منظور شما را به بینندگان رسانده و با هشتگ های مناسب آن ها را به اشتراک بگذارید. سعی کنید پست های خود را در ساعات شلوغی شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری نمایید و بدین ترتیب تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی را مشاهده کنید!
اینستاگرام، شبکه اجتماعی تصویر محور

بی شک شما نیز در جریان هستید که شبکه اجتماعی پر طرفدار اینستاگرام تصویر محور بوده و تمام محتواهای آن به صورت تصویری می باشد. چنین فضایی برای آن دسته از افرادی که در زمینه های زیبایی مشغول به فعالیت هستند، نعمتی بزرگ محسوب می شود. چرا که توانمندی و هنر این دسته از افراد تنها از طریق چشم قابل درک می باشد. به همین دلیل می توان گفت تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی را به هیچ قیمتی نباید نادیده گرفت.

مسئله این است…

مسئله ای که در حال حاضر بسیار حائز اهمیت بوده و مورد توجه ویژه قرار گرفته است، تنها حضور یافتن در شبکه های اجتماعی و آگاهی سطحی از تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی نیست. بلکه نحوه ورود به این فضا، چگونگی ایجاد تعامل و برقراری رابطه با مشتریان بالقوه، معرفی محصولات و خدمات کسب و کار، انتخاب ادبیات مناسب فرد، زمان انتشار پست ها، ارائه تخفیفات مناسب، چگونگی تبلیغ در پیج های دیگر، شناخت رقبا، تحقیقات بازار و… می باشد.

اگر به اینستاگرام سر زده باشید، بدون شک با پیج سالن های زیبایی زیادی رو به رو می شوید که این نشان از تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی دارد. اما به وضوح دیده می شود که اکثریت این پیج ها تولید محتواهایی تکراری و خسته کننده را در دستور کار خود قرار داده اند. برای مثال در بیشتر محتواها آرایشگر در حال آرایش کردن یک خانم است یا از چهره قبل و بعد از آرایش وی فیلم گرفته و حتی گاهی نظر وی را در مورد رضایتش از آرایش انجام شده جویا می شوند! بی شک همه ما از دیدن این صحنه های تکراری خسته شده ایم و از هر گونه تنوعی استقبال خواهیم کرد.

سوالی که در این موقعیت پیش می آید این است که آیا حضور در شبکه های اجتماعی و تولید چنین محتواهای تکراری و بی کیفیتی به تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی منتهی خواهد شد و یا لازم است به منظور بازدهی بیشتر استراتژی دیگری را پیش گرفت؟

بی شک پاسخ مثبت است. کاربران شبکه های اجتماعی به زودی از محتواهای شبیه به هم و تکراری که هیچ گونه ایده خلاقانه ای در آن ها به کار گرفته نشده است، خسته شده و پس از گذشت مدتی پیگیر آن ها نخواهند شد. بنابراین با خلق ایده های جدید تاثیر شبکه های اجتماعی در تبلیغات سالن زیبایی خود را نظاره گر باشید!
تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سالن زیبایی با مدیریت درست!

فاصله گرفتن مدیران مرکز زیبایی از اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با بهانه هایی نظیر کمبود وقت موجب شده است که مشتریان بسیار زیادی را از دست داده و از سایر رقبا عقب بمانند. تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سالن زیبایی بر هیچ فردی پوشیده نبوده و نیست.

مدیران سالن های زیبایی باید بدانند که شبکه های اجتماعی تنها برای سرگرمی و گذراندن وقت نیستند، این شبکه ها تاثیرگذاری مستقیمی بر تصمیم گیری های کاربران با فرهنگ ها و طرز فکرهای گوناگون دارند. همین امر موجب اهمیت تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سالن های زیبایی شده است.

مدیریت درست این دسته از شبکه ها علاوه بر اثبات تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سالن زیبایی، کسب و کار فرد را رونق داده و نظر مخاطبان جوان و اهل تکنولوژی را جلب می کند. حال که ضرورت، اهمیت و تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سالن زیبایی را درک نمودید، با ایده هایی نو و جالب به استقبال درآمدهای باور نکردنی بروید!

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید