واقعیت هایی در مورد برند سازی آرایشگاه که نمی دانید!

برخی از این مقدمات عبارتند از :
با مجموعه تحقیقات فرشته الوندی همراه باشید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا بعد از گذشت سال ها از فعالیت آرایشگاه تان هنوز نام آن در میان مردم شاخته شده نیست ؟ احتمالا این تصور که آرایشگاه شما مملو از مشتری باشد برایتان تبدیل به یک رویا شده است ؛ اما همچنان در فکر این هستید که مشتری های سابق تان چرا دیگرمراجعه نمی کنند. آیا از آن دست آرایشگرها هستید که برای موفقیت آینده کاری خود برنامه ریزی می کنید اما امتحان روش های مختلف تبلیغاتی هر بار شما را دلسرد می کند؟ برند سازی آرایشگاه و قرار گرفتن در مسیر اصلی موفقیت نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و پیدا کردن راه حل کاربردی برای سوالات تان دارد.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برند سازی چیست؟

اولین گام برای رسیدن به این هدف و نقش بستن در ذهن مشتریان و وفادار کردن آن ها تنها با یک روش تخصصی به نام ” برندینگ یا برندسازی ” میسر می شود. در عصر بازاریابی کنونی عنوان برند یک مفهوم پیچیده ، گیرا وجذاب دارد.آنچه ما به عنوان برند یاد می کنیم همانند آدم ها دارای هویت و ویژگی های شخصیتی است.

آنچه که یک برند را در ذهن ها ماندگار می کند ،آن قول هایی است که به مشتریانش می دهد و تحقق این وعده ها ، بتدریج شخصیت برند را می سازد.

آیا تا به حال به مفهوم برندسازی آرایشگاه فکر کرده اید ؟ این از آن دست کلماتی است که فکر می کنید آن را درک کرده اید و معنی ساده ای دارد اما عملا در ارائه تعریف مشخصی از آن ناتوان هستید.این موقعیت خیلی از مواقع برایتان پیش می آید. دلیلش این است که کلمه برند در ذهن عموم و همچنین صاحبان کسب و کار تعاریف اشتباهی دارد.

حالا کمی روی این مفاهیم تامل کنید

برند تنها یک نام تجاری صرف نیست.

گران قیمت بودن دلیلی بر برند بودن نیست و برند معتبر بودن با شهرت خوب داشتن متفاوت است.

برند داشتن تنها با شعار دادن عملی نمی شود ونام برند به این معنا نیست که همه باید بی چون و چرا آن را بشناسند.

در برندسازی آرایشگاه این که فقط یک لوگوی شخصی برای آرایشگاه تان بسازید به این معنا نیست حالا صاحب یک برند شخصی یا شغلی هستید.

پس برندسازی دقیقا چیست ؟

برند یک نام تجاری ، لوگو، نماد ، طرح یا هر شاخصه دیگری است که نماینده یک محصول یا خدمات خاصی به مشتریان است و به واسطه آن از سایر خدمات و محصولات مشابه متمایز می شود . هدف اصلی در برند سازی ارائه آن کالاها و یا یک سری خدمات به مشتریان تان، به بهترین وجه ممکن است.

اگر بخواهیم دقیق تر صحبت کنیم ، یک برند قدرتمند اجتماعی برندی است که مشتریانش را به خود پایبند کند و مشتریان نسبت به نام آن برند حس تعلق ومالکیت پیدا کنند. برندسازی در حیطه های مختلفی انجام می شود که پرکاربردترین آن تحت عنوان برند شخصی یا (personal branding) انجام می شود. گونه ای دیگر از برند سازی برای کمپانی ها و یا موسسات صورت می گیرد که برند سازی آرایشگاه هم از این گونه برندهاست.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

برندسازی چگونه انجام می شود؟

شرکت هایی وجود دارند که به طور تخصصی کار مشاوره و اجرای برند سازی آرایشگاه را به عهده می گیرند.این شرکت ها به طور تخصصی روی خواسته ها و نیاز های مشتریان تمرکز می کنند و از طرفی روی بازار هدف تسلط پیدا می کنند .آنها به شما استراتژی های مشخصی می دهند که با به کار بردن به موقع آن بتوانید بازار هدفتان را مدیریت کنید.در واقع شما برای برند سازی آرایشگاه نیاز به تدوین استراتژی ها ، ممیزی کردن بازارو تحت نظر داشتن رقبا دارید .در واقع با یک استراتژی هدفمند در برند سازی باید با آینده نگری ، پاسخ گوی به موقع فرصت های داخلی و خارجی باشید وبه نفع برند خود از فرصت ها بهره برداری کنید.

برندسازی آرایشگاه چه اهمیتی دارد؟

بنابراین حالا به این مرز می رسید که اهمیت برندینگ و برندسازی برای شما واضح شده است . حالا می دانید که اولین کاری که باید برای آرایشگاه خود انجام دهید برندسازی برای خدماتی است که ارائه می دهید.مهم نیست که شما در چه سطح درآمدی قرار داشته باشید اما یادتان باشد که در شرایط فعلی کشور و پیشرفت های رقبای کاری تان در صنعت آرایشی بهداشتی تنها در صورت برندسازی برای آرایشگاه ، می توانید حرفی برای گفتن داشته باشید و در کارتان ماندگارشوید.

این را به خاطر داشته باشید که برندسازی برای آرایشگاه به این معنی نیست که بر سر تشویق و کشاندن مشتریان به آرایشگاه تان با رقبا کشمکش داشته باشید ، بلکه برندینگ به معنای ایجاد یک چشم انداز و ذهنیت مثبت از خدمات شما در اذهان مشتریانتان است. برندسازی این است که مشتریانتان را با کیفیت و نوع خدماتی که می دهید به برند خودتان وفادار کنید تا جایی که آنها رفع نیازهایشان را در گرو مراجعه به آرایشگاه شما بیابند ،اینجاست که شما برنده اید.اما به یاد داشته باشید که برند سازی آرایشگاه قدم نهادن در شروع مسیر تامین خواسته های مشتریانتان به بهترین نحو ممکن است.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید