لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست

اگر چه استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از مواردی است که نباید از اهمیت آن چشم پوشی نمود، اما برخی مقالاتی که اخیرا منتشر شده اند، مزایای بی شمار کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست را نادیده گرفته و به مقایسه این دسته از کرم ها با کره گیاهی پرداخته اند. آنچه موجب چشم پوشی از لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست و مقاومت آن در برابر اشعه های بسیار مضر فرابنفش می گردد، جنجال های موجود بر سر محتویات به کار گرفته شده در ساختار کرم های ضد آفتاب است. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست را فراموش نکنید!

به یاد داشته باشید که استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست امری مهم و حیاتی بوده و نادیده گرفتن آن عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به دنبال خواهد داشت. کلیه متخصصان پوست بر این باورند که اولین و سالم ترین اقدام به منظور سالم نگه داشتن پوست در دراز مدت استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب می باشد. اشعه فرابنفش ساطع شده از خورشید بسیار مضر بوده و موجب آسیب رسانی به سلول ها می گردد. گفتنی است که حتی استفاده از کلاه و محافظ های دیگر نیز بدون استفاده از کرم ضد آفتاب کارساز واقع نخواهد شد.

با استفاده از کرم ضد آفتاب از بیماری های پوستی در امان باشید.

جالب است بدانید افرادی که از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده می کنند، بیش از سایرین از بروز بیماری های خطرناک پوستی همچون سرطان پوست در امان هستند. جالب تر این که بالغ بر 80 الی 90 درصد ابتلا به سرطان پوست ناشی از قرارگیری افراد در معرض اشعه فرابنفش خورشید می باشد. بنابراین اگر شما نیز بدون استفاده از ضد آفتاب در مقابل خورشید قرار بگیرید، خود را در معرض ابتلا به بیماری های پوستی قرار داده اید. حتی آفتاب سوختگی های جزئی نیز زمینه ابتلا به این دسته از مشکلات پوستی را تشدید می کنند. بنابراین علاوه بر استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست، آن را به منظور پیشگیری از مشکلات پوستی نیز مورد استفاده قرار دهید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

با استفاده از کرم ضد آفتاب به مقابله با پیری بروید!

کرم های ضد آفتاب قوی ترین کرم هایی هستند که با استفاده از آن ها می توان ضمن حفظ شادابی و طراوت پوست، از پیری زودرس آن جلوگیری نمود. در این مورد هم اشعه فرابنفش مقصر است. این دسته از اشعه های مضر اصلی ترین عامل ایجاد کک و مک و چین و چروک بر روی پوست صورت هستند.

افراد دارای ژنتیک و نوع پوست متفاوت در صورتی که به مراقبت از پوست خود در مقابل آفتاب بپردازند، پوست آن ها روز به روز سالم تر و شفاف تر خواهد شد. آثار پیری بر چنین پوستی دیرتر نمایان شده و طراوت آن حفظ می گردد. بنابراین علاوه بر استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست، آن را با هدف پیشگیری از خطر پیری پوست نیز مورد استفاده قرار دهید.
ضد آفتاب را به مقدار کافی و در زمان مناسب مورد استفاده قرار دهید.

بسیارند افرادی که در حین استفاده از کرم ضد آفتاب و محافظت از آن در برابر اشعه مضر فرابنفش خورشید، مقدار بسیار ناچیزی بین 25 تا 50 درصد مقدار لازم از این دسته کرم ها را بر روی پوست خود قرار می دهند. توجه داشته باشید که میزان ضد آفتاب مصرفی باید به اندازه ای باشد که موجب ایجاد لایه ای نازک بر روی پوست گردد تا بتواند زمینه حفاظت کامل از پوست را فراهم سازد.

به یاد داشته باشید که زمان استفاده از کرم ضد آفتاب و حفاظت از آن در برابر مشکلات و بیماری ها 20 تا 30 دقیقه پیش از خروج از منزل می باشد. علت این توصیه این است که ضد آفتاب ها معمولا پس از گذشت مدت زمانی 20 الی 30 دقیقه ای جذب پوست شده و اثرگذاری خود را آغاز می کنند.

به عنوان یک توصیه مهم دیگر به یاد داشته باشید که لازم است هر 2 ساعت یک بار کرم ضد آفتاب را تمدید کنید. این کا را مخصوصا هنگامی که تعرق زیادی داشته و یا شنا می کنید، از یاد نبرید. استفاده از کرم ضد آفتاب و حفاظت از آن در مقابل مشکلات پوستی را به بعد از کلیه آرایش ها موکول کنید. لوازم آرایشی های بر پایه آب یا چربی می توانند ضد آفتاب مورد استفاده را بی اثر نمایند.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید
با عوارض استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست آشنا شوید!

در نظر داشته باشید که کلیه مزایای فوق الذکر که در اثر استفاده از کرم ضد آفتاب، منوط به استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. انواع تقلبی این کرم ها نه تنها سودی برای حفظ شادابی و نشاط پوست و محافظت از آن در برابر اشعه های مضر خورشید ندارند، بلکه ممکن است با بر جای گذاشتن عوارض جبران ناپذیر پشیمانی غیر قابل تصوری را برای فرد به دنبال داشته باشند.

استفاده از کرم ضد آفتاب و نیز محافظت از آن در برابر مشکلاتی نظیر پیری زودرس با عوارضی نیز همراه است. یکی از متداول ترین عارضه های استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست سوزش چشم ها می باشد. این احساس غالبا به دلیل تحریک چشم ها توسط بخار کرم های ضد آفتاب ایجاد شده و به افرادی که با چنین مشکلی مواجه هستند، توصیه می گردد که نسبت به تعویض ضد آفتاب خود اقدام نموده و ضد آفتاب های فیزیکی حاوی دی اکسید تیتانیوم را مورد استفاده قرار دهند. این دسته از افراد برای رهایی از سوزش چشم ها می توانند ضد آفتاب را به دور چشم های خود نمالند. پیشنهاد دیگر استفاده از ضد آفتاب های مقاوم در برابر آب است که روندگی کمتری داشته و بدین ترتیب مناسب استفاده در اطراف چشم بدون ایجاد حس سوزش هستند. بنابراین حتی اگر با سوزش چشم ها مواجه شدید، با به کارگیری راهکارهای فوق استفاده از کرم ضد آفتاب برای شادابی پوست را متوقف نکنید.

حساسیت پوستی یکی دیگر از عوارض کرم های ضد آفتاب است که عمدتا در هنگام مصرف ضد آفتاب های شیمیایی ایجاد می گردد. جالب است بدانید که ضد آفتاب های فیزیکی واکنش های پوستی را در پی نخواهند داشت. این حساسیت ها با علائمی نظیر قرمزی پوست، سوزش و خارش همراه بوده و در برخی موارد نیز موجب بروز لک پس از التهاب می گردند. بنابراین برای حل این دسته از مشکلات ضد آفتاب های فیزیکی را بر نوع شیمیایی آن ها ترجیح دهید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید