نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه+ توضیحاتی درباره مفاد آن

نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه+ توضیحاتی دربارۀ مفاد آن یکی از دغدغه های آرایشگرانی که به تازگی مدرک آرایشگری خود را دریافت نموده اند، نقطۀ آغاز به کار است. در بسیاری از موارد نیز، آرایشگر با وجود سابقۀ قابل قبول، برنامه ای برای تاسیس آرایشگاه ندارد و ترجیح می دهد به طور پاره وقت برای انجام کار زمان بگذارد؛ در این راستا یکی از راهکارها اجارۀ صندلی در آرایشگاه ها است.

از طرفی در قشر آرایشگاه داران نیز این مسئله جایگاه خود را دارد. بسیاری از آرایشگاه ها (به خصوص آرایشگاه های تازه تاسیس) برای معرفی بیشتر و یا تبلیغات و جذب و جلب هرچه بیشتر مشتریان، صندلی های آرایشگاه را اجاره می دهند. قدم اول برای شروع یک همکاری بی دغدغه و مطمئن بین این دو قشر (آرایشگر و آرایشگاه داران) انعقاد قراردادی جامع و کامل است. در این مقاله، این موضوع که یک نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه باید شامل چه مواردی باشد، گردآوری شده و ارائه می گردد.

پیش از هر چیز باید به این نکته اشاره کرد که اجارۀ صندلی آرایشگاه به دو صورت ممکن است: حالت اول اجاره به صورت پرداخت حق کمیسیون و حالت دوم اجارۀ صندلی در مدت زمان مشخص و پرداخت اجارۀ توافق شده است. در مدل پرداخت حق کمیسیون، آرایشگر، درصدی (از پیش تعیین شده) از مبلغ درآمد حاصل از مشتری را، در ازای صندلی به آرایشگاه دار پرداخت می کند.

در حالت دیگر، یعنی اجارۀ صندلی به مدت مشخص، آرایشگر مبلغی از پیش تعیین شده را پرداخت می کند و این مبلغ پرداختی به تعداد مشتریانش بستگی ندارد. در نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه، این مهم حتما باید ذکر گردد. در عقد قرارداد حتما این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد که کلمات و جملات واضح باشند؛ به طوری که باعث کج فهمی نشوند.برخی از این مقدمات عبارتند از :
جمع بندی مفاد نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه

به طور کلی موارد زیر باید در نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه ذکر شود:

  • عنوان مناسب و کامل
  • تاریخ عقد قرارداد
  • مشخصات فردی طرفین قرارداد، شامل: نام و نام خانوادگی، کد ملی، سن، شمارۀ تماس، وضعیت تأهل، آدرس.
  • موضوع قرارداد
  • بازۀ زمانی قرارداد
  • مشخص کردن نوع قرارداد (همانطورکه پیش تر گفته شد، قرارداد می تواند به صورت پرداخت حق کمیسیون و یا پرداخت اجاره باشد.)
  • تعیین و تشریح وظایف هر یک از طرفین (چه در رابطه با مشتری و چه در مقابل یکدیگر)
  • روشن کردن دقیق خط قرمز و اصولی که تخطی از آن ها به قطع همکاری می انجامد.
  • نحوۀ پرداخت حق اجاره
  • تعیین چگونگی برآورد خسارات احتمالی و جبران و پرداخت آن

سایر مواردی که در نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه، مانند سایر قراردادها باید در نظر داشت، این است که اگر تعداد صفحات قرارداد بیش از یک صفحه بود، در تمام صفحات مهر و امضای طرفین وجود داشته باشد. در صورت هرگونه تغییر و اصلاح مفاد قرارداد به صورت شفاهی، موارد جدید حتما به صورت کتبی به قرارداد اولیه پیوست شود. تعداد نسخ قرارداد ذکر و به هریک از طرفین قرارداد یک نسخه ارائه شود.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید