اصول و نکته‌های آرایش در سفر

آرایش سفر موضوعی است که با توجه به انواع سفرها به آن خواهیم پرداخت. با مجموعه آموزشی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
نکته‌های کلی در مورد آرایش سفر

چه بخواهید به مکانی زیبا و در دامن طبیعت بروید و چه به یک شهر تاریخی و دیدنی و یا به شهری دیگر نزد اقوام و آشنایانتان، به‌احتمال قوی قادر به همراه بردن لوازم آرایشی کامل و اصلی خود نخواهید بود.

مسافرت، ضمن لذت‌هایی که دارد استرس‌هایی نیز می‌تواند داشته باشد و در این میان هیچ چیز بدتر از مواجه شدن شما با یک شیشه‌ی شکسته یا ژل پخش شده در درون کیفتان یا گشتن دنبال فلان وسیله‌ی آرایشی نیست.

ملاک انتخاب شما برای لوازم آرایش سفر باید چه مواردی باشند؟

یکی از نکاتی که ابتدا باید در نظر بگیرید مقدار وسایلی است که می‌توانید در چمدان، کیف یا در دست خود در هنگام مسافرت حمل کنید.

این مورد می‌تواند در مسافرت با خودرو، قطار، کشتی و هواپیما تا حدودی متفاوت یا تابع مقررات خاصی باشد.

در سفرهای هوایی مقررات سخت‌تری برای حمل انواع بسته‌بندی‌ها وجود دارد که می‌تواند در کشورهای مختلف متفاوت باشد.
هم‌چنین به این نکته توجه کنید که در هر کشوری تصمیم و قرار نهایی برای اجازه دادن به حمل یک محموله با مسئول مربوطه در فرودگاه است.

پس از در نظر گرفتن این موضوع باید شرایط مقصد و شرایط زمان سفر را بسنجید تا کیف آرایش مسافرتی خود را درست تکمیل کنید.

استفاده از لوازم آرایش چندمنظوره، آینه‌دار تا حد امکان غیر مایع و نیز استفاده از اشانتیون‌های لوازم آرایشیِ سایز کوچکی که در خانه دارید نیز جزو اصول کلی و مفید آرایش سفر هستند.

در تقسیم‌بندی و بسته‌بندی صحیح لوازم آرایش سفر نیز باید تمام مراحل سفر را در نظر بگیرید تا دسترسی یا حمل لوازم آرایشی موردنیازتان برایتان ایجاد مشکل نکند.

به‌طور مثال، شاید مطمئن باشید که برخی لوازم بهداشتی و آرایشی در هتل محل اقامتتان یا در مقصدتان موجود خواهد بود و از بردن آن‌ها با خود صرف‌نظر کنید، در این صورت کمی جای بیشتر در کیف لوازم آرایشی خود باز خواهید کرد.

به‌طور کلی سعی کنید کیف لوازم آرایش سفر خود را بخصوص در سفرهای هوایی با میزان کم و مورد احتیاج ببندید.

از محکم بودن درب وسایل آرایشی مطمئن باشید، فرچه‌ها را نیز داخل یک قوطی یا محافظ دربسته بگذارید و برای لوازم آرایشی شکستنی محافظی تهیه کنید.

مهم‌ترین لوازم آرایش سفر
مرطوب‌کننده حتی اگر سفر هوایی در پیش دارید؛ بدانید که هوای داخل هواپیما معمولاً خشک است و باید پیش از سوار شدن به هواپیما از مرطوب‌کننده استفاده کنید و در طول سفر نیز یک بطری آب در کنارتان داشته باشید.
بدون استفاده از مرطوب‌کننده‌ی پوست، آرایش شما پس از رسیدن به مقصد، خشک و حتی پوسته‌پوسته خواهد شد.

شامپوی خشک

یکی از وسایل آرایش سفر که باید همراه داشته باشید شامپوی خشک است تا بتوانید بدون نیاز به دوش گرفتن به موهایتان جلوه و جلا ببخشید.

با توجه به مدت و مقصد سفرتان می‌توانید یکی از بسته‌بندی‌های مناسب آن را ازجمله به‌صورت اسپری تهیه کنید.

در این حالت، قادر به حمل آن در یک کیف یا ساک کوچک دستی نیز خواهید بود یا می‌توانید نمونه‌های بزرگ‌تر آن را خریداری کرده و آن در چمدانتان جای دهید.

ضد آفتاب

برحسب شرایط آب و هوایی مقصد و میزان تقریبیِ ساعاتی که در معرض نور مستقیم خواهید بود و نوع پوست خودتان اقدام به انتخاب ضد آفتاب مناسب کنید.

برای این کار می‌توانید از رهنمودهای مقاله‌ی «بهترین کرم ضد آفتاب را چگونه انتخاب کنیم؟» مراجعه فرمایید

فوندتن

همان‌طور که قبلاً نیز گفتیم؛ سعی کنید همیشه در مسافرت‌ها از محصولات خشکاستفاده کنید. در مورد فوندتن هم اگر بخواهید فوندتن مایع را در وسیله‌ی نقلیه و در حال حرکت استفاده کنید کمی مشکل خواهید داشت.

در چنان شرایطی، مقدار کمی فوندتن را (به‌اندازه‌ی سرِ انگشت) برداشته و از وسط صورتتان و به‌طور مرحله به مرحله و کم‌کم مورد استفاده قرار دهید.

کرمِ پوشاننده

خُب اگر خستگی مسافرت یا کم‌خوابی باعث شود که زیر چشمانتان کمی کبود شود چه‌کار باید بکنید؟

از کرم پوشاننده استفاده کنید ولی اگر بخواهید کرم پوشاننده را در حال حرکت در وسیله‌ی مسافرتی به‌صورت مثلثی در زیر چشمانتان به کار ببرید؛ شاید در پیاده‌سازی درست آن با مشکل مواجه شوید. (بدیهی است که منظورمان آرایش در هنگام رانندگی نیست بلکه منظورمان در هنگام حضور در خودروی در حال حرکت است.)

در حال حرکت در وسیله‌ی نقلیه، کرم پوشاننده را با نوک انگشتانتان به‌صورت نقطه‌های ریز در دو قسمت منتهی‌الیهِ چسبیده به چشم (خط اشک‌ها) بزنید و از آنجا آن را پخش کنید.

شما در حال خواندن مقاله اصول و نکته‌های آرایش در سفر هستید

ریمل مژه و ابرو

سعی کنید مارک‌هایی را انتخاب کنید که نرم و ماندگار باشند. راحتی استفاده از وسیله‌ی آرایش سفر بخصوص در مورد آرایش چشم، موضوع بسیار مهمی است.

آرایش مژه و ابرو در خودروی در حال حرکت شاید کمی استرس زا باشد ولی اگر مجبور به این کار شدید باید با حرکات سریع و نه کم‌کم کار را انجام و به پایان برسانید.

سریع و نیز دقیق استفاده کردن از ریمل در خودروی در حال حرکت احتمال خطا را کمتر می‌کند.

موضوع مهم در این میان این است که ریملی که از آن استفاده می‌کنید از نوعی باشد که بتوانید با یک بار انجام آرایش، به مژه‌ها یا ابرویتان حجم و شکل لازم را بدهید.

شما در حال خواندن مقاله اصول و نکته‌های آرایش در سفر هستید

رژ لب
عجیب است که 75 درصد از زنان انگلیسی که مورد پرسش واقع شده‌اند؛ گفته‌اند که هنگام رانندگی، ایستادن پشت چراغ قرمز را به خاطر این‌که فرصت می‌دهد رژ لبشان را تازه کنند؛ دوست دارند!

انتخاب یک رژ لب مناسب، نیمی از آرایش سفر شما را کامل خواهد کرد.

به‌طور کلی سعی کنید در سفرها از آرایش متعادل و ملایمی استفاده کنید

آرایش گونه

شاید بهتر باشد که یک پالت آرایش صورت داشته باشید.

بری رژ گونه از مارک و نوعی استفاده کنید که ساختارش نرم باشد و بتوانید رنگ آن را پررنگ‌تر نیز بکنید.

وجود حداقل سه رنگ متفاوت در پالت آرایشی‌تان در اغلب موارد می‌تواند برای آرایش سفر در این زمینه کافی باشد.

عطر یا ادکلن

در وسایل نقلیه‌ی عمومی باید در استفاده از این مورد محتاط باشید و در صورت استفاده، نوع بسیار ملایم آن را طوری که برای دیگران یا حتی کسانی که امکان دارد دچار ناراحتی‌های تنفسی باشند، مشکلی ایجاد نکند؛ به کار ببرید.

همراه بردن شیشه‌ی عطر و ادکلن بزرگ در هنگام مسافرت درست نیست و بهترین انتخاب، استفاده از اِشناتیون‌هایی است که شاید در یک گوشه از میز آرایشتان فراموش شده باشد؛ پس همین‌الان نگاهی به گوشه‌کنارها بیندازید!

منابع :

lorealparisusa.com

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید