راه کارهای جدید برای جذب مشتری های بیشتر آرایشگاه

جذب مشتری از مهمترین و شاید اصلی ترین دلیل یک کسب و کار می باشد. در حقیقت هر کسب و کاری به نوبه خود در نهایت به دنبال جذب مشتری می باشد. عده ای از این شغل ها مشتری های خود را در بین عموم مردم می یابند و عده ای دیگر به دنبال گروه خاصی از مردم می گردند. اما آن چیزی که مشخص است این است که جذب مشتری در هر کدام از این دو دسته مهم و اساسی می باشد. معمولا در جذب مشتری دو نوع رویکرد می توان داشت. اول اینکه سعی کنیم دست هایی بزرگ از مشتری را برای خودمان درست کنیم. و رویکرد دوم این چنین است که سعی کنیم تک به تک افراد را جذب کنیم. هرکدام از این روش ها معایب و مزایای خاص خودشان را دارند. منتها ما باید در این جا روش خود را مشخص کنیم و پایه ای برای مقاله خود بیابیم. از این رو بهتر است قبل از این که بخواهیم راهکار های جدید در جذب مشتری را بیان کنیم.ابتدا بدانیم که کدام یک از روش های جذب مشتری می تواند برای روزگار امروز مفید به فایده باشد سپس سعی کنیم بهترین عملکرد را در این بین داشته باشیم.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

قبل از شروع تعریف و مقایسه بین جذب مشتری به شکل گروهی با جذب مشتری به شکل انفرادی، باید این نکته را مد نظر قرار داد که روش هایی که می خواهیم در این مقاله بیان کنیم به شکل مطلق نمی باشد و قرار نیست که به صورت کامل مورد اجرا قرار بگیرد. آن چیزی که مهم است این است که خلاقیت اساس و اصل را تشکیل می دهد و نباید خود را محدود به یک سری روش های خاص کرد. از این رو روش های زیر را به عنوان یک راهنما در نظر بگیرید و نه یک راه مطلق.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
جذب مشتری گروهی یا انفرادی؟

همانطور که در بالا بیان کردیم آن چیزی که به عنوان جذب مشتری می شناسیم در طول تاریخ کسب و کار دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است. زمانی کسب و کار برای مردم موهبتی بزرگی بود و تنها وجود آن ها برای جذب مشتری خود کافی بودند. اما دقیقا از جایی که در یک کسب و کار واحد چندین شاغل ایجاد شد، داستان برعکس شد. این مشتری ها بودند که حق انتخاب داشتند و می توانستند بین چندین مغازه یا چندین خدمات انتخاب داشته باشند. از این رو هر کسب و کاری برای جذب مشتری خود ناچار به تبلیغ بود. در این تبلیغ آن چیزی که مهم است توانایی یافتن وجه تمایز و وجه برتری نسبت به سایر برندها می باشد. این تمام پایه اصلی است که از ابتدا تا به امروز در قانون تجارت ثابت بوده است. اما از جایی به بعد بر این فونداسیون و پایه دو نوع گرایش مختلف ایجاد شد. اول این که اصولا بر اساس منطق هرچه تعداد مشتری بالا داشته باشیم سود بالاتری داریم. و هرچه تبلیغ بیشتری داشته باشیم در واقع هزینه بیشتری می کنیم. بنابراین در تناسب این دو مورد در کنار یکدیگر در جذب مشتری به این نکته می رسیم که به نظر منطقی است که یک تبلیغات برای گروهی بزرگی از مشتری داشته باشیم تا در عین صرفه جویی در تبلیغات از مشتری بالاتری نیز برخوردار باشیم. اما این روش در عین تمام خوبی های خود یک عیب بزرگ دارد و آن این است که ثابت نگه داشتن مشتری و در حقیقت مشتری ثابت داشتن در این روش عملا غیر ممکن می باشد. علاوه بر این در برخی از مشاغل همچون آرایشگری ما به فرد وابسته هستیم و نه به گروه گسترده بنابراین روش دوم یعنی جذب مشتری به شیوه انفرادی به نظر مناسب تر می آید. گرچه کار کمی سخت تر می باشد اما نتیجه بهتری نیز به همراه دارد.
راهکاری در جذب مشتری

همانطور که در بالا گفتیم در مشاغلی همچون آرایشگری بهتر است پایه جذب مشتری خود را بر اساس تاثیر گذاری بر فرد به فرد در نظر بگیریم. از این رو راهکارهایی که قرار است ارائه بدهیم بر این پایه قرار خواهد گرفت.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

آن چیزی که می توان به عنوان اصلی ترین و پایه ترین راهکار کلی در این بین به آن اشاره کرد استفاده درست و با دقت در جزئیات است. در حقیقت معمولا جزئیات را در مرحله آخر مورد بررسی قرار می دهیم اما باید شما برای موفقیت برعکس دیگران عمل کنید. تا می توانید جزئیات را با دقت بیشتری چینش کنید. در حقیقت بدانید که این جزئیات هستند که کلیات را می سازند. در این راهکار شما در یک آرایشگاه باید بتوانید جزئیات را به گونه ای ایجاد کنید که فرد به نوعی احساس رضایت بکند و بداند که این مکان برای احترام خود او این چنین شده است. در جزئیات همیشه این نکته مهم است که شما از ست های زیبا استفاده کرده باشید. هماهنگی در بین لوازم استفاده شده می تواند چشم نوازی خاصی به سالن زیبایی و آرایشگاه بدهد.

راهکار دیگری که می توان در این جا به آن اشاره کرد این می تواند باشد که زمان مرده مشتری خود را زنده کنید. این مهمترین اتفاقی است که می توانید برای مشتری خود رقم بزنید. در حقیقت آن چیزی که موجب شده است دنیای تبلیغات را تکان بدهد این است که باید به مشتری خود ثابت کنید که آن ها به شما نیاز دارد و نه شما به آن ها. آن ها باید دلیلی برای آمدن پیش شما داشته باشند و می توان یکی از بهترین این دلایل را در زنده کردن زمان مرده آن ها هنگام انتظار کشیدن دانست. در ادامه کمی از این باره خواهیم گفت تا بیشتر منظورمان را متوجه شوید.
زمان مشتری را زنده کنید

آن چیزی که در دنیای امروز بسیار مهم می باشد، زمان و استفاده درست از آن است. امروزه بسیاری بر اساس دقایق سود یا ضرر می کنند. از این رو به نظر می آید اگر بتوانید این زمان را برای مشتری خود زنده نگه دارید آن ها به شما محتاج خواهند بود. این زنده نگه داشتن را می توانید با در نظر گرفتن چند سیستم کامپیوتری و یا مشغول کردن آن ها با غذاها و خوراکی ها و … انجام داد. آن چیزی که مهم است این است که شما با خلاقیت خود این راه را ادامه دهید.

منبع :

1- www.millenniumsi.com

2- www.retaildoc.com

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید