تاثیر استفاده از فناوری‌های جدید در موفقیت سالن زیبایی

امروزه استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های جدید در تمامی حوزه های کاری، از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از فناوری‌های جدید در سالن های زیبای، می تواند علاوه بر بالا بردن سرعت کارها، اطمینان از مورد پسند بودن نتیجه را نیز تا حدودی تضمین نماید. استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های جدید می تواند نحوه تعامل با مشتریان را تغییر دهد و در جذب آنها موفق تر عمل نماید. از همین رو استفاده از فناوری‌های جدید در موفقیت سالن زیبایی بسیار تاثیرگذار می باشد. در ادامه تاثیرات تکنولوژی های جدید را در سالن های آرایشی و زیبایی مورد بررسی قرار خواهیم داد. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
تاثیر استفاده از فناوری‌های جدید در موفقیت سالن زیبایی
 • استفاده از فناوری‌های نوین و دیجیتالی در سالن های زیبایی می تواند نتیجه کار را قبل از شروع کار به مشتریان نشان دهد. شاید یکی از دلایل اصلی موفقیت سالن های زیبایی که از فناوری های نوین استفاده می کنند، همین باشد.
 • استفاده از برنامه تغییر رنگ مو

به طور مثال امروزه نرم افزار هایی در سالن های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. که می توانند مدل موی کوتاه شده مشتریان و یا رنگ موی انتخاب شده مشتریان را بر روی چهره آنها امتحان نماید. اینکار می تواند نتیجه کار را به مشتریان نشان داده و در مواردی نظر مشتریان را قبل از انجام کار تغییر دهد. استفاده از این فناوری ها احتمال نارضایتی مشتریان از نتیجه را تا حد بسیار چشم گیری کاهش می دهد. • آینه های هوشمند از فناوری‌های جدید در موفقیت سالن زیبایی

یکی دیگر از فناوری های نوین مورد استفاده در آرایشگاه ها، استفاده از آینه های هوشمند است. معمولا سالن های زیبایی که استفاده از فناوری جدید در موفقیت سالن زیبایی را باور دارند، از این آینه ها استفاده می کنند. این آینه ها قابلیت اتصال به وای فای و تنظیم صدا دارند. استفاده از این آینه ها به این صورت است، که تصویر مشتری را آنالیز کرده و با نورپردازی بر روی صورت مشتری ویژگی های پوست مشتری را نمایان می کند.

این آینه ها به مشتری نشان می دهند که، قبل از میکاپ پوست صورتشان از چند درصد چروک و لک برخوردار بوده و پس از اتمام میکاپ، چه میزان تغییر در پوست ایجاد شده است. از مواردی که این آینه ها مشخص می کنند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. این آینه ها پس از آنالیز تصویر شما، مواد آرایشی و بهداشتی مناسب پوست شما را به شما معرفی می نماید.
 2. موتور پردازش گر این آینه درصد چین و چروک پوست صورت، لکه های پوستی و خطوط ریز روی پوست شما را نیز نمایش می دهد.
 3. استفاده از این آینه ها نقاط تیره، قسمت هایی از پوست که دارای رنگ تیره و یا روشن تری هستند و میزان خشکی پوست را نیز نمایان می کند.
 • استفاده از برس های هوشمند

یکی دیگر از دلایل استفاده از فناوری های جدید در موفقیت سالن زیبایی، بالا رفتن سرعت کار می باشد. یکی از مهمترین عناصر زیبایی بانوان موهای آنها است. به همین دلیل خانوم ها به موهای خود بسیار اهمیت می دهند. از همین رو سالن هایی که از فناوری های نوین استفاده می نمایند، بسیار مورد پسند آنها می باشد.

یکی دیگر از نشانه های تکنولوژی نوین در سالن های زیبایی، برس های هوشمند می باشد. استفاده از برس های هوشمند سلامت موهای مشتری را در نظر می گیرد. این برس ها نیز مانند آینه های هوشمند عمل می نمایند. با این تفاوت که به آنالیز موهای مشتری می پردازند.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

نحوه استفاده از فناوری‌های جدید در موفقیت سالن زیبایی

امروزه با توجه به بالا رفتن تعداد سالن های زیبایی، طبیعتا میزان رقابت میان آنها نیز افزایش یافته است. قطعا در تمامی کارهای بزرگ و معتبر موارد بسیار زیادی را باید در نظر داشت. از مهمترین آنها می توان به جذب مشتری و معرفی سالن زیبایی اشاره نمود. به همین دلیل برای رسیدن به موفقیت باید از فناوری های نوین برای برند سازی و نحوه خدمات به مشتریان استفاده نمود.

یکی از مهمترین دغدغه های موفقیت سالن های زیبایی برند سازی می باشد. زیرا سالن هایی که از معروفیت بیشتری برخوردار می باشند، می توانند مشتریان بیشتری را نیز جذب نمایند. اما طبیعتا معروفیت به تنهایی نمی تواند موجب موفقیت سالن های زیبایی شود. برای اینکه سالنی موفق داشته باشید، نیاز است تا از محبوبیت نیز برخوردار باشید.

استفاده از فناوری‌های جدید در موفقیت سالن زیبایی بسیار تاثیر گذار است. زیرا می تواند سرعت ارائه خدمات به مشتری را بالا ببرد. همچنین با ثبت درخواست مشتری می تواند کیفیت ارائه خدمات را نیز افزایش دهد. استفاده از پرسنل حرفه ای، مدیریت صحیح، استفاده از نرم افزار های ثبت درخواست مشتری، استفاده از محصولات به روز و نوین به منظور ارائه خدمات به مشتری و …. همه از مواردی هستند که می توانند موجب موفقیت سالن های زیبایی و محبوبیت آنها شوند.مدیریت سالن های زیبایی که قصد موفقیت و ماندگاری در این حرفه را دارند. باید دارای خصوصیات زیر باشند:

 • برند سازی اصولی و درست برای افتتاح سالن زیبایی
 • آشنایی با نحوه تبلیغات اصولی و کاربردی برای جذب مشتریان سالن زیبایی
 • مدیریت سالن زیبایی باید در ابتدا با فناوری های نوین و جدید در حوزه آرایشگری و روابط عمومی آشنایی کامل پیدا کند.
 • آنالیز و ارزیابی افراد متخصص و پرسنل حرفه ای به منظور استخدام آنها برای کار در سالن های زیبایی
 • استفاده از تکنولوژی های نوین در بخش حسابداری سالن، می تواند سرعت و دقت عملکرد را در این بخش از سالن های زیبایی بالا ببرد.
 • روابط عمومی و روانشناسی برخورد با مشتریان از مهمترین مهارت های یک مدیریت قوی می باشد.
 • آشنایی با شیوه تبلیغات و جذب مشتری از مهارت های مهم در مدیریت سالن های زیبایی می باشد.
 • آشنایی و استفاده از برنامه های فتوشاپ و تکنولوژی های تخصصی در حوزه میکاپ و آرایش موی مشتریان در سالن زیبایی
 • آشنایی و استفاده از کامپیوتر و نرم افزار های مدیریتی و ارتباطی در سالن های زیبایی
 • بررسی رقیب های کاری و دلیل محبوبیت و معروفیت آنها، به منظور ارائه خدمات بهتر و مدیریتی قوی تر از رقبا

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید