Service
مشاوره ی توسعه بازار

مشاوره ی توسعه بازار ، نیاز ضروری برای فرار از شکست در بازار سرمایه

بی شک رکود اقتصادی امروز و از دست دادن هر روزه­­­­ی ارزش ریال(تومان) در بازار جهانی، همچنین با توجه به پیشرفت هر روزه­ی صنایع و تولیدات چشمگیر، جوانان خوش فکر و نخبه و یا حتی بزرگسالانی که اندک سرمایه­ای را دست و پا کرده­اند را برای ورود به این عرصه­ی امن و سودآور تجارت در داخل و یا حتی بازارهای جهانی ترغیب و تشویق میکند. 

مشاوره ی توسعه بازار ، نیاز ضروری برای فرار از شکست در بازار سرمایه

بی شک رکود اقتصادی امروز و از دست دادن هر روزه­­­­ی ارزش ریال(تومان) در بازار جهانی، همچنین با توجه به پیشرفت هر روزه­ی صنایع و تولیدات چشمگیر، جوانان خوش فکر و نخبه و یا حتی بزرگسالانی که اندک سرمایه­ای را دست و پا کرده­اند را برای ورود به این عرصه­ی امن و سودآور تجارت در داخل و یا حتی بازارهای جهانی ترغیب و تشویق میکند. 

آیا به واقع عرصه­ی تجارت عرصه­ای امن و سودآور و پولسازی است؟حال، کسانیکه می­خواهند کسب و کار جدیدی را راه­اندازی کنند، با چالش های فراوانی رو به رو هستند و در صورت آزمون و خطا و یادگیری تدریجی قوانین تجارت، زمان زیادی را از دست خواهند داد. در این بین استفاده از مشاوره ­ی توسعه­ ی بازار بسیار سودمند خواهد بود.

با اندکی تفکر و واقع بینی در خواهیم یافت که ورود به بازار سرمایه و عرصه­ی تجارت چه داخلی، چه خارجی، چه خرد و چه کلان، با توجه به افزایش چشمگیر رُقبای حرفه­ای در این عرصه و در نتیجه رقابت با آنان، کار چندان ساده­ای به نظر نمی­رسد. حال، اگر هدف ما رونق سرمایه و کار نوپای ما باشد نیز، بدیهی­ست بدون مشاوره ­ی توسعه­ ی بازار و کمک گرفتن از افراد کاربلد و راهنمایی گرفتن از متخصصین امر و بدون استفاده کردن از تجربیات کسانی که پیش از ما به بازار سرمایه و عرصه­ی تجارت وارد شده­اند و مراحل آزمون و خطا را پشت سر گذاشته­اند، نه تنها سودآور و پولساز نیست، بلکه موجب ضرر و زیان و ورشکستگی مالی و تضعیف روحیه­ی همت و تلاش و برانگیختن حس ناامیدی میشود.

ورود به بازار سرمایه و موفقیت این امر علاوه بر رُکن اساسی مشاوره و راهنمایی گرفتن از متخصصین و استفاده کردن از تجربیات افراد کاربلد، نیازمند مقدماتی­ست که هرکدام در جایگاه خود، اساسی و حیاتی می­باشند.

برخی از این مقدمات عبارت­ اند از:

1- به دنبال شغل و حرفه و تجارتی باشیم که علاوه بر داشتن علاقه و ذوق و شوق نسبت به آن، استعداد، مهارت و توانمندی های لازم در آن امر را هم در وجود خود احساس کنیم. مشاوران می­توانند در شناخت و هدایت این سرمایه های ذاتی ما را کمک کنند.

2- نوآوری و طراحی ایده های نو و خلاقانه متضمن یک شغل و تجارت موفق است؛ ایده­هایی را طراحی و اجرا کنیم که از قبل وجود نداشته و یا اگر وجود داشته، به محکمی و کاملی ایده­ی خلاقانه­ی ما نبوده باشد. دریافتن این نکته که مشابه ایده­ی ما آیا از قبل وجود داشته یا خیر و اینکه به چه صورت اجرا شده است نیازمند کمک گرفتن از افراد آگاه در این زمینه می­باشد. در صورتیکه بتوانیم محصولی با کیفیت بالا و برطرف کننده­ی نیاز استفاده کنندگان تولید کنیم که متفاوت از سایر محصولات مشابه باشد، می­توانیم اطمینان حاصل کنیم که در مسیر رونق تجارت خود هستیم. مشاوره ­ی توسعه­ ی بازار در این امر نیز بسیار سودبخش خواهد بود.

3- برآورد هزینه و شرایط و امکانات مالی حال حاضر ما با میزان هزینه های راه اندازی، آموزش، استخدام نیروی انسانی، تهیه­ی ماشین آلات و ابزار لازم، تبلیغ و نیز هزینه­ی لازم برای تولید و یا عرضه­ی یک یا چند محصول با کیفیت یعنی ورودی عاقلانه و هوشمندانه به بازار سرمایه و در نتیجه، تضمین موفقیت تا میزان بسیار بالا و قابل توجه که نیازمند محاسبه­ی دقیق و تخصیص دقیق منابع مالی ما می­باشد.

4- ارزیابی بازار عرضه و تقاضا

1- بررسی هوشمندانه و مطالعه­ی دقیق بازار فروش، میزان تقاضای مشتری و میزان رضایت و یا عدم رضایت مشتری ها از کالاهای همسان با کالای مورد نظر ما؛ در واقع ما باید به گونه­ای عمل کنیم که مشتری ها به کالا و یا کالاهای تولیدی ما و یا عرضه شده توسط ما، احساس نیاز ضروری بکنند و آن را به کالاهای مشابه موجود در بازار ترجیح دهند.

2-بر روی کالاهایی سرمایه گذاری کنیم که حتی در رکود و سکون بازار و بدترین شرایط خرید و فروش باز هم صرفه­ی اقتصادی داشته و درآمدی رو به رشد و صعودی برای ما داشته باشند که در این میان نحوه­ی عرضه و تقاضا نیز حائز اهمیت فراوان است.

5- شغل و تجارت یکسان یعنی درجا زدن و به مرور زمان یعنی عقب­گرد؛ در هر حال، سعی در تنوع و رشد و توسعه­ی کار خود داشته باشیم.

6- رقبای شغلی

به رُقبای شغلی و تجاری خود هرگز حسادت نورزیم، حسادت موجب عملکردهایی دور از عقل و منطق و قانون و معرفت ما شده و موجبات غنای شغل، تجارت و غنای سرمایه­ی ما را فراهم میکند. همواره رقبای خود و محصولاتشان را رصد کرده و حتی از آنها بیاموزیم. وجود رقبای بیشتر موجب انگیزه و عزم و همت بیشتر در ما می­شود و ما را به تلاش، نوآوری و کیفی سازی مضاعف وادار میکند. اینکه چگونه از رقبای خود بیاموزیم و از فعالیت آنها در جهت رونق تجارت خود بهره ببریم را میتوان از مشاوره ­ی توسعه ­ی بازار در این زمینه پرسید.

7- در بحث جذب نیروی انسانی و عملکرد نیروها، تعارف را کنار گذاشته و ضمن ایجاد محیطی امن و آرام و پر از امید و انرژی، همواره در محیط کار خود جدی باشیم. در ضمن؛ تشویق نیروهای موفق باعث انگیزه­ی کاری مضاعف در تمامی نیروهای زیردست می­شود.

8- افزایش بازده کارکرد با کمک مشاوره­ ی توسعه­ ی بازار

1- تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیری نیک و ­پسندیده است. اما همیشه کار و تلاش بیشتر موفقیت بیشتر به دنبال ندارد که خود امر مشاوره ­ی توسعه­ ی بازار در مورد نحوه ­ی پیش­برد فعالیت و صرف کردن آن انرژی و تلاش و انگیزه را در مسیر مناسب ضروری می­سازد.
2- باید قوانین و مقررات لازم در حیطه­ ی شغلی و تجاری خویش را بشناسیم و به آنها عمل کنیم که بی شک، آموختن این قواعد تنها با اتکا به خود، از طریق تجربه­ی شخصی و با صرف کردن زمان بیشتر، یا باید با پذیرش بُرد و باخت(هر دو) همراه باشد و یا می­توان از تجربه و مشاوره­ ی توسعه ­ی بازار بهره برد. که در این صورت میتوان در زمان کوتاه تر، بازده عملکردی را بالا برد و با اطمینان بیشتر در جهت افزایش سرمایه­ی خود گام برداشت.
به هر حال، رُکن اول و آخر یک شغل و تجارت موفق، همفکری و مشورت و آموختن از تجربیات متخصصان و افراد کاربلد است.

مشاوره با این افراد، یعنی طی کردن نیمی از راه موفقیت و پیشرفت در کسب و کار و تجارت. طی کردن نیمه­ی دیگر راه بستگی به ایمان و توکل ما به خداوند، تلاش، امید، نوآوری و خلاقیت ما دارد.

تیم ما با بهره­گیری از افراد متخصص و باتجربه در امر مشاوره­ ی توسعه ­ی بازار، سعی در گسترش بازارهای جدید، پیش­برد فعالیت­ها و ایده­های خلاقانه و نو و نیز هدایت نیروهای کارآمد و جوان دارد. امید است که با همکاری یکدیگر گامی محکم در جهت بهبود کیفیت برند شما داشته باشیم

مشاوره ی توسعه بازار

ثبت نام در دوره
نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها