بهترین روش های کاشت ناخن را بشناسیم؟

در این مقاله چند روش کاشت ناخن بیان شده است. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

عوامل زیادی ممکن است خانم ها را به سمت کاشت ناخن بکشاند . برخی از آنها از شکل و شمایل بی رنگ و روی ناخن هایشان شکایت دارند و انواع کاشت را امتحان می کنند ؛ برخی هم برای داشتن دست ها و ناخن های جذاب تر سراغ این کار می روند .

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

با هر انگیزه ای که کاشت ناخن را انتخاب کرده اید ، دراولین گام باید 3 تا از بهترین روش ها را بشناسید و همچنین با عوارض احتمالی کاشت ناخن هم آشنا شوید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
کاشت ناخن با قالب

در این شیوه از کاشت ، داخل قالب ناخن مصنوعی مواد ویژه ای می ریزند و می گذارند تا شکل آن را به خود بگیرد . پس از آن روی ناخن مواد ضد قارچ قرار می دهند و سپس قالب با فشار روی ناخن قرارمی گیرد تا شکل ناخن را به خود بگیرد و خشک شود. چند دقیقه بعد ناخن مصنوعی را برمی دارند .سوهان کشی و چسب ناخن در این نوع کاشت استفاده نمی شود.

درست است که این روش کاشت ناخن بسیار راحت است اما کیفیت آن خیلی پایین است چون در این روش ناخن سوهان کشی نمی شود و باعث می شود هوا زیر ناخن ها جمع شود و ایجاد قارچ کند . در این روش کاشت ، ناخن ها باید تا حد ممکن از تماس با آب دور باشد .

برای چه افرادی مناسب است؟

اگر خیلی فرصت رسیدگی به ناخن هایتان را ندارید این روش به شما توصیه می شود . اما حواستان باشد این نوع کاشت نباید در تماس زیاد با آب باشد . ویژگی بارز این روش این است که خیلی سریع انجام می شود.

روش کاشت ناخن پودری

در این روش ابتدا ناخن مصنوعی از نیمه روی ناخن چسبانده می شود و می توان آن را به اندازه دلخواه کوتاه کرد . پس از آن مواد ضد قارچ به ناخن زده می شود و سپس ماده پودری شکل که همان ماده مورد استفاده در دندانپزشکی است را روی ناخن می زنند.

در نهایت به کمک سوهان برقی شکل نهایی ناخن بوجود می آید . روش کاشت پودری بهترین شیوه درانواع کاشت است. در این روش سوهان کشی در مدت زمان بیشتری انجام می شود تا اندازه ناخن ها متناسب با انگشتان باشد .

در روش کاشت پودری از ماده پودری و مایع خاصی به نام لیکوئید برای کاشت ناخن به کار برده می شود. بعد از ترکیب کردن این دو ماده ،ترکیب حاصل به وسیله قلم خاصی روی ناخن آماده کاشت قرار گرفته و یک لایه بسیار محکم را روی ناخن ایجاد می کند . این نوع کاشت ، مهارت ویژه نیل آرتیست های باتجربه را می طلبد ، در این صورت است که در نتیجه کاشت یک ناخن بسیار زیبا و طبیعی بدست می آید ؛ استحکام آن هم از روش قالبی بیشتر است و کمتر دچار هوا گرفتگی می شود، ضمن اینکه فرم دادن به آن هم آسانتر است .

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

این روش برای چه کسانی مناسب است ؟

اگر این روش کاشت را انتخاب می کنید باید خودتان را برای هر بار ترمیم یک تا یک ساعت و نیم آماده کنید چرا که هر کدام از انگشتان نیاز به سوهان کشی دقیق دارد . اگر حوصله و وقت کافی ندارید بهتر است دور این روش خط بکشید .اما به هر حال بدانید که این روش بهترین نوع کاشت است .

کاشت ناخن ژله ای

ماده ژله ای مورد استفاده در این روش به صورت آماده در بازار موجود است . این ماده را پس از زدن ضد قارچ روی ناخن قرار می دهند و در دستگاه یووی آن را خشک می کنند .این روش به شیوه پودری شباهت زیادی دارد و تنها نوع مواد آنها با هم تفاوت دارد . کاشت ژله ای زیباست اما بیشتر در مناطق شرجی دوام دارد ؛ با این حال در صورتی که مواد کاشت کیفیت خوبی داشته باشد در هر نوع آب و هوایی از خشک تا شرجی یک ماه دوام می آورد . انواع کاشت دیگری هم وجود دارد مانند کاشت فیبری ، کاشت سیلک و کاشت دیپینگ که ترکیبی از مواد و شیوه های متفاوت است .

ناخن بکارم یا نه ؟

وقتی کاشت ناخن انجام می دهید به ناخن هایتان آسیبی وارد نمی شود چون می بینید که همچنان در حال رشد است . اتفاقا در بعضی موارد کاشت ناخن توصیه هم می شود مثلا برای افرادی که ناخن می جوند . کاشت ناخن می تواند کمک کند تا عادت دیرینه تان در جویدن ناخن را کنار بگذارید چرا که مواد کاشت تلخ مزه و سفت است و باعث می شود این عادت از سرتان بیفتد . پیش از انجام کاشت ناخن ، باید توجه کنید که به چسب ناخن حساسیت نداشته باشید هر چند این چسب ها حساسیت زا نیستند، اما اگر به آنها حساسیت ذاتی داشته باشید دچار اگزمای پوستی می شوید، در این حالت باید سریعا کاشت را بردارید .

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید