آیا بازده کارکنان سالن زیبایی شما کم است؟ 6 راه‌کار

بازدهِ کارکنان سالن زیبایی باید چه مقدار باشد؟ اگر بازده کارکنان سالن زیبایی شما کم باشد، راه حل چیست؟ اگر خوب باشد باید چه‌کار کنید؟!

سعی کرده‌ایم به این سه موضوع در این مقاله، پاسخی مختصر و مفید بدهیم.

با مجموعه آموزشی فرشته الوندی همراه باشید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
تعیین میزان مطلوب بازده کارکنان سالن زیبایی

خیلی از مدیران سالن‌های زیبایی با موضوع میزان بازدهی کارکنان خود در مجادله هستند اما درعین‌حال تعداد قابل توجهی از این سروران دقیقاً نمی‌دانند که میزان بازدهی کارکنان آرایشگاه را باید چطور اندازه گیری کنند.

میزان بهره‌وری ایدئال کارکنان سالن زیبایی بین 75 تا 80 درصد از تحقق هدف‌گذاری‌های منطقی است.

مثلاً اگر بتوانید 75 تا 80 درصد از مشتریان فعلی خود را حفظ کرده و حدود 30 درصد از میانگین کل تعداد مشتریان خود را شامل مشتریان جدید کنید، عملکرد خوبی داشته‌اید.

شما باید هدف‌گذاری‌هایی منطقی داشته باشید و اگر به 75 تا 80 درصد از آن هدف‌گذاری‌های منطقی خود برسید، بهره‌وری آرایشگاه شما حتی ایدئال محسوب می‌شود.

به دست آوردن همین مقدار از بهره‌وری بر روی کاغذ آسان ولی در واقعیت، دشوار است.

علت این دشواری، این است که میزان بهره‌وری و بازده کارکنان سالن زیبایی و رشد کسب‌وکار آرایشگری، به عوامل متعددی بستگی دارد.

لازم است عواملی را که باعث بازده بیشتر کارکنان آرایشگاه شما می‌شود را به‌طور ریشه‌ای بشناسید تا بعد بتوانید بهره‌وری سالن زیبایی خود را بیشتر کنید.

چگونه بازده کاریِ کارکنان سالن زیبایی خود را بیشتر کنم؟

روش کار شما برای محاسبه و افزایش بازده کارکنان آرایشگاه، باید شامل دقت و تلاش خودِ شما و آموزش به کارکنان در سه زمینه باشد:

  1. بالا بردن میزان فشردگی مراجعه و ترافیک مشتریان
  2. افزایش میزان حفظ مشتریان فعلی
  3. افزایش میزان جذب مشتریان جدید.

بد نیست بدانیم که آرایشگرانِ برخی از سالن‌های زیبایی در جهان، نرم‌افزارهایی که تمامی موارد بالا را محاسبه می‌کنند را مورد استفاده قرار می‌دهند.

ولی بدون نرم‌افزار نیز می‌توانید سه مورد مهم فوق را با نوشتن در دفاتری جداگانه کنترل کنید.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید
اکنون برای تحقق افزایش ترافیک، حفظ و جذب مشتری، باید شش موردی که در ادامه توضیح خواهیم داد را انجام دهید تا بتوانید بازده سالن زیبایی خود را بالا ببرید:

  1. به کارکنان خود در مورد پیشرفت و رشد کاری، آموزش بدهید و در سالن زیبایی خود نوعی فرهنگِ رزرواسیون، طرز ملاقات و خدمت به مشتری به وجود بیاورید.
  2. برای کارکنانتان جلسه‌ی توجیهی (به حدی که نیاز می‌بینید) گذاشته و برای بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت (مثلاً یک ماه) و میان مدت (مثلاً شش ماه) هدف‌گذاری کنید و مطمئن شوید که آن‌ها این هدف‌گذاری‌ها را فهمیده‌اند و آن‌ها را عملی می‌دانند.

اگر احیاناً توانستید از برنامه‌های کامپیوتری یا نرم‌افزارهایی که بر روی گوشی هوشمند نصب می‌شوند استفاده کنید، طوری که هریک از کارکنانتان میزان پیشرفت خود در مسیر هدف‌گذاری ماهانه را ببیند، در افزایش بهره‌وری سالن زیبایی شما تحول بزرگی رخ خواهد داد.

  • به کارکنان خود نه تنها تلاش برای فروش هرچه بیشترِ خدمات و محصولات آرایشی بهداشتی در سالن زیبایی را بیاموزید، بلکه به آن‌ها نحوه‌ی صحیح فروش محصولات مکمل را نیز یاد بدهید.

مثلاً برخی محصولات اصلی آرایشی و بهداشتی، در کنار خود می‌توانند با یک محصول کوچک‌تر نتیجه‌ی بهتری داشته باشند و برخی خدمات زیبایی نیز همین‌طور.

در این حالت، کارکنِ مربوطه‌ی سالن زیبایی باید بتواند با توضیح کوتاه و مفید که همدلانه نیز باشد، آن محصول یا خدمتِ مکمل را هم به مشتری سالن شما پیشنهاد دهد.

  • سعی کنید سالن زیبایی خود را به آخرین دستاوردهای فناوری در ارتباط با کارها و نیازهای مشتریان و کارکنان خود مجهز کنید، بخصوص به فناوری‌های دیجیتالیِ رزرواسیون مشتری مجهز شوید.

نکته‌ی مهم این است که از قبل، تمامی کارکنان و بخصوص کارکن یا کارکنان بخش رزرواسیون را به بهترین و سنجیده‌ترین نوع طرز برخورد و سخن گفتن با مشتریان سالن زیبایی مجهز کرده باشید.

  • از قبل سیاست‌های کاری خود برای معرفی و به‌کارگیری آرایشگران جدید به مشتریان را تعیین کنید.

حتی می‌توانید در صورتی که با هدف‌گذاری و انضباط سالن شما مغایرت نداشته باشد، برای خدمات کارکنان ماهر و جدید دو قیمت مختلف در نظر بگیرید تا مشتریان تشویق به امتحان کارکن جدید شما نیز بشوند.

  • آموزش کارکنان خود را جدی بگیرید. همه‌ی کارکنان شما باید بتوانند در مسئولیت‌های خود، نیازها و خواسته‌های مشتریان شما را به‌خوبی جوابگو شوند.
از سوی دیگر لازم است که کارکنان شما به آموزش دیدن علاقه‌مند باشند.

برای آموزش کارکنان خود، آن‌ها را به شکل گروه‌های دو تا چند نفره تقسیم کرده و هر تلاش و یادگیریِ خوب گروهی را مورد تشویق قرار داده و پاداشی برای آن در نظر بگیرید.

اگر میزان بهره‌وری کارکنان آرایشگاه بالا بود، چه باید کرد؟!

اگر میزان بازده کارکنان آرایشگاه شما در حد مطلوب یا حتی زیادتر از حد انتظار شما بود، این موضوع نشانگر آن است که وقت افزایش قیمت‌های خدمات سالن زیبایی شما رسیده است!

می‌توانید برای مطلع شدن از چگونگی انجام درست این کار، مقاله‌ی «قبل از افزودن به قیمت ‌های سالن زیبایی، بخوانید» را مطالعه کنید.

و سخن آخر این است که در درازمدت آن عده از مدیران سالن‌های زیبایی موفق هستند که بتوانند از داشته‌های خود و از جمله از توانایی‌های بالقوه‌ی کارکنان سالن زیبایی بهترین استفاده را بکنند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید