انواع روش های لیفت ابرو

برخی از این مقدمات عبارتند از :
لیفت ابرو چیست؟

همه ی ما میدانیم که با گذشت زمان و افزایش سن و حتی به دلیل قدرت جاذبه ای که زمین دارد، پوست صورت به تدریج دچار افتادگی میشود.بسیاری از افراد بر اثر پیری طبیعی یا سایر عوامل، در سراسر ناحیه ابرو خود دچار سستی می شوند. با گذشت زمان، پیشانی می تواند به حدی آویزان شود که اثر ظاهری ناخوشایند دائمی یا موقتِ خستگی یا غمگینی را نشان دهد. شل شدن عضلات صورت در نتیجه ی کند شدن تولید کلاژن در پوست و آسیب هایی است که نور خورشید به پوست وارد میکند. حقیقت آن است که قسمت های از پوست صورت مانند ابروها، زیر ابرو و پیشانی نسبت به سایر اعضای بدن کمی بیشتر درگیر چین خوردگی می شوند. برای آشنایی با انواع روش های لیفت ابرو با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

اکثر افراد هنگامی سراغ لیفت ابرو می روند که متوجه میشوند افتادگی ابرو های آنان باعث شده تا چهره ی آنان پیر، ناراحت، خسته و عصبانی بنظر بیاید.توجه داشته باشید که خطوط اخم تاثیر بسیار زیادی در چهره دارند و تا حدی چهره را اخمو و جدی تر از حالت معمولی نشان میدهد.همانطور که میدانید، چشم و ابرو تاثیر بسزایی در زیبایی چهره ی افراد دارند، همین موضوع نیز باعث شده است تا امروزه افراد به دنبال راه های مختلفی برای لیفت ابرو باشند.در اصطلاح لیفت ابرو به معنای بالا بردن ابرو و تغییر زاویه ی آن است.

در این زمان است که جراحی لیفت ابرو (که گاهی اوقات “ لیفت پیشانی” نیز نامیده می شود)، می تواند افتادگی ناحیه مورد نظر را به سرعت اصلاح کند و در نتیجه باعث جوان سازی کامل قسمت فوقانی صورت شود. روش های مختلف لیفت ابرو با بالا بردن ابروها و کاهش خطوط اخم (چین های عمودی بین ابروها) چشم ها را بزرگ تر نشان می دهد. این روش ها انواع مختلفی دارند که امروز قصد داریم که آن ها را به شما معرفی کنیم. تکنیک مورد استفاده برای انجام جراحی لیفت برای به دست آوردن نتیجه بسیار مهم است، بنابراین پیش از انجام کار، به دقت این روش ها را بررسی کنید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

با کمک روش های مختلف لیفت شما می توانید به چهره ای جوان تر، شاداب تر و جذاب تر داشته باشید. لیفت ابرو نیز یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود که باعث خوش فرم تر و زیباتر شدن ابروها که یکی از نتایج آن ،باز شدن چشم ها و درشت تر شدن آن ها می باشد. یکی دیگر از عواملی که باعث شده تا لیفت هواداران بسیار زیادی در سراسر دنیا داشته باشد آن است که این عمل زیبایی، روشی بسیار امن و بدون درد است.معمولا بیشتر افرادی که عمل لیفت ابرو انجام میدهند، عمل زیبایی لیفت پیشانی با جراحی زیبایی پلک را نیز قبول می کنند تا علاوه بر با بالا بردن ابرو، پیشانی شان نیز یکدست بنظر بیاید. بیشتر مراجعه ها برای لیفت ابرو کسانی هستند که داری پلک های پف کرده، پوست های چروک خورده و جمع شده در اطراف چشمشان دارند و به دنبال یک راه سریع و مطمعن برای اصلاح این مشکلات ظاهری میگردند.
انواع روش های لیفت ابرو

لیفت ابرو تاجی

قدیمی ترین روش انجام این عمل، لیفت تاجی (که بعضاً به آن “ لیفت ابرو باز” نیز گفته می شود)، شامل یک برش منفرد از گوش به گوش است که از روی پیشانی عبور می کند. روش تاجی برای افرادی که پیشانی کوچکتری دارند و همچنین علاقمند به بلند کردن خط موی پیشانی خود هستند، ایده آل است. با این حال، گاهی اوقات این روش می تواند باعث بی حسی دائمی از محل برش تا راس پوست سر شود و به همین دلیل محبوبیت این روش کمتر می باشد.

لیفت ابرو تریکوفیت

این نوع روش لیفت ابرو، که معمولاً برای افرادی با خطوط موی بالاتر استفاده می شود، بخشی از پوست پیشانی (به جای بلند کردن خط مو) را برای بالا بردن ابرو از بین می برد. در این روش، از برشی درست در پشت خط مو استفاده می شود. برش به گونه ای انجام می شود که موها بر روی آن رشد کرده و آن را استتار می کند.

روش لیفت ابرو اِندوسکوپی

این نوع لیفت ابرو به روش مورد علاقه اکثر جراحان تبدیل شده است؛ زیرا فقط به برش های کوچک و با آسیب دیدگی کمتر نیاز دارد. در حین لیفت با اندوسکوپی، از اندوسکوپی کوچک استفاده می شود که اغلب به دوربین متصل است، تا جراح بتواند بافت پیشانی را مشاهده و تشریح کند. این دوربین به جراح اجازه می دهد تا با خیال راحت عصب های نزدیک به ابرو را شناسایی کرده و از آن ها در حین جراحی محافظت کند. از آنجا که برش ها حداقلی است، بیماران لیفت اندوسکوپیک، معمولاً درد کمتر، دوره های نقاهت کوتاه تر و بی حسی پوست سر را تجربه می کنند.

بسیاری از جراحان برای انجام همین روش تشریح بدون دوربین یا اندوسکوپ، از همان روش هایی که در ابتدا در لیفت ابرو اندوسکوپی توضیح داده شد، استفاده می کنند. با این تغییر می توان عضلات گلابلا را (عضله “11” بین چشم ها که به طور معمول با بوتاکس درمان می شوند) برش داد تا چین های این ناحیه کاهش یابد، اما در غیر این صورت، نتایج همانند دوربین و اندوسکوپ است.
لیفت ابرو موقت

لیفت جانبی ابرو (که معمولاً به آن ” لیفت ابرو تمپورال” گفته می شود)، روشی با گستردگی کمتر برای لیفت است که فقط قسمت یک سوم خارجی ابرو را، به جای پوشش کامل آن نشانه می گیرد. بخش جانبی همان بخشی است که با افزایش سن، ابتدا پایین می آید و باعث ایجاد سنگینی در پلک فوقانی می شود. لیفت موقتی به عکس این عمل کمک می کند و اغلب با بلفاروپلاستی فوقانی ترکیب می شود. در مقایسه با سایر انواع لیفت، این روش موقت نتایجی با چشمگیر کمتری را ایجاد می کند، اما در عین حال خطر کمتری دارد و زمان بهبودی آن نیز کوتاه تر است.

لیفت ابرو بلفاروپلاستی ترانس

روش بلفاروپلاستی، که در روش لیفت جانبی به آن اشاره شد نیز به طور مؤثری ابرو جانبی را نشان قرار می دهد. ابرو از طریق یک برش پلک بلفاروپلاستی فوقانی، در چین و چروک پلک فوقانی بالا می رود. پیشانی از طریق این روش از زیر آزاد می شود، سپس بخیه بر روی یک برش کوتاه یک و نیم سانتی در پشت خط موی فوقانی ثابت می شود. زمان بهبودی نیز با این روش کم آسیب، کوتاه تر است.

لیفت ابرو غیر جراحی با استفاده از نوروتوکسین (بوتاکس، دیاسپورت)

از طرف دیگر می توان با استفاده از تکنیک های تزریق نوروتوکسین، ابروهای جانبی را اندکی بلند کرد. در این روش ماهیچه هایی که ابرو را به سمت پایین می کشند ضعیف می شوند و بنابراین نتیجه افزایش سطح ابرو خواهد بود. برای رسیدن به لیفت، عضلات orbicularis oculi و ماهیچه های procerus و corrugator تزریق می شوند. با این حال، این روش بسیار ملایم و موقتی است. این روش برای بیماران جوانی که در مرحله اول افتادگی هستند، گزینه مناسبی خواهد بود.

سایر تکنیک ها برای لیفت ابرو

دو روش دیگر لیفت ابرو، یعنی لیفت میانی پیشانی و لیفت مستقیم ابرو، به دلیل وجود جای زخم های ناپسند که ممکن است در نتیجه برش های به کار گرفته شده ایجاد شوند، از رده خارج شده اند. این روش ها اکنون برای بیمارانی که با عدم تقارن شدید، حاصل از فلج عصب صورت یا ضربه روبرو هستند، اختصاص داده می شود.

نکاتی تکمیلی برای انجام لیفت ابرو

مدت زمان عمل

انجام لیفت ابرو با اندوسکوپی حدود دو ساعت طول می کشد. لیفت موقت و بلفاروپلاستی ترانس حدود 90 دقیقه طول می کشد. تریکوفیتیک بین دو تا دو ساعت و نیم به طول می انجامد و روش های بدون جراحی با نوروتوکسین ها فقط چند دقیقه طول می کشد.
نوع بیهوشی

تمام تکنیک های ذکر شده در بالا را می توان با بیهوشی عمومی انجام داده و بیشتر آن ها را می توان تحت بی حسی موضعی و نیمه بی هوشی انجام داد. تصمیم گیری در مورد بهترین نوع بیهوشی برای شما، با مشورت با پزشک و جراح پلاستیک واجد شرایط انجام می گیرد.

زمان ریکاوری

بعد از لیفت ابرو با اندوسکوپی و تریکوفیتیک، کبودی حاصل معمولاً حدود 10 روز طول می کشد. بیشتر بیماران در طی 2 هفته به راحتی به زندگی کاملاً فعال خود باز می گردند. زمان بهبودی برای روش های موقت و بلفاروپلاستی ترانس معمولاً کوتاه تر است. عموماً جراحان راهکارهای زیادی را برای کوتاه کردن زمان بهبودی و بازگشت شما به زندگی فعالتان ارائه می دهند. این راهکارها شامل توصیه های رژیم غذایی، داروهای هوموپاتیک بعد از عمل و سایر ترفندهایی است که در طول مشاوره بررسی می شود.

نحوه انتخاب روش مناسب

همانند سایر روش های جراحی پلاستیک، بهترین روش انجام این کار برای هر بیمار، به ویژگی های طبیعی بدن آن ها (از جمله خط مو و درجه افتادگی ابرو) و نتیجه دلخواه بستگی دارد. پیش از انجام این کار، با جراحان پلاستیک باتجربه، مشکلات و خطرات احتمالی را بررسی کرده و بهترین روش را پیدا کنید.
افراد مناسب برای لیفت ابرو:

بر اساس آمار بدست آمده ،شاهد آن می‌باشیم که لیفت ابرو در سنین 40 تا 60 سالگی در میان مردم اکثر نقاط دنیا، بسیار رایج تر است. در نهایت می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که لیفت ابرو برای متقاضیانی که ابروهای افتاده و پوست نسبتا شلی دارند بسیار مناسب است. اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم ، لیفت ابرو برای افرادی با ابروهایی افتاده یا به اصطلاح همان اخمو ، می تواند مناسب باشد.نمی تواند منکر این بود که ابروها و چشمان افراد، تاثیر بسزایی در جذابیت و زیبایی چهره ی تمام انسان ها دارند.

به نوعی تمام کسانی که به دنبال لیفت ابرو می روند یکی از دلایل زیر را در ذهن خود دارند:

برای زیبایی در ناحیه ابرو و صورت، از خطوط ناهماهنگ دور ابرو و بین دو ابرویشان رنج میبرند و یا این که پوست اضافی ابرویشان روی پلکشان قرار گرفته است.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید
چگونگی عمل زیبایی لیفت ابرو:

در همین ابتدا باید به این نکته دقت کنید که لیفت ابرو همراه با بیهوشی کامل یا بیهوشی موضعی صورت می گیرد، البته ملاک برای انتخاب میان این دو روش به نظر پزشک متخصص بستگی دارد.

جراحی لیفت ابرو به طور تقریبی و میانگین در همه ی افراد، حدود یک الی سه ساعت طول می کشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید لیفت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود و تنها محدود به یک یا دو روش نمیباشد.

بدست امدن نتایجی مطلوب و دل بخواه از لیفت ابرو، بیشتر به انتخاب روش جراحی وابسته می باشد.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که لیفت ابرو بدون جراحی نیز امکان پذیر است که ما آن را موقتی می نامیم.

از نمونه موارد موقتی که برای لیفت ابرو میتوان معرفی کرد به ترتیب زیر میباشد.

۱-لیفت ابرو با نخ

۲_ لیفت ابرو با بوتاکس

۳-لیفت ابرو با لیزر و …

یکی از مهمترین مزایای لیفت ابرو با استفاده از روش های موقتی یا بدون جراحی آن است که به نسبت روش جراحی کلاسیک، ارزان تر است و دوره ی ریکاوری کوتاه تری نیاز دارد.
آمادگی های لازم برای انجام عمل لیفت ابرو را به یاد بسپارید!

1- اگر قصدتان برای عمل لیفت ابرو جدی است باید از سلامتی کامل نیز برخوردار باشید.

2- حدودا دو هفته قبل از جراحی و چهار هفته بعد از جراحی،عادت سیگار کشیدنتان را ترک کنید.

3- از مصرف دارو های ضد التهابی خودداری کنید.

برای مثال:

اگر مجبور به اجتناب از الکل و برخی داروها باشید،حتما این کار را انجام دهید.

مثلا:

اگر آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی استفاده می کنید جراح از شما می خواهد که برای مدت مشخصی آن ها را نخورید.

زیرا این داروها میزان خونریزی را در تمامی افراد، افزایش خواهند داد.

۴-عادت های اشتباه چهره تان، به خصوص اخم کردن و چین دادن به پوست صورتتان را کنار بگذارید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید