چگونگی راه اندازی سالن زیبایی

شاید تا به حال با هنرجویان رشته ی آرایشگری برخورد کرده باشید و اگر هدف نهایی انان را در مورد فعالیت در هنر آرایشگری بپرسید،بیشتر آنان دوست دارند که خودشان به تنهایی برای راه اندازی سالن زیبای دست به کار شوند. اما راه اندازی سالن زیبایی نیز مانند هر کار دیگری سختی ها و فراز و نشیب های مخصوص به خودش را دارد.یکی از مسائل مهم هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه است،بنابراین کسانی که قصد راه اندازی سالن زیبایی دارند اگاهانه ،قدم در این راه بردارند تا سرمایه و زحماتشان را به نحو احسن در این راه مدیریت کنند. در ادامه ی مطلب ما سعی کرده ایم تا این دید آگاهانه را برای راه اندازی سالن زیبایی به شما ارائه دهیم.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
چگونگی راه اندازی سالن زیبایی

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

آینده نگری برای راه اندازی سالن زیبایی

اگر تصمیم شما برای راه اندازی یک سالن زیبایی ،جدی است .بهتر است در ابتدا مطمئن شوید که آمادگی کامل برای سرمایه گذاری و پرداخت هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه مرتبط را دارید. هنگامی که از سرمایه تان مطمئن شدید،بهتر است به دنبال یک مکان مناسب برای راه اندازی آرایشگاه زنانه باشید. در این مرحله عجله را کنار بگذارید و سعی کنید با حوصله و دقت عمل به جستجوی مکان مناسب باشید. اگر محل راه اندازی سالن زیبایی شما در خیابان های شلوغ و پرجمعیت و یا نبش کوچه ها باشد بهتر است. اما عاقلانه ترین کار این است که شما با توجه به بودجه و سرمایه تان ،بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. بعد از انکه محل مورد نظرتان را برای راه اندازی سالن زیبایی برگزیدید،حالا باید به سراغ تامین امکانات و تجهیزات کاربردی برای سالن باشید. هرچه امکانات و تجهیزات بیشتری در اختیار شما باشد ،کار شما نیز حرفه ای تر و سریعتر انجام میگیرد .در نتیجه رضایت مشتریان تان از شما نیز بیشتر خواهد بود. آینده نگری و تهیه ی یک برنامه احتمالی برای راه اندازی سالن زیبایی میتواند شما را در این مسیر آگاه تر کند. یعنی شما میتوانید به راحتی حدود بودجه و سرمایه لازم را تخمین بزنید و در هنگام کار دجار مشکل نشوید. در برخی از موارد ،شاهد آن بودیم که بسیاری از افراد با مهارت هنگامی که تصمیم به راه اندازی سالن زیبایی گرفتند اما آینده نگری نداشتند ،در اواسط کار به مشکل عمیق خورده و این موضوع آنان را با شکست در مسیر ،راه اندازی سالن زیبایی مواجه می کند .
مهم ترین الزامات برای راه اندازی سالن زیبایی

جالب است بدانید در دنیای امروز، شخصی در راه اندازی سالن زیبایی موفق تر است که چندین سال به شغل آرایشگری مشغول بوده است و تجربه و مهارت کافی ،دارد. به علاوه یک آرایشگر باید در میان مردم محله ای که میخواهد در آن سالن زیبایی تاسیس کنند،شناخته شده باشد،پس بهتر است راه اندازی سالن زیبایی در محیطی باشد که آرایشگر قبلا در آن محیط کارکرده و تجربه کسب کرده است و تا حدودی معروفیت داشته باشد. بنابراین در حالت کلی باید گفت که کسانی بهتر است اقدام به راه اندازی سالن زیبایی کنند که دارای مهارت کافی می باشد و توانسته اند با استفاده از این مهارت ها و تجربیات مشتریان زیادی را جذب کنند. حقیقت آن است که افرادی عادی و یا کم سابقه که اقدام به راه اندازی سالن زیبایی میکنند،نتایج مطلوبی به دست بیاورند و این موضوع آنان را در کوتاه مدت با ناامیدی مواجه میکند. بهترین کار آن است که قبل از اینکه اقدام به راه اندازی سالن زیبایی کنید،از مهارت های خود اطمینان داشته باشید و مطمئن شوید که تعداد مشتریان قابل قبول دارید که شما را میشناسند و مهارت آن را تایید میکنند.با بررسی اولیه هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه می توانید راحت تر در این مورد تصمیم بگیرید.

مراحل قانونی راه اندازی سالن زیبایی را فراموش نکنید.

بهتر است بدانید که راه اندازی سالن زیبایی نیز به نوعی یک تجارت محسوب میشود و مانند راه اندازی کسب و کار های دیگر در جامعه نیازمند کسب جواز و پروانه می باشد تا صاحب آن بتواند به صورت قانونی در عرصه ی جامعه فعالیت کند. اگر راه اندازی سالن زیبایی شما نیازمند گواهی می باشد ،حتما قبل از اقدام به تاسیس آن را تهیه کنید و به این فکر نکنید که وقت زیاد است و شما پس از راه اندازی کسب و کارتان می توانید به سراغ آن بروند.چون واقعیت آن است که این چنین نمی باشد ،به عبارت دیگر پس از راه اندازی سالن زیبایی شما به کار مشعول خواهید شد و در میاد دغدغه هایتان کم کم ،کسب گواهی را فراموش میکنید. از طرفی هم ممکن است خیلی سریع با شما برخورد قانونی شود سریعا محل کار شما پلمپ شود.
همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

ضروریات مهم برای راه اندازی سالن زیبایی

حال نوبت آن است که ،برای شما استاندارد ها و ضروریاتی را که در آرایشگاه و یا سالن زنانه باید وجود داشته باشد و هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه را به اختصار شرح دهیم. این نکته را فراموش نکنید که رعایت این نکات در حالت کلی برای همه ی سالن های زیبایی و آرایشگاه ها ضروری میباشد و مربوط به یک منطقه یا شهر خاص نمی باشد.

1-سعی کنید محلی را که برای راه اندازی سالن زیبایی انتخاب کرده اید حتما مشخصات یک محیط مناسب و مخصوص برای فعالیت های آرایشگری ،را داشته باشد.

فراموش نکنید که حتما محل کار شما،سند کتبی مالکیت و یا اجاره نامه و گواهینامه و جواز شهری برای راه اندازی سالن زیبایی را داشته باشد . صرف اینکه شما آن محل را از دوست و آشنا اجاره کردید و یا حتی خریداری،از ایجاد سند کتبی مالکیت امتناع نکنید.

2-اگر اقدام به راه اندازی سالن زیبایی کرده اید ،حتما وسایل مورد نیاز برای شغل آرایشگری را هم هرچه زودتر تهیه کنید.

البته امکانات اولیه ی یک سالن زیبایی مانند:وجود شیر آب سرد و گرم،سرویس بهداشتی،صابون،صندلی ها و مبلمان مناسب،وسایل گرمایشی و سرمایشی،وجود تهویه،قفسه ها و کمد های مخصوص به نگهداری وسایل مختلف و….را فراموش نکنید.

3-در صورت در نظر گرفتن قسمتی از سالن زیبایی به عنوان محل انتظار و قرار دادن مبلها و صندلی راحتی ،می توانید در هنگام راه اندازی سالن زیبایی به نوعی دکوراسیون و چیدمان را نیز تعیین کنید.

4-یکی دیگر از روش های رایجی که در مواقع راه اندازی سالن زیبایی بسیار پرکاربرد میباشد و در این روش آرایشگران توانایی برنامه ریزی برای آینده سالن و جذب مشتریان دائمی را دارند،کمیسیون و اجازه صندلی در آرایشگاه است که این موضوع باعث پیشرفت تدریجی و موفقیت بیشتر در هنگام اقدام به راه اندازی سالن زیبایی میباشد. در این روش قوانین خاصی وضع می شود که تمام کارکنان و شرکای سالن زیبای مسئولیت رعایت ان را دارند.
استخدام آرایشگر

اگر سالن شما،ابعاد بزرگی دارد،استخدام آرایشگر در هنگام راه اندازی سالن زیبایی میتواند به شما کمک کند تا تعداد مشتریان بیشتری داشته باشید. اگر شما تصمیم قطعی گرفته اید تا چند ارایشگر استخدام کنید حتما دقت داشته باشید چگونگی محاسبه ی حقوق آنان هم به نفع شما می باشد و هم به نفع آنان. البته اگر میخواهید در هنگام راه اندازی سالن زیبایی مشتریان دائمی زیادی زا جذب کنید بهتر است از همان ابتدا بر کار آرایشگران تان نظارت داشته باشید و میزان رضایتمندی مشتریان را در نظر بگیرید.

اما به این نکته نیز توجه کنید که بهتر است با توجه به میزان سرمایه تان ،اندازه ی سالن زیبایی ،بزرگی و کوچکی آن را تعیین کنید. در صورتی که تصمیم به استخدام آرایشگران دیگر را دارید، ابتدا باید در مورد حقوق آن ها تصمیم بگیرید و در نظر داشته باشید که چه نوع سیستم حقوقی هم به نفع شما و هم به نفع آرایشگرانی است که تصمیم دارند با شما کار کنند. به خاطر داشته باشید که در روشی که شما به آرایشگران کمیسیون و یا حقوق می دهید، کنترل آن ها و مشتری ها با شما بوده و بخشی از وقت خود را باید صرف این کار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه با ما تماس بگیرید.

منابع:

  1. https://articles.bplans.com/
  2. https://www.businessnewsdaily.com/

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

دیدگاه دوستان

کاربر مهمان:

برای اطلاع از هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟
اکبری : سلام لطفا برای مشاوره و اطلاع از هزینه راه اندازی آرایشگاه زنانه با شماره های زیر تماس بگیرید. 09013393988 02188198279
Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید