همه چیز درباره اینکه بدانیم چگونه سالن زیبایی بزنیم

چگونه سالن زیبایی بزنیم

و در مسیر رشد و ترقی آن موفق حرکت کنیم؟ شاید این سوال (چگونه سالن زیبایی بزنیم) بسیاری از شما بانوان عزیز باشد که به این حرفه علاقه داشته و دوست دارید با تاسیس یک سالن زیبایی در این حیطه فعالیت کنید. زدن سالن زیبایی شاید در نگاه اول کار چندان دشواری به نظر نرسد. اما باید دانست این کار پیچیدگی های خاص خود را دارد و ضروری است که پیش از ورود به این حرفه با جزئیات و پیچ و خم های آن اشنا شوید. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. حتما دست پر باز خواهید گشت.

با وب‌سایت فرشته الوندی همراه باشید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
چگونه آرایشگاه بزنیم؟

تاسیس آرایشگاه و فعالیت در این زمینه بیانگر ذوق و استعداد شما است. شمایی که می خواهید با هنرمندی سرانگشتان خود زیبایی را به دیگران هدیه دهید. اما باید توجه داشته باشید که تنها ذوق و استعداد کافی نبوده و برای موفقیت دراین حرفه لازم است تا تمام جوانب از جمله مکان، شیوه های جذب مشتری،‌ هزینه ها و … را در نظر بگیرید. در ادامه به تفکیک به این موارد پرداخته خواهد شد.
نکات حائز اهمیت برای اینکه بدانیم چگونه سالن زیبایی بزنیم؟

آرایشگری آن هم برای بانوان سرآغاز ورود به دنیایی رنگارنگ و سرشار از زیبایی است. دنیایی که هر گوشه از آن آمیخته با هنر است و رنگ و زیبایی. پس برای ورود به این دنیای رنگارنگ لازم است که علاوه بر سرشته شدن با زیبایی نکات دیگری را نیز مد نظر قرار دهیم. برای اینکه بدانیم چگونه سالن زیبایی بزنیم باید موارد زیر را در نظر داشت:

  • استعداد و توانایی

پیش از ورود به هر حرفه ای باید اطمینان حاصل کنید که در آن زمینه از علاقه و استعداد کافی برخوردار هستید یا نه. چنانچه برای کاری علاقه، استعداد و پشت کار وجود نداشته باشد به سرانجام نخواهد رسید و موفقیت نیز حاصل نخواهد شد.

  • در نظر گرفتن تمامی هزینه ها

در نظر گرفتن هزینه های راه اندازی آرایشگاه شامل موارد مختلفی می شود. مواردی از قبیل اینکه:

تا چه مدت می توانید بدون کسب درآمدی کار کنید و هزینه های مربوط به راه اندازی آرایشگاه را نیز تامین نمایید.

آیا توان تامین هزینه های مربوط به اجاره مکان آرایشگاه، خرید لوازم و تجهیزات، پیاده سازی دکوراسیون، تامین تجهیزات اولیه و … را دارید؟

امور مربوط به آموزش، گرفتن مجوز، حقوق و دستمزد کارکنان نیز دارای هزینه هایی می باشند.

همانطور که می دانید خدمات مختلفی از جمله اصلاح، کوتاهی مو، رنگ مو، کاشت و مانیکور ناخن و … در هر آرایشگاهی وجود دارد، لازم است تمامی هزینه های مربوط به هر یک از این خدمات را بررسی کرده و با توجه به نرخ هر یک به ارائه خدمات به مشتری بپردازید.

برای هر یک از خدمات خود نرخی تعیین کرده و قیمت های شفاف به مشتری ارائه دهید.

انتخاب نرخ های پایین در ابتدای کار روش مناسبی نیست. بهتر است ابتدا از قیمت ها آگاه شده، نرخ های سالن های اطراف خود را جویا شوید و سپس به مشتریان قیمت دهید.
  • کسب مجوز برای راه اندازی سالن زیبایی

یکی از گزینه های بسیار مهم برای اینکه بدانیم چگونه سالن زیبایی راه اندازی کنیم کسب مجوز برای آن است.

ضروری است برای راه اندازی آرایشگاه و سالن زیبایی نسبت به کسب مجوز رسمی که توسط اتحادیه های آرایشگری صادر می گردد، اقدامات لازم را انجام دهید. برای دریافت مجوز ضروری است تا مدرک معتبر مهارت خود را در حرفه آرایشگری داشته باشید.

  • انتخاب موقعیت مکانی مناسب برای تاسیس آرایشگاه

یکی از نکات بسیار مهم برای این که بدانیم چگونه سالن زیبایی بزنیم انتخاب موقعیت مکانی مناسب است. مکان مناسب برای هر کاری نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

آرایشگاه خود را در مکانی راه اندازی کنید که نزدیک مراکز خرید یا اماکنی باشد که خانم ها در آن رفت و آمد دارند. همچنین مواردی از جمله دسترسی راحت، نداشتن ترافیک، ‌پارکینگ و … را نیز در نظر داشته باشید.

  • استخدام پرسنل حرفه ای
  • آرایشگری از آن دسته کارهایی است که مهارت پرسنل در آن حرف اول را می زند. چنانچه پرسنل خدماتی در لاین های مختلف سالن زیبایی از مهارت بالا برخوردار باشند روز به روز بر تعداد مشتریان و رضایت آن ها افزوده خواهد شد.

  • کسب رضایت مشتری
  • هر زمان که از خود پرسیدید چگونه سالن زیبایی بزنیم، به خاطر داشته باشید که پیش از هر چیزی کسب رضایت مشتریان را در نظر داشته باشید. مشتریانی که موفقیت سالن شما در گرو رضایت آن ها است. شما موظف هستید تا در تمامی زمینه ها از جمله ارائه خدمات، برخورد با آن ها، مهارت پرسنل، بهداشت و … رضایت مشتریان را جلب نمایید.

توجه به بهداشت و رعایت تمام موازین بهداشتی و استفاده از مواد و تجهیزات برند در سالن زیبایی

یکی از نکات بسیار بسیار مهم در سالن های زیبایی توجه به بهداشت است. سالن های زیبایی حرفه ای دارای فضایی شیک، تمیز و آرامش بخش هستند. به گونه ای که مشتریان با اطمینان خاطر به آن مراجعه کرده و به انجام امور آرایشی خود بپردازند. تجهیزات، مواد و تمامی وسایل مورد استفاده در آرایشگاه خود را از بهترین برند ها و بالاترین کیفیت انتخاب کنید. همواره به یاد داشته باشید که یکی از راه های ایجاد سالن زیبایی استفاده از مواد و تجهیزات درجه یک است.

استعداد و توانایی

اگر تا کنون اینکه چگونه سالن زیبایی بزنیم ذهن شما را به خود مشغول کرده بود، این مطلب می تواند راه گشایتان باشد. چرا که هر آنچه در خصوص یافتن پاسخ این سوال ضروری به نظر می رسید بیان شد.

همواره توجه داشته باشید که ورود به هر حرفه ای در ابتدا نیازمند دانستن موارد خاصی است. مواردی که بدون پشت سر گذاشتن آن ها رسیدن به موفقیت به تعویق خواهد افتاد. امید است با مطالعه این مطلب بتوانید راه های تاسیس سالن زیبایی را فراگرفته و با اطمینان وارد این عرصه شوید. همواره به یاد داشته باشید که آرایشگری هنرهای چکیده از سرانگشتان شما است. پس می توانید با اندکی تلاش و در نظر گرفتن مواردی که ذکر شد دنیایی مملو از این همه هنر و زیبایی را راه اندازی کرده و آن را با دیگران نیز سهیم شوید.

www.wikihow.com

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید