بهترین کرم ضد آفتاب را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد لک با توجه به جنس پوست من کدام است؟ به چه مسائلی باید در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب توجه کنم؟ بی شک این سوالی است که حداقل یکبار از خود پرسیده ایم. با نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش شدت نورآفتاب از یک طرف و افزایش شیوع سرطان های پوست از طرف دیگر، تمامی ما به آشنایی با روش های مراقبتی از پوست تشویق می شویم. یکی از مسائلی که همواره مورد تاکید پزشکان متخصص در خصوص مراقبت از پوست بوده است، استفاده از کرم های ضد آفتاب است. کرم های ضد آفتاب با مشخصات متفاوتی وارد بازار می شوند که در این مقاله تلاش شده است با مهم ترین این فاکتور ها آشنا شوید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
توجه به SPF در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب

اگر تا کنون برای خرید کرم ضد آفتاب و ضد لک مراجعه کرده باشید، قطعا می دانید یکی از تفاوت های انواع ضد آفتاب ها در ذکر عددی به عنوان SPF است. این عدد به معنای فاکتور محافظت در برابر آفتاب است و از پوست شما در برابر اشعه های UVB مراقبت می نماید که اصلی ترین عوامل موثر بر سوختن پوست در برابر آفتاب می باشند. افزایش هر چه بیشتر این عدد به معنای افزایش میزان مراقبت در برابر نور آفتاب می باشد.

البته با افزایش این عدد تفاوت در میزان مراقبت به صورت اندکی تغییر می کند برای مثال SPF با عدد 15 ، 93% مراقبت در برابر این اشعه داشته و SPF با عدد 30 این میزان را به 97 درصد افزایش می دهد. در کل برای عموم مردم بهترین کرم ضد آفتاب ، کرم هایی با عدد SPF 30 می باشند. بر روی ضد آفتاب هایی با عدد SPF کمتر از 30 معمولا ذکر می شود که این کرم فقط از سوختن پوست جلوگیری می کند و محافظ پوست شما در برابر پیری و سرطان پوست نیست. معمولا برای پوست های معمولی SPF های 15 تا 20 و برای پوست های ضعیف و حساس 20 تا 30 و برای پوست های خیلی حساس 30 تا 50 توصیه می شود. در صورت توصیه پزشک معالج می توانید از SPF های بالاتر نیز استفاده کنید.
همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

بهترین ضد آفتاب چند بار در روز بایستی استفاده شود؟

اگر در معرض نور مستقیم آفتاب هستید، بهترین زمان برای ترمیم ضد آفتاب مصرفی، 2 ساعت یکبار است. این زمان وابسته با برند مصرفی نیست و هر ضد آفتابی در این مدت زمان بهترین کارایی را دارد. لازم به توجه است در برخی موارد همچون شنا کردن و قرار گرفتن در معرض آب یا پاک کردن ضد آفتاب با حوله و … بایستی ضد آفتاب خود را ترمیم کنید. ضد آفتاب ممکن است در برابر آب مقاوم باشد که به معنی حفظ خاصیت در مدت زمان بیشتر در معرض آب است ولی هرگز مقاومت در برابر آب به معنای این نیست که ضد آفتابی وجود دارد که حتی پس از شنا یا شسته شدن ، کارایی خود را حفظ کند.
بهترین کرم ضد آفتاب رنگی است یا بی رنگ؟

فاکتور محافظت در برابر اشعه UVB نور آفتاب ، فاکتور SPF است و سایر موارد همچون چرب، مرطوب، رنگی یا ساده بودن تاثیری در این خاصیت ندارد. سایر مشخصات کرم ضد آفتاب و ضد لک خود را متناسب با پوست خود انتخاب کنید.بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان

معمولا توصیه می شود که کودکان بالای یک سال از ضد آفتاب استفاده نمایند و برای زیر یک سال تلاش شود تا نوزادان در معرض آفتاب سوزان قرار نگیرند. البته استفاده از کرم ضد آفتاب برای نوزادان بالای 6 ماه مجاز است که البته به مقدار محدودی روی پوست صورت و گونه ها استفاده می شود. برای کودکان بالای 6 ماه می توانید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. توجه نمایید کرم ضد آفتاب بایستی ویژه کودکان باشد و از کرم های ضد آفتاب بزرگ سالان برای کودکان استفاده نکنید.
منابع استفاده شده:

http://www.cancer.org

http://www.hawaiiantropic.com

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید