چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟

سالن آرایشگری شما هر چقدر هم از نظر کیفیت و کارایی عالی و به روز باشد، اگر افراد از وجود آن اطلاع نداشته باشند، مشتری پیدا نخواهید کرد؛ بنابراین اینجاست که یک سؤال بسیار مهم مطرح می‌شود: چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟

برای رسیدن به موفقیت، که همان جذب مشتری بیشتر است، به پاسخ این سؤال نیاز خواهید داشت. مهم‌ترین کاری که شما باید برای تبلیغ آرایشگاه خود انجام دهید این است که، از سایر سالن‌های آرایشگری محل و منطقه خود متمایز باشید. در حقیقت مشتریان شما باید بر اثر بازاریابی درست، نام و مکان آرایشگاه شما را به خوبی به خاطر داشته باشند و برای آن‌ها به یادماندنی باشید. ایده‌های درست تبلیغ به شما کمک می کنند تا افراد بیشتری بتوانند از خدمات خاص و کاربردی شما بهره‌مند شوند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با هم تعدادی از پاسخ‌های ممکن به این سؤال را پیدا کنیم. با مجموعه تحققاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
تبلیغ آرایشگاه با شیوه‌های آنلاین!

از آنجایی که امروزه همه چیز در دست فضاهای آنلاین می‌چرخد، احتمالاً باید حدس زده باشید که همین فضا، بخش عظیمی از راهکارهای بازاریابی را تشکیل می‌دهد. امروزه بیش از هفتاد درصد افرادی که به دنبال خدمات یا کالایی هستند، ابتدا آن را به صورت آنلاین بررسی می‌کنند. بنابراین پیروزی شما زمانی است، که در نتایج جستجوی آن‌ها برای خدمات آرایشگری قرار بگیرید.

استفاده از شماره تلفن و تبلیغات تلفنی به تنهایی، مشتری جدیدی را برای شما ایجاد نمی‌کند و باید به دنبال روش‌های مدرن‌تری برای بازاریابی آرایشگاه خود باشید.

از آنجایی که طبق آمار، 83 درصد جستجوها با استفاده از Google انجام می‌شود، این موتور جستجو را باید در رأس کار خود بگذارید. ساخت سایت یا تبلیغ آرایشگاه در سایت‌های پربازدید، امکان افزایش مشتری شما را به شدت افزایش می‌دهد.

گزینه بعدی، استفاده از کانال‌های تبلیغ آرایشگری است. این مجراها می‌توانند فضاهایی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، توییتر و یا هر شبکه دیگری باشند که بازدید بالایی داشته باشد و شما نیز بتوانید به راحتی در آن سالن خود را معرفی کنید. این شبکه‌ها کاربران محلی را به دلیل موقعیت سالن شما به خوبی به خود جذب می‌کنند و این پیغام را در بر خواهند داشت که، آرایشگاه شما دارای یک ویژگی برجسته است و ارزش بررسی دارد.

قدم بعدی، بررسی دقیق این شبکه‌هاست. بسیاری از افراد به شدت به توصیه‌ها و بررسی‌های آنلاین سایر کاربران توجه می‌کنند. از مشتریان خود بخواهید در صورت رضایت، با قراردادن نظر، به تبلیغ شما کمک کنند. نظرات منفی را بررسی کرده و در پی رفع آن‌ها باشید.
تخفیفات ویژه!

همه افراد عاشق تخفیف هستند و این کلمه به خودی خود دارای بار مثبت است. بنابراین این ترفند برای پاسخ به سؤال چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟ نیز، ترفند خوبی است. تخفیفات خود را به صورت‌های ویژه در نظر بگیرید. با این کار مشتریان جدید را به آرایشگاه خود دعوت کرده و آن‌ها را دوباره به همین محل بازمی‌گردانید. این تخفیفات ویژه می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

بازدید ویژه اولین بار؛ همه مشتریان جدید برای اولین بازدید خود از آرایشگاه تخفیف ویژه‌ای دریافت می‌کنند.

ویژه‌های دقیقه آخر؛ اگر در طول روز وقت ملاقات خالی دارید و یک مشتری درخواست کوتاهی دقیقه آخر را دارد، تخفیف کمی به آن‌ها بدهید.

ویژه ماهانه؛ هر ماه یک سرویس تخفیف برای بازاریابی آرایشگاه داشته باشید. این کار مشتریانی را که به دنبال این سرویس هستند جذب می‌کند و در عین حال نیز، باعث کنجکاوی دیگر افراد برای آگاهی از شرایط این سرویس و مراجعه به شما می‌شود.

برای اجرای این ایده‌ها خلاق باشید. کارت وفاداری یکی از آن ایده‌هایی است که احترام شما به مشتریان قدیمیتان را نشان می‌دهد و این همان چیزی است که برای تبلیغ خود نیاز دارید. برای بازگرداندن مشتریان جدید از این کارت استفاده کرده و با استفاده از پانج تعداد دفعات مراجعه آن‌ها را مشخص کنید. این پانچ‌ها می‌توانند مزایایی را در بر داشته باشند. برای مثال بعد از ده پانج، مشتری شما بتواند خدمات رایگان دریافت کند و یا هر چیز دیگر.

مشارکت با سایر خدمات!

گاهی پیش می‌آید که بعد از خرید از فروشگاه، فیلمی رایگان را از آن فروشگاه دریافت کنید. برای تبلیغ آرایشگاه شما، گاهی لازم است که با سایر خدمات مشارکت داشته باشید. این کار یک مشارکت دوطرفه و ترکیبی برای جذب مشتری است. برای مثال مشتریان شما با انجام خدمات آرایشگری در سالنتان می‌توانند، از سالن ماساژ، سالن کاشت ناخن یا هر چیز دیگری برگه تخفیف یا حتی خدمات رایگان دریافت کنند. در این صورت در هر کدام از مکان‌هایی که با آن‌ها مشارکت کرده‌اید نیز، برای شما بازاریابی خواهد شد.

این مشارکت می‌تواند به شکل تخفیف‌های ارجاعی نیز باشد. یعنی اگر در مطب دندانپزشکی در همسایگی سالن شما فردی به آرایشگاه نیاز دارد، به طور خاص به شما ارجاع داده شده و از تخفیف بهره‌مند شود.

Retargeting! روش مؤثر تبلیغ آرایشگاه

Retargeting یکی دیگر از روش‌های مؤثر بازاریابی است که به کسب و کار شما کمک زیادی خواهد کرد. اگر کسی به وب سایت شما مراجعه کرده و یا در جستجوی محصولات یا خدماتی باشد، اما هرگز چیزی را خریداری نکند، دفعه بعدی که به فیس بوک یا وبلاگی با تبلیغات بنر مراجعه کند، تبلیغ آرایشگاه شما در صفحه نمایش وی ظاهر می‌شود تا او را به طور مستقیم به وب سایت شما هدایت کند. در این زمان، اسم و برند سالن شما در پس زمینه ذهنی فرد باقی می‌ماند.
خدمات جانبی

برای پاسخ گویی به سؤال چگونه برای آرایشگاه تبلیغ کنیم؟ باید خدمات جانبی را در نظر بگیرید که حرفه شما را جذاب نشان دهد. اجرای یک مسابقه مربوط به آرایشگاه شما و درون رسانه‌های اجتماعی و اینترنتی یک روش عالی برای تبلیغ آرایشگاه و جلب مشتری است. برای مثال کسانی که بیشترین مراجعه را داشته باشند، می‌توانند از بلیط استخر رایگان بهره‌مند شوند. یا می‌توانید با طرح پرسش‌های مربوط به آرایشگری، برندگانی را مشخص کرده و خدماتی را از سالن خودتان به آن‌ها ارائه دهید. میزان هدیه‌ای که در نظر گرفته‌اید، بسته به درآمد شما خواهد بود.

در صورتی که وقت کافی دارید یا می توانید از یک فرد دیگر کمک بگیرید و البته با رضایت مشتریانتان، آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه آن‌ها را دریافت کنید. هر چند ماه یکبار می‌توانید تازه‌ها، تبلیغات و خدمات جدید سالن خود را برای آن‌ها ارسال کنید. هوشمند باشید و ابتدا به سراغ کسانی بروید که در چند ماه گذشته دیگر به شما مراجعه نکرده‌اند و با ارسال این پیام‌ها، آرایشگاه و خدمات آرایشگری خود را به آن‌ها یادآوری کنید.

همچنین می‌توانید یادآوری‌های ملاقات فردی را، برای ایجاد احساس صمیمیت به آن‌ها ارسال کرده و با این کار میزان اهمیتتان به مشتریان را تبلیغ کنید.

راهکارهای معرفی شده می‌توانند الهام‌بخش شما باشند. بنابراین از آن‌ها کمک گرفته و روش‌های جدیدی را کشف کنید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید