به روز بودن کارکنان چگونه باعث موفقیت آرایشگاه می شود؟

یک کسب و کار، از جمله سالن آرایشگاه، فقط به اندازه کارکنانش خوب است. طبق یک قانون، اگر پیشرفت نمی کنید یعنی در حال پسرفت هستید. این قاعده در حرفه آرایشگری نیز صدق می کند. در راستای آموزش مستمر کارکنان نباید از هیچ تلاش و هزینه ای دریغ کرد؛ چرا که به روز بودن کارکنان و کیفیت کار ایشان است که موجب موفقیت برند شما میشود. در مقاله زیر، به دلایل اهمیت به روز بودن کارکنان، و چگونگی تاثیرگذاری آن بر موفقیت آرایشگاه می پردازیم. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
اطلاعات گسترده مشتریان

امروزه در فضای مجازی، افراد بسیاری روش ها و تکنیک های آرایشگری را به کاربران آموزش می دهند و مانند قدیم نیست که وقتی کسی به آرایشگاه می رفت، تماما خود را به دست آرایشگر می سپارد و شاید فقط در مورد رنگ رژ لبش اظهار نظر می کرد. از آنجایی که اطلاعات مردم نسبت به قبل خیلی بیشتر شده و ممکن است مشتری ها، با بسیاری از اصطلاحات و اسم وسایل و تکنیک های آرایشگری آشنا باشند؛ به روز نبودن اطلاعات آرایشگر، ناتوانی او در پاسخ به سوالات مشتری و قدیمی بودن ترفند های آرایشگری او، منجر به سلب اعتماد مشتری از آرایشگاه و عدم مراجعه مجدد او می شود. در این صورت کسب و کار آرایشگاه از رونق می افتد و روند موفقیت و پیشرفت آن به مشکل بر می خورد.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

تاثیر فضای مجازی و صنعت مد بر سلیقه مردمباید به این نکته توجه داشت که بلاگرها در فضای مجازی، تاثیر قابل توجهی بر سلیقه خانم ها، به ویژه دخترهای جوان دارند و به مرور زمان سلیقه جوانان دستخوش تغییر می شود. اگر شما از روش های جدید و مد روز دنیا اطلاع نداشته باشید، به احتمال زیاد نمی توانید توقعات مشتریان تان را برآورده سازید. مثلا تصور کنید که شما برای بیشتر مشتریان تان آرایش خلیجی و سایه های پررنگ و لعاب را انتخاب می کنید؛ در حالیکه آرایش های لایت و کمرنگ بسیار طرفدار پیدا کرده اند. و یا ابروهای مشتری جوانتان را بسیار باریک کنید؛ در حالیکه در اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب، ابروهای پرپشت و طبیعی مورد توجه قرار گرفته است. این ها مثال های ساده ای بودند که برای بیشتر مردم قابل درک است. آرایشگران حرفه ای می دانند که طیف وسیعی از مسائل ریز و درشت در رابطه با صنعت مد و سلیقه خانم ها وجود دارد که اگر توجه کافی به آنها نداشته باشند، نمی توانند در جلب رضایت مشتریان موفق عمل کنند.


کارتان قدیمی نمی شود

مسئله مهم دیگر این است که اگر اطلاعات و مهارت کارکنان آرایشگاه به روز باشد، روند قدیمی شدن مدل آرایش صورت و مویی که روی مشتریان پیاده می کنند؛ می تواند تا سال ها به تعویق بیفتد. تصور کنید که یک خانم تا سال ها وقتی به عکس عروسی اش نگاه می کند، به این نتیجه برسد که آرایشش همچنان امروزی است و قدیمی نشده و کار آرایشگرش بسیار خوب بوده. این مسئله به دو جهت روی موفقیت آرایشگاه تاثیرگذار است. اول اینکه وقتی تلاشتان برای جلب رضایت مشتری قدیمی موثر باشد، او ممکن است مشتری دائم شما شود و چندین بار دیگر هم به آرایشگاه شما مراجعه کند. آشکار است که حفظ مشتری های قدیمی و جلب رضایت آن ها، اهمیت ویژه ای در گسترش کسب و کار و موفقیت آرایشگاه دارد. و مورد دوم اینکه وقتی مشتری شما با گذشت چند سال، همواره به کار شما ایمان داشته باشد، شما را به دوستان و آشنایان خود هم معرفی می کند و حتی وقتی افراد سبکی از آرایش را می بینند که مشابه اش را قبلا ندیده اند و به نظرشان زیبا می آید، از فرد درباره آرایشگاهش سوال می کنند و پاسخی که دریافت می کنند می تواند نام آرایشگاه شما باشد.

صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی

صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی، صنعت بسیار بزرگی است و روز به روز در حال گسترده شدن و به روز شدن است. اگر یک آرایشگر بتواند جدید ترین محصولاتی که تولید میشوند بشناسد، می تواند از آنها استفاده کند و بدین طریق، کیفیت کار خود را بهبود بخشد. برای مثال اگر کارکنان شما با جدیدترین محصولات مرتبط با ماندگاری آرایش آشنا باشند، می توانند از آنها بهره برده و کیفیت کار خود را افزایش دهند. موفقیت آرایشگاه در گرو کیفیت خوب کار کارکنان است.همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

اهمیت و تاثیر شرکت در نمایشگاه ها و همایش ها

واقف بودن به کار های دیگر آرایشگران داخل و خارج کشور و دنبال کردن کارهای آنها، هم باعث افزایش اطلاعات کارکنان آرایشگاه میشود؛ و هم این بستر را فراهم می کند تا از روش های جدید ایده کسب کنند و آنها را در کار خود به کار گیرند.

سالانه دوره ها و کارگاه های آرایشی بسیاری در شهرهای مختلف برگزار میشود. همچنین در سایر کشورها شاهد برگزاری نمایشگاه های بزرگ و ورکشاپ ها و همایش های بهترین میک آپ آرتیست ها هستیم. هدف از این اجتماعات، ارتقا مهارت و علم آرایشگران و تبادل بین فعالان این حوزه است. در این نمایشگاه ها، جدیدترین محصولات آرایش و زیبایی و خدمات مو و ناخن به نمایش گذاشته می شود. اگر که امکان شرکت در این رویدادها را داشته باشید، می توانید با فعالان و کارشناسان این حوزه آشنا شوید و دانش و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید؛ سبک ها و متدهای زیبایی در زمینه آرایش صورت، کوتاهی مو، مراقبت های پوستی و خدمات مو و ناخن را یاد بگیرید و با آخرین دستاورد های این حوزه آشنا شوید. البته دنبال کردن کارها و روش های جدید در فضای مجازی هم تا حد زیادی همین تاثیرات را خواهد داشت. با به روز بودن کارکنان آرایشگاه، هم خود کارکنان از جو موجود لذت می برند؛ با علاقه کارشان را دنبال می کنند و از یکدیگر یاد می گیرند؛ و هم مشتریان متوجه سطح مهارت و اطلاعات بالای آنها خواهند شد و راحت تر اعتماد می کنند.


علم به حوزه های درحال رشد

علم کارکنان به این مسئله که در حال حاضر چه حوزه ای در حال پیشرفت و گستردگی است و کار کردن در آن راستا، بسیار حائز اهمیت است. پیشگام بودن کارکنان آرایشگاه در زمینه های مختلف، می تواند موفقیت آرایشگاه را تضمین کند. برای مثال ما شاهد پیشرفت و تغییر درحوزه محصولات طبیعی و ارگانیک و افزایش روزافزون طرفداران این محصولات هستیم. به روز بودن کارکنان و آشنایی آنها با آخرین تحولاتی که منجر به تغییر در روش های کاری تان میشود؛ پیشرفت آرایشگاه را به دنبال خواهد داشت. توجه کنید که اگر آرایشگاه شما تنها آرایشگاه و یا از معدود آرایشگاه های شهر باشد که خدمتی را ارائه می دهد، مشتریان برای رفع نیاز خود، تنها می توانند به شما مراجعه کنند. اینکه با جدیدترین متد های دنیا آشنا باشید و درصورت امکان، آنها را در آرایشگاه خود پیاده کنید، موجب جلب توجه مشتریان و کسب رضایت ایشان می شود. دقت کنید که این موضوع در فضای رقابتی کسب و کارهای امروزی، از اهمیت زیادی برخوردار است. به روز بودن کارکنان، نقش کلیدی در برند شدن آرایشگاه دارد و به موفقیت و افزایش هرچه بیشتر کیفیت و خدمات آن آرایشگاه کمک می کند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید