اهمیت موقعیت جغرافیای سالن زیبایی

برخی از این مقدمات عبارتند از :
موقعیت جغرافیای سالن زیبایی:

زیبایی مفهومی است که انسان از بدو خلقت با آن آشنا بوده است. گرچه این آشنایی تا امروز هنوز نتوانسته تعریفی مشخص و واضح به ما ارائه بدهد. اما خوشبختانه همه ما به نوعی این مفهوم را می شناسیم و نیازی به توضیح نیست. همه به نوعی می دانیم که زیبایی مفهومی است دوست داشتنی و دوست داریم هر چیزی را در نهایت زیبایی آن داشته باشیم. حتی چهره ای که خلقت آن دست خود ما نبوده است. داستان آرایش و پیرایش نیز چندان داستان تازه ای محسوب نمی شود. آثار به جا مانده از دوران پارینه سنگی نشان می دهد که انسان ها از آن دوران علاقه به خودآرایی داشته اند و احتمالا این علاقه به نوعی ریشه ای ذاتی دارد. چرا که به نوعی در تمام انسان ها به شکلی خود را بروز می دهد. با گذشت زمان و ایجاد تمدن های مختلف بشری کم کم مفهومی به نام آرایشگاه و پیرایشگاه ایجاد شد.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید
البته این لغات خود در قرن اخیر رواج پیدا کردند. اما مفاهیم دیگر آن چون سلمانی ودلاکی و …. از قرون قبلی وجود داشته است. با این حال امروزه به خوبی ما با مفهوم زیبایی و آرایشگری آشنا هستیم و می دانیم که آرایشگری خود یک شغل محسوب می شود. هر کسب و کاری نیز خود به خود برای ادامه حیات نیاز به مشتری و مخاطب دارد. در جذب مخاطب و مشتری برای آرایشگری چندین عامل می تواند تاثیر مستقیم بگذارد از جمله موقعیت سالن زیبایی.در این مقاله می خواهیم سراغ این موضوع برویم که برای داشتن مناسب یک موقعیت سالن زیبایی چه شرایطی را باید رعایت کرد و به چیزهایی باید توجه کرد. محل سالن زیبایی از این نظر می تواند بسیار حساس و مهم باشد که آرایشگری جز معدود شغل هایی است که وابستگی بسیاری به محل و مکان مغازه دارد و کمتر درگیر مسایلی چون خدمات از راه دور و … شده است. بنابراین داشتن موقعیت سالن زیبایی به شکل مناسب می تواند موقعیتی خوب برای کسب و کار ما ایجاد کند.
دسترسی مهمترین عامل در موقعیت سالن زیبایی:

همانطور که در بالا گفته شد. شغل آرایشگری به گونه ای است که تقریبا همیشه به یک موقعیت مکانی نیاز دارد و باید دارای یک دفتر یا یک مغازه باشد. حداقل تا مدت ها همین گونه خواهد بود. از این رو مشتریان و مخاطبان هر لحظه و هرجایی که بخواهند نمی توانند دسترسی به آرایشگر داشته باشند. از این رو موقعیت سالن زیبایی به عنوان دسترسی می تواند نقش مهمی را بازی کند.این دسترسی در شهرهای بزرگ و پر ترافیک از اهمیت بالایی پیدا می کند. این اهمیت به دو بخش مهم از مشتریان تقسیم می شود. اولا آن دسته از مشتریانی که به شکل ثابت می آیند. برای آن ها باید رفت و آمد راحت و سریع محسوب شود. اگر رفت و آمد برای آن ها دردسر داشته باشد، احتمالا خیلی سریع شما را کنار می زنند. دسته دومی مشتریان گذری می باشد که بنا به نیاز خود در آن لحظه حس می کنند به یک آرایشگر نیاز دارند.برای اطلاعات بیشتر به مقاله نکات مهم برای انتخاب سالن زیبایی مراجعه کنید.
همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

محل سالن زیبایی شما باید به گونه ای باشد که درصد احتمال جذب این چنین مشتری هایی را بالا ببرد. نزدیکی به مترو و بی ارتی ها، نزدیکی به سازمان های مهم و پر رفت و آمد. نزدیکی به ترمینال ها می تواند این موقعیت را به شما اهدا کند. اما این تمام داستان نیست. گاهی برای برخی از مشتریان محل سالن زیبایی از نظر کلاس و موقعیت اجتماعی محل قرارگیری آن از اهمیت بالاتری برخوردار می شود. از این رو به نظر می آید نمی توان به شکل مطلق تمام موارد را رعایت کرد. اصولا خود ترمینال ها جای چندان با کلاسی محسوب نمی شوند. باید دید هدف شما چیست و سعی در جذب چه نوع مخاطب و مشتری دارید. گاهی لازم است تنها بر روی مشتریان ثابت خود سرمایه گذاری کنید و در این صورت جاهایی مثل شمال شهر می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.
امنیت دیگر پازل موقعیت سالن زیبایی:

امنیت عضو جدایی ناپذیر هر چیزی و هرجایی در دنیای امروز است. اگر بخواهیم امنیت را از زندگی روزمره خود حذف کنیم به چنان مشکلات عدیده ای می خوریم که حتی از تصور کردن آن وحشت داریم. بنابراین در انتخاب محل سالن زیبایی باید به مفهوم امنیت نیز توجه داشته باشیم. اما ما به عنوان صاحب کسب و کار باید امنیت مشتریان خود را نیز تامین کنیم. این جاست که مفهوم امنیت کمی برای ما عوض می شود. در این جا چیزی به نام امنیت اخلاقی مهم است.محل سالن زیبایی، به خصوص سالن زیبایی زنانه باید طوری باشد که مشتریان مورد تجاوز اخلاقی قرار نگیرند و امنیت روانی آن ها تامین شود. اگر مشتریان شما توسط کسی یا کسانی ثابت در بیرون از سالن زیبایی دچار آزار روحی شوند، هرچند کار شما عالی باشند به زودی تنها خواهید شد. بنابراین مفهوم امنیت درمحل سالن زیبایی را چندان دست کم نگیرید. پیشنهاد می کنیم قبل از این که جایی را به عنوان موقعیت مکانی خود انتخاب کنید، چند روز مورد پایش قرار دهید تا از امنیت آن از هر نظری مطمئن شوید.

برای مطالعه ی دیگر فاکتور های مدیریت آرایشگاه می توانید به مقاله ی نکات مدیریت سالن زیبایی مراجعه کنید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید