انواع روش های لیفت مژه

افرادی زیادی هستند که از کوتاهی و افتادگی مژه خود احساس ناخوشایندی دارند و به دست آوردن مژه‌های بلند، پر و خوش حالت، آرزوی همیشگی آن هاست. در این حالت است که لیفت مژه به عنوان یک روش بسیار کاربردی و مناسب مطرح می شود. اگرچه لوازم آرایشی به کمک چنین افرادی می آید، با این حال مشکلاتی نیز وجود دارد. استفاده از ریمل ها در انواع و طرح های مختلف، اولین و ساده ترین روش است که چندان طبیعی نیست و در نهایت نیز چند ساعت دوام دارد. به کمک لیفت مژه، مژه‎های طبیعی شما لیفت و حلقه نیمه دائمی پیدا می کنند. این همان اتفاقی است که در اکستنشن مژه نیز صورت می پذیرد اما هیچ نوع آسیب دیدگی بر اثر آن به وجود نمی آید. از آن جایی که در این روش، مژه‌های طبیعی شما فر خورده است، می توانید بعد از گذشت یک روز، از ریمل بر روی آن استفاده کنید. برای آشنایی با انواع روش های لیفت مژه با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

در مقاله انواع روش های لیفت ابرو با لیفت ابرو و انواع روش های آن آشنا شوید

لیفت مژه می تواند ظاهر چشمان شما را گسترده تر و بازتر کند و مژه‌ها را به الگوی فری که مورد نظر شماست، تغییر دهد. این عمل چشمان و صورت شما را قاب می گیرد و جوانی را به صورتتان هدیه می کند. به طور معمول نتایج حاصل از لیفت بین 4 تا 5 هفته دوام می آورند. اگر مژه‌های شما به یک تغییر چشمگیر نیاز دارند، لیفت مژه می‌تواند پاسخی باشد که به دنبالش هستید.این روش یکی از بهترین و مدرن ترین تکنیک های زیبایی می باشد که در حال حاضر با مژه‌های مصنوعی تفاوت دارند.اگر شما به مهمانی می‌روید و دوست دارید جذاب تر به نظر برسید، می‌توانید برای درخشان کردن رنگ مژه‌های خود به اضافه یک منحنی دراماتیک ‌تر از این روش استفاده کنید.

این روش بر روی مژه‌های طبیعی شما بدون دخالت در چرخه رشد طبیعی آن‌ها کار می‌کند و حتی باعث رشد بهتر آن می شود زیرا دارای مواد طبیعی (کراتین,ویتامین و مکمل)می باشد.مهم نیست که چه نوع مژه‌ای دارید، و بدون توجه به شکل چشم شما، نتیجه نهایی یک چشم درخشان تر است.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
چرا لیفت مژه؟

زیرا راحت، آسوده و عاری از درد می باشد که از یک قالب انعطاف ‌پذیر سیلیکون برای ایجاد مژه‌های کامل با حجم کامل استفاده می‌کند و باعث تقویت مژه شما می شود. یک راه‌حل که باعث می‌شود چشم‌های شما بزرگ ‌تر و جذاب تر به نظر آیند.این روش مناسب برای تمامی افراد حتی زنان باردار می باشدمخصوصاٌ افراد دارای مژه های صاف یادارای حالت های کمتر.

لیفت مژه چیست و چه نتایجی دارد؟

این تکنیک در واقع یک روش درمانی می باشد که در آن با حالت دادن ، فر کردن و تقویت مژه ها باعث بلند تر شدن، پر پشت شدن و محکم شدن آن ها می شود.
انواع روش های لیفت مژه

لیفت مژه؛ پِرم برای مژه‌های شما

مانند پرم های قدیمی در دهه 80 میلادی، لیفت مژه با استفاده از محلول شیمیایی، شکل مژه طبیعی شما را تنظیم می کند. عموماً از یک محلول برای بازسازی مو و قرار دادن آن به حالت طبیعی استفاده می شود. با پوست تمیز و چشم های بدون آرایش برای لیفت مژه اقدام کرده و پیش از انجام کار، از جراح پلاستیک یا فرد متخصص مشاوره بگیرید. عموماً پاسخ گویی به سؤالات اساسی، به متخصص کمک می کند تا بهترین روش و نوع را برای شما انتخاب کند. این سؤال ها می توانند شامل موارد زیر باشند؛

آیا شما هر روز ریمل می زنید یا خیر، آیا مژه‌هایی که به بالا تا ابرو کشیده می شوند را دوست دارید تا آن هایی را که بیشتر خم می شوند، و غیره. بر اساس پاسخ های شما، تکنسین سایز فر را برای شکل چشم شما انتخاب می کند.

روش انجام لیفت مژه مصنوعی

در لیفت مژه، مژه‌های شما از پایه به نوک فر می خورد تا بتوانید تمام طول آن را ببینید و تمام مژه شکل طبیعی خود را حفظ می کند. این روند از طریق یک میله پیچش و محلول لیفت، انجام می شود. انجام این کار به خودی خود خطرناک نیست؛ چرا که چشمان شما در طول انجام کار کاملاً بسته است. با این حال، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی، انجام آن همیشه باید توسط یک متخصص مجاز صورت گیرد.

بعد از تمیزکردن مژه و جداکردن مژه‌های پایینی از بالایی، یک محافظ سیلیکونی، با استفاده از چسب ملایم روی پوست می چسبد (شبیه چسبی که برای زدن مژه‌های مصنوعی استفاده می شود). چسب بر روی میله نیز زده می شود و مژه‌ها را شانه می‌کند تا شکل مناسب را به خود بگیرند. در اینجا محلول پرمینگ محافظت برای چشم استفاده می شود. ترکیب شیمیایی ذکر شده برای شکستن پیوند فولیکول مژه استفاده می شود که باعث پیچ‌خوردگی آن می شود. بسته به مارک لیفت مژه، این عمل تقریباً 5 تا 6 دقیقه طول می کشد. پس از اتمام کار محلول، به همان مدت زمان، با شانه مژه یا ابزار مخصوص بالا بردن، محلول دوم (لوسیون تنظیم کننده شکل) استفاده می شود تا ظاهر مطلوبی به دست آید. کل فرآیند شروع تا پایان حدود یک ساعت طول می کشد.

برخی از سالن‌ها، ممکن است قبل از انجام این روش، از شما تست حساسیت بگیرند.

بعد از انجام این فرآیند تا مدت زمان 24 ساعت به خوبی از مژه‌ها نگهداری کنید. علاوه بر استفاده نکردن از ریمل، باید از خیساندن آن‌ها، بخار و انواع رطوبت و آرایش چشم برای ماندگاری فر جلوگیری کنید. بعد از این زمان، برخلاف اکستنشن که به مراقبت زیادی در هنگام خواب یا شستشوی صورت نیاز دارد، نیازی به رعایت هیچ موردی نیست.

روش های کاملاً طبیعی برای لیفت مژه

با وجود روشی که در بالا ذکر شد، بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به سراغ روش های طبیعی تر بروند. این روش ها علاوه بر اینکه راحت تر هستند، هیچ دردی ندارند، کوچک ترین آسیب احتمالی به وجود نمی آورند و باعث صدمه و آسیب به محیط زیست و حیوانات نیز نمی شوند. استفاده از محصولات و روغن های طبیعی مراقبت از پوست یکی دیگر از روش های لیفت مژه است.

بنابراین می توانید بدون صرف هزینه بالا و بدون استفاده از مواد شیمیایی که می تواند تأثیرات اجتناب ناپذیری را به دنبال داشته باشد، مژه‌های خود را خوش حالت کنید. فقط با استفاده از روغن های گیاهی و داروهای درمانی می توانید مژه‌های ضخیم، بلند و سالمی داشته باشید. در ادامه چند روش طبیعی لیفت را بیان می کنیم که می تواند مورد توجه شما قرار گیرد.
لیفت مژه با روغن کرچک

یکی از پرمصرف ترین روغن ها برای بلند کردن مژه روغن کرچک است. این ماده یک روغن گیاهی مشتق شده از دانه های گیاه همه ساله در مناطق گرمسیری آفریقا و آسیا و یک مایع غلیظ و براق با رنگ مایل به زرد است که به عنوان یکی از بهترین روش های طبیعی لیفت مژه استفاده می شود.

روغن کرچک از اسید Ricinoleic ساخته شده که یک اسید چرب است و موهای شکننده و ریز را تغذیه می کند. این روغن سرشار از ویتامین E است که فولیکول های آسیب دیده را ترمیم کرده و از شکستگی بیشتر مژه جلوگیری می کند.

برای مالیدن روغن کرچک به مژه‎های خود، از یک چوب ریمل کوچک استفاده کنید و شب بعد از شستن صورت، چند قطره بزنید. همچنین می توانید با استفاده از انگشتان خود مژه‌ها را به آرامی بپوشانید. برای شروع دیدن نتایج، سه تا شش ماه صادقانه اقدام کنید.

لیفت مژه با روغن هسته انگور

قرن ها از روغن هسته انگور برای زیبایی، مراقبت از پوست و به عنوان یک درمان طبیعی برای سلامتی استفاده شده است.

برای داشتن مژه بلند و شاداب، روغن انگور به دلیل محتوای اسید لینولئیک (یک اسید چرب امگا 6 برای مقابله با ریزش مو) ایده آل است. این روغن سبک است و بنابراین مژه‌های شما را سنگین نمی کند.

لیفت مژه

روغن جوجوبا برای لیفت مژه

روغن جوجوبا مایعی طلایی است که از دانه‌های جوجوبا استخراج می‌شود. این روغن به دلیل فراوانی ویتامین ها و مواد معدنی غنی از جمله ویتامین E، برای بهبود موهای آسیب دیده ضروری است.

روغن جوجوبا به عنوان یک لیفت مژه از فولیکول ها محافظت کرده و رشد مژه را بیشتر می کند. همچنین خاصیت بازسازی دارد و مژه‌های بلندتر و ضخیم تری به شما هدیه می دهد. مقدار کمی از آن را در شب و بر روی ریشه‌های مژه استفاده کنید.

لیفت مژه با آلوئه‌ورا

برای بلندکردن مژه، بهتر است که ژل آلوئه‌ورا را همراه با روغن های دیگر مانند کرچک یا جوجوبا استفاده کنید. این مخلوط را شب ها با استفاده از برس های ریمل مژه بر روی موهای خود بمالید.

این ژل دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی است که با عفونت‌هایی که ممکن است به موهای شما آسیب برسانند و از رشد آن‌ها جلوگیری کنند، مقابله می کند.

آیا لیفت مژه دائمی است؟

به طور متوسط، یک لیفت خوب باید بین هشت تا دوازده هفته طول بکشد. علاوه بر این، مهم است که توجه داشته باشید که طول عمر آن بستگی به میزان مراقبت شما در حفظ آن‌ها و حصول اطمینان از به حداکثر رساندن زمان دارد.
آیا لیفت مژه دردناک یا بد است؟

اگر چشم حساسی دارید و یا دوست ندارید به آن‌ها نزدیک شوید بهترین روش برای شما می باشد.بسته به راه‌حل مورد استفاده، حتی می‌تواند به تقویت مژه‌های شما کمک کند و آن‌ها را با کراتین یا مواد مغذی مشابه تقویت کند.

لیفت مژه چطور انجام می شود؟

وقتی کار شروع می‌شود تکنسین، مژه‌های کوتاه و پایینی شما را از هم جدا می‌کند و یک لایه سیلیکونی در بالای مژه شما قرار میدهد. سپس، مژه‌ها را به پد می‌زند و شروع به شکل دادن مژه‌ها به یک حلقه دقیق‌تر می کند. پس از آن، چند لوسیون حاوی مواد شیمیایی مناسب اعمال می‌شوند و هر کدام به مدت زمان لازم کار می‌کنند – یعنی کل درمان حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

تفاوت لیفت مژه با اکستنشن مژه

در اکستنشن مژه از تار مصنوعی که بین مژه قرار می گیرد استفاده می شود همراه با چسب و مواد خارجی ولی لیفت مژه یک روش درمانی می باشد بدون ضرر وسالم که مژه خود فرد به طور طبیعی و با مواد ارگانیک،سبب بلندی و پر پشتی آن می شود.

مراقبت های لازم

اولین نکته مهم انتخاب تکنسین مناسب می باشد و بعد تنها مراقبت بعد از انجام لیفت تماس نداشتن صورت با آب و بخار آب تا 48 ساعت می باشد.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید