نحوه‌ی صحیح برخورد با مشتری عصبی در سالن‌های زیبایی به چه صورت است؟

برخی از این مقدمات عبارتند از :
نحوه‌ی صحیح برخورد با مشتری عصبی

درآمد و بقای هر شغلی به وجود مشتری وابسته است، پس هریک از ما در هر شغلی که مهارت داریم موظفیم رضایت مشتری را کسب کنیم، در اینجا می‌خواهیم در مورد کسب و کار سالن‌های زیبایی و روش‌های راضی نگه‌داشتن مشتری‌ها و نحوه‌ی صحیح برخورد با مشتری عصبی بحث کنیم. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

نحوه‌ی برقراری ارتباط با مشتری

در سالن‌های زیبایی سخت‌ترین کار حفظ مشتری و رضایت مشتری است مخصوصا در این دوره که سالن‌های زیبایی زیادی مشغول کار هستند و هیچ محدودیتی ندارند.

در صورتی که مشتری از خدمات شما ناراضی باشد می‌تواند بین چند نفر دیگر از این موضوع حرف بزند و نارضایتی خود را از شما به دوستان وآشنایان خود بگوید، در این صورت شما ممکن است تعداد زیادی از مشتری‌های خود را از دست بدهید.به همین دلیل برای موفقیت در این شغل ابتدا باید نحوه‌ی درست برقراری ارتباط با مشتری را بیاموزید، اولین قدم باید سعی کنید تجربه‌ای خوشایند برای مشتری‌هایتان ایجاد کنید، زیرا به پایداری مشتری‌های شما کمک می‌کند.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید


تعریف ارتباط

ارتباط به فرایندی پویا و برگشت‌ناپذیر گفته می‌شود به بیانی دیگر فرایندی که به‌طور پیوسته از حالتی به حالتی دیگر تبدیل می‌شود و هرگز متوقف نمی‌شود زیرا ما همیشه در حال برقراری ارتباط هستیم، ارتباط فرایندی برگشت‌ناپذیر است یعنی چه؟ یعنی هنگامی که با شخصی ارتباط برقرار می‌کنیم نمی‌توانیم آن را بی‌تاثیر کنیم، به چه دلیل می‌گوییم ارتباط فرایندی تاملی است؟ چون ما دائما با دیگران در حال ارتباط هستیم.

چگونگی برخورد با مشتری عصبانی

بعضی از مشتری ها هستند که در صورت کوچکترین نارضایتی از شما با عصبانیت برخورد کرده و دادو فریاد می کنند اما شما در این گونه مواقع است که نباید به دام بیوفتید و باید خونسردی خود را حفظ کنید، و هرگز بدون فکر و اندیشیدن حرفی نزنید، در صورتی‌که می‌خواهید کسب‌و کارتان لطمه نخورد و پیشرفت کند باید خودتان را کنترل کنید ، و سعی کنید از دید مشتری به موضوع نگاه کنید، سعی کنید مسئله را شخصی نکنید و تمام هدف‌تان جلب رضایت مشتری باشد، این امر فقط به مهارت ارتباطی شما مربوط می‌شود.

نکات مهم در مورد نحوه‌ی صحیح برخورد با مشتری عصبی در‌سالن‌های‌ زیبایی
  • اگر بخواهیم نحوه‌ی صحیح برخورد با مشتری عصبی در‌سالن‌های‌ زیبایی را بدانیم، اولین کار این است که مشتری اطمینان پیدا کند که شما به او گوش می‌کنید و متوجه نارضایتی او هستید، حتی اگر نمی توانید متوجه آن‌ها شوید طوری رفتار کنید که توانسته‌اند پیامشان را به شما برسانند. شما باید واقعا به آن‌ها نشان‌ دهید که به سخنانشان توجه دارید و می‌خواهید کمکشان کنید. اگر مشتری ناراحت و مضطرب است باید با آن‌ها همدردی کنید و در همه حال جنبه‌های انسانی را به یاد داشته باشید.
  • دومین مورد در نحوه‌ی‌صحیح‌برخوردبامشتری‌عصبی‌درسالن‌های‌زیبایی این است که همدردی خود را به مشتری منتقل کنیم، این امر به مشتری می‌فهماند که هرکسی در چنین شرایطی قرار بگیرید چنین احساسی خواهد داشت، نباید طوری رفتار کنیم که او بیش‌از حد واکنش نشان داده است، و از جملاتی چون : شما درست می‌فرمایید، هرکسی در شرایط شما بود این احساس را داشت ، بله می‌دانم این وضعیت چقدر ناراحت کننده است، کاملا درک می‌کنم که چه احساسی دارید متوجه حرف‌هایتان هستم.در بعضی مواقع عصبانیت مشتری به این دلیل است که آنچه را که باید دریافت نکرده یعنی نیازهای فیزیکی، در این شرایط برای مواجه با مشتری عصبی باید از جملاتی نظیر اجازه بدهید بررسی کنیم ببینیم مشکل از کجاست یا اینکه من متوجه ناراحتی شما هستم وظیفه ما برطرف کردن مشکل شماست، استفاده کنیم.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

نحوه‌آرام کردن مشتری عصبی در سالن‌های زیبایی

یکی دیگر از موارد نحوه‌ی‌صحیح‌برخوردبامشتری‌عصبی‌درسالن‌های‌زیبایی این است که اجازه بدهیم مشکلات خود را بگوید و عصبانیت خود را ابراز کند هنگامی‌که عصبانیت او بیشتر شد بهتر است به او پاسخ قانع‌کننده‌ای بدهید به خوبی به حرف‌هایش گوش کنید و صحبت او را به هیچ وجه قطع نکنید ، هنگامی‌که مشتری حرف‌هایش تمام شد باید همانطور که گفتیم همدردی را با او شروع کنید. هرگز با مشتری بحث نکنید قانونی وجود دارد که می‌گوید منفی در منفی مثبت می‌شود در این مورد پاسخ نمی‌دهد تنها با درک مشتری و پیدا کردن راه‌حل برای او می‌توانید اوضاع را آرامتر کنید.
در برخورد با مشتری عصبی شنونده خوبی باشیم

همه‌ی ما نباید فراموش کنیم که قبل از حرف زدن باید به سخنان طرف مقابلمان گوش کنیم ، اگر مشتری با عصبانیت صحبت می‌کند و شماهم با عصبانیت به او پاسخ بدهید کنترل را از دست خود خارج می‌کنیدو نمی‌توانید مشکل را حل کنید بهترین نکته در نحوه‌ی‌‌صحیح‌برخوردبامشتری‌عصبی‌درسالن‌های‌زیبایی این است که با دقت به صحبت‌هایش گوش کنیم علت نا رضایتی او را بفهمیم و در جهت حل مشکل و کسب رضایت او تلاش کنیم.

برخورد روانشناسانه با مشتری عصبی در آرایشگاه

در برخورد با مشتری که ناراضی است و عصبانی ابتدا باید بگوییم ارام باشید ، حفظ آرامش در این گونه مواقع بسیار مهم است، باید احساسات خود را کنترل کنید این موارد باعث می‌شوند که سخنان مشتری را بیشتر درک کنید و بتوانید جواب و راه‌حل های بهتری را به او پیشنهاد بدهید، باید به یاد داشته باشیم که یک مشتری ناراضی دائما احساس می‌کند که نادیده گرفته شده ‌است یا به او توجه نشده‌است باید بتوانیم این احساسات را در او از بین ببریم، هیچگاه نباید حرفای تلخ و یا منفی را تحویل مشتری بدهیم می‌دانیم که در این حالت ما بازنده هستیم، اگر مشتری ناراضی بعد از مدتی تبلیغاتی منفی در مورد شما و سالن‌تان کرد باید حتما برای گلایه با او تماس گرفته جوری با او رفتار کنید که او را به سمت همدلی و رفتارهای درست بکشید.

معجزه‌ی رفتار روانشناسانه با مشتری

تا حالا باید شنیده باشید که فلانی با زبان گرمش همه را رام خودش کرده است، و شاید خودتان‌ هم با این افراد برخورد داشته‌اید مثلا صاحب یک مغازه که انقدر خوش اخلاق و زبان گرم است اگر چیزی هم لازم نداشته باشی دلت می‌خواهد از او خرید کنی پس باید نحوه‌ی‌‌صحیح‌برخودبامشتری‌عصبی‌در‌سالن‌های‌زیبایی هم این‌گونه باشد باید سعی کنیم دغدغه و نیاز اصلی مشتری را پیدا کنیم حتی اگر خودش هم به زبان نیاورد. باید از همه‌ی جوانب کار خود را بررسی کنید در بعضی مواقع باید فقط به حرف مشتری گوش کنیم و دلیل اصلی ناراحتی او را بیابیم و به موقع وارد بحث شویم و برایش توضیحات لازم را بدهیم.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید