برنامه‌ی وفاداری مشتریان به سالن‌های زیبایی

وفاداری مشتریان چیست و چطور می‌توان در سالن زیبایی آن را به دست آورد و مهم‌تر این‌که آن را حفظ کرد.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

در این مقاله یک برنامه‌ی ساده ولی مؤثر بازاریابی وفاداری مشتری را تقدیم حضور شما همراهان وفادار می‌کنیم.

با مجموعه آموزشی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
یک برنامه‌ی بازاریابی وفاداری برای سالن زیبایی شما

در بازاریابی وفاداری (Loyalty marketing) تمرکز ما بر روی حفظ مشتریان فعلی از طریق دادن امتیاز و تخفیف‌های مختلف بر طبق یک سیستم ساده و قابل فهم برای مشتریان است.

در مقاله‌های قبلی نیز گفته‌ایم که به دست آوردن یک مشتری جدید از حفظ مشتری فعلی چندین برابر (گاه تا پنج برابر یا بیشتر) سخت‌تر است.

با اجرای برنامه‌ی وفاداری مشتریان به دل‌بستگی مشتریان سالن زیبایی خود خواهید افزود و خواهید توانست از طریق همین مشتریان فعلی، مشتریان جدید نیز به دست بیاورید.

تهیه‌ی یک برنامه‌ی بازاریابی وفاداری مشتریان راه‌های مختلفی دارد و هزینه‌ی زیادی برای آن لازم نیست، فقط لازم است که کمی خلاقیت به خرج دهید.

دقت داشته باشید که منظور از اجرای این برنامه فقط خوشحال کردن مشتریان نیست؛ بلکه مشتریان با حساب‌وکتابی که نزد خود خواهند کرد، قانع خواهند شد که از لحاظ اقتصادی هرچقدر به سالن زیبایی شما بیشتر مراجعه کنند، هزینه‌ی پیرایش و آرایش آن‌ها مقرون به‌صرفه‌تر می‌شود.

طبق برآورد یک منبع معتبر هر مشتری می‌تواند حداقل 14 بار در یک برنامه‌ی بازاریابی وفاداری مشتریان از خدمات فروشنده استفاده کند.

اجرای بازاریابی وفاداری مشتریان برای کسب‌وکارهایی که با تکرار مراجعه‌های مشتری روبرو هستند مناسب است که کسب‌وکار سالن زیبایی و آرایشگاه نیز یکی از آن‌ها است.

برای اجرای برنامه‌ی وفاداری مشتریان و تعیین جایزه‌ها و یا تخفیف‌های ویژه برای مراجعه‌های مکرر آن‌ها به سالن زیبایی می‌توانید با امتیازات و تخفیف‌هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد شروع کنید.

مطمئن هستیم که بنا بر شرایط آرایشگاه یا سالن زیبایی خود، خواهید توانست برنامه‌های خلاقانه‌ی دیگری نیز ابداع کنید.

تشویق وفاداری مشتریان با پیشنهاد ویژه برای روز تولد مشتری

شما باید ابتدا اسامی مشتریان، ایمیل یا شماره تلفن آن‌ها و روز تولدشان را یادداشت کنید.

در مرحله‌ی بعد به آن‌ها یک تخفیف خوب برای استفاده از خدمات شما در روز تولدشان بفرستید.

این کار از طریق ایمیل، اس ام اس و حتی تماس تلفنی امکان پذیر است.این مشتریان کمابیش به دوستان خودشان از برخورد و تخفیف شما حرف خواهند زد و از این طریق، امکان جذب مشتریان جدید را نیز خواهید داشت.

تجربه در خانواده‌های ایرانی نشان داده که این شیوه خوب جواب می‌دهد؛ بخصوص در مورد افراد متأهل.

وقتی که فرد با همسر خود مطرح می‌کند که به خاطر روز تولدش از طرف سالن زیبایی با او تماس گرفته شده و دعوت شده تا با تخفیف آرایش کند، از طرف همسر نیز کمابیش تشویق به مراجعه به سالن زیبایی می‌شود، حتی اگر به‌تازگی از آرایشگاه برگشته باشد.

در سالن زیبایی خود، یک سیستم امتیازدهی ایجاد کنید

تعداد قابل توجهی از افراد با سیستم امتیازدهی و برخوردار شدن از تخفیف توسط آن، از طریق فروشگاه‌ها و حتی شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی خانگی آشنا هستند.

آن‌هایی که با این سیستم آشنا هستند در هر جای دیگری نیز کمابیش سعی می‌کنند با استفاده از این سیستم که در حقیقت یکی از روش‌های بازاریابی وفاداری مشتریان است، از تخفیف‌های بیشتری برخوردار شوند.

به‌عنوان یک مدیر سالن زیبایی تنها کاری که باید بکنید این است که به‌طور دقیق حساب کنید که با هر بار مراجعه‌ی مشتری به سالن زیبایی و استفاده از انواع خدمات شما یا حتی محصولاتی که در آرایشگاه می‌فروشید چند امتیاز باید به او تعلق بگیرد و برای هر سقف از امتیاز، چه اندازه تخفیف در نظر خواهید گرفت.

در محاسبات خود همه‌ی جوانب را بسنجید.

کته‌ای که اکثر بازاریاب‌های معمولی در سخنانشان فراموش می‌کنند به شما بگویند این است که باید برنامه‌ی امتیاز دهیِ شما بسیار مشخص و ساده باشد وگرنه مشتری، با احساس کوچک‌ترین پیچیدگی در درک موضوع، از تخفیف‌های شما چندان استقبال نخواهد کرد.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

نصب اپلیکیشن با تخفیف

اگر شما جزو آرایشگاه‌هایی هستید که از فنّاوری روز بهره می‌برد، می‌توانید برای نصب اپلیکیشن سالن زیبایی خود توسط مشتریان امتیاز بخصوصی قائل شوید.

مثلاً برای هر مراجعه‌ی کلی، 300 امتیاز و برای نصب اپلیکیشن شما توسط مشتری 100 امتیاز در نظر بگیرید.

تعیین کنید که مثلاً وقتی امتیاز مشتری به سقف بخصوصی مثلاً 1000 و 2000 و … رسید از چه تخفیف‌هایی برخوردار خواهد شد.

سعی کنید تخفیف‌ها را در چندین مرحله برنامه‌ریزی کنید، طوری که مشتری تا سال‌ها برای مراجعه‌ی بیشتر به آرایشگاه شما انگیزه داشته باشد.

از پانچ کارت استفاده کنید

با سوراخ کردن یا مهر زدن بر خانه‌های چنین کارتی وقتی جمع تعداد مراجعات مشتری به رقم مشخصی رسید، مثلاً 20 درصد برای او تخفیف قائل شوید.

این کارت پانچ در جذب مشتریان جدید نیز به شما کمک خواهد کرد چون مشتریان در مورد آن اکثراً با دوستان یا افراد خانواده‌ی خود صحبت می‌کنند.

تخفیف برای اولین مراجعه‌ی مشتریان سالن زیباییقائل شدن تخفیف برای مراجعه‌ی اولِ مشتریان به‌منظور جذب آن‌ها فکر امتحان شده و مؤثری است.

بعضی مشتریان به هر دلیلی از آرایشگاه خود راضی نیستند و دنبال جایی می‌گردند که اول آن را امتحان کنند.

برای چنین افرادی تخفیفِ مراجعه‌ی اول بسیار جذاب‌تر به نظر خواهد رسید، چون احساس می‌کنند که با قیمت کمتری آرایشگاه جدید را امتحان خواهند کرد و اگر راضی بودند جزو مشتریان شما خواهند شد.

نظر شما در مورد راه‌های حفظ وفاداری مشتریان سالن زیبایی چیست؟

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید