انتخاب لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا

به گزارش خبرنگاری از ایرنا انتخاب لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا و بحران ناشی از انتقال بسیار بالای ویروس کوید 19 یکی از موضوعات چالش برانگیز در میان دسته از خانم ها است. مسلماً بی دقتی و عدم توجه کافی به برند، کیفیت و تاریخ انقضای محصول در هنگام خرید لوازم آرایشی به ویژه در این ایام بحرانی کرونا می تواند موجبات به وجود آوردن آسیب های جبران ناپذیری را برایمان فراهم کند. به علاوه آنکه ویروس های کپسول دار کرونا همواره در سطوح مختلف مواد آرایشی نامرغوب پایدار می باشند. اگرچه نمی توانند تکثیر شوند اما ممکن است باعث بروز آلودگی ثانویه در فرد و انتقال آن به محیط افراد شوند. با این حال انتظار می رود که انتخاب و ضد عفونی لوازم آرایشی در زمان کرونا با رعایت نکات ضروری در خصوص پیشگیری از گسترش این ویروس همراه باشد.

بی شک زیبایی چهره خانم ها در سلامت و شادابی آن ها نقش مؤثری دارد و انتخاب لوازم آرایشی خوب و باکیفیت این امکان را فراهم می آورد تا زیبایی و جذابیت آن ها به بهترین نشان داده شود؛ اما یک سهل انگاری هر چند کوچک و ریز در خرید این دسته از محصولات زیبایی نه تنها ممکن است باعث تخریب شادابی و زیبایی پوست شود بلکه عاملی بزرگ نیز برای تهدید سلامت بدن به حساب می آید. از این رو یک راز اساسی و مهم در انتخاب و خرید لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا توجه به اعتبار برند لوازم آرایشی و کیفیت محصولات آن است. در واقع چنین انتخابی هنر شما را نشان می دهد که هم زیبایی طبیعی را برایتان به ارمغان می آورد و هم در ایام مبارزه با ویروس کوید 19 سلامتی پوست شما را تضمین می کند.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
چگونگی انتخاب لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا

ایام کرونا و مبارزه با ویروس همه گیر کوید 19 باعث شده تا خیلی از لوازم و محصولات مصرفی در زندگی حذف شوند. در این میان بسیاری از خانم ها نگران لوازم آرایشی های خود بوده و همواره با این قبیل ابهامات مواجه می شود که چه فاکتورهایی در انتخاب لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا مؤثر هستند؟ یا بهترین شیوه های ضد عفونی کردن لوازم آرایشی در زمان کرونا کدام اند؟نکته قابل توجه اینکه چون محصولات آرایشی در زمره لوازم شخصی خانم ها به حساب می آید از طرفی هم انواع متنوعی از آن با قیمت های مختلف در بازار وجود دارد. لذا باید دقت کنید تا هنگام انتخاب با کیفیت ترین نوع آن بهترین ها را برای خود داشته باشد. حال این سؤال مطرح می شود که بهترین راه ضدعفونی کردن لوازم آرایشی در زمان کرونا چیست؟

بدیهی است که ایمن و پاکیزه نگه داشتن محصولات آرایشی و بهداشتی و متعلقات مرتبط با آن از جمله ضروریاتی است که افراد به ویژه خانم ها در زمان کرونا آن ها را رعایت کنند. به گزارش خبرنگاری از ایرنا اولین و بهترین روش ضد عفونی کردن لوازم آرایشی در زمان کرونا به مثابه افراد قرنطینه کردن آن ها است. تحقیقاتی که در خصوص ماندگاری ویروس کوید 19 بر روی این دسته از محصولات انجام شد نشانگر آن است که این ویروس به مدت 72 ساعت بر روی سطوح این محصولات در اجناس مختلف فعال می ماند؛ بنابراین شیوه مناسب ضد عفونی کردن لوازم آرایشی در زمان کرونا قرنطینه آن ها به مدت 72 ساعت است.
نکات مهم درباره انتخاب لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا

آیا می دانید چرا تشخیص واقعیت از جعلیت درباره انتخاب لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا برای خانم به سک نگرانی تبدیل شده است؟ مسلماً بازدید و خرید کردن از فروشگاه لوازم آرایشی همواره یکی از لذت بخش ترین تفریحات بانوان در سراسر دنیا است. به احتمال زیاد این موضوع درباره شما هم که در حال مطالعه این مطلب ما هستید هم صدق می کند و چنین فروشگاه هایی یکی از محبوب ترین مراکز خرید برای شما به حساب می آید. با تمامی این اوصاف ممکن است انتخاب و خرید لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا کار را برای خیلی از خانم سخت کرده و آن ها را دچار سردرگمی کند. شاید به همین دلیل است که چنین خریدی از یک سو و ضد عفونی کردن لوازم آرایشی در زمان کرونا از سوی دیگر به چالشی بزرگ در میان خانم ها تبدیل شده است؛ اما با رعایت نکات کلیدی که در ادامه مطلب خدمتتان ارائه می کنیم می توانید به تمامی سردرگمی هایتان در این باره خاتمه دهید.

به مواد اولیه لوازم آرایشی توجه کنید

اولین عامل مهمی که قرار است در این روزهای کرونایی در هنگام خرید لوازم آرایشی مناسب به آن توجه کنید مواد و اجزایی است که در ساخت و تولید آن ها به کار گرفته شده است. بی شک رعایت این نکته از یک سو شما را مطمئن می سازد که محصولات آرایشی را که قصد انتخاب آن ها را دارید از ترکیبات مخرب تهیه نشده است. از سوی دیگر هم خیالتان را از بابت ضد عفونی کردن لوازم آرایشی در زمان کرونا هم آسوده می سازد.

وجود ترکیباتی نظیر افلاتوکسین و سرب در ساخت بسیاری از محصولات آرایشی ممکن است آسیب های جدی را به پوست وارد سازد. مهم تر آنکه وجود این دو ماه مخرب در محصولات آرایشی نامرغوب با نام و نشان غیر تجاری بیشتر دیده می شود. از این رو در حین انتخاب و خرید لوازم آرایشی مناسب در زمان کرونا با نکته توجه داشته باشید.

لوازم آرایشی با برند معتبر تهیه کنید

اطمینان حاصل کنید لوازم آرایشی مورد علاقه تان را که تهیه می کنید دارای برند معتبر و شناخته شده ای باشد. در واقع یک برند خوب در تهیه محصولات آرایشی و زیبایی همیشه باید ویژگی های داشتن یک پوست خوب و سالم را در خود داشته باشد. مهم تر آنکه از مواد کیفیتی استفاده کند که برای پوست مضر نباشد.

نظافت سطوح مختلف لوازم آرایشی که مدام در تماس است

استفاده از لوازم آرایشی در میان خانم ها متفاوت است؛ اما انواع مختلفی از آن ها که در تماس مداوم هستند عبارت اند از: کرم، پنکک یا کرم پودر، ریمل، رژلب، رژگونه و مداد چشم. اگر وسیله آرایشی مورد نظرتان مدام در معرض تماس است و یا از نظرتان کثیف و آلوده به نظر می رسد می توانید از پدهای ضدعفونی کننده که حاوی سفید کننده یا الکل است برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن آن ها استفاده کنید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید