مشاوره راه اندازی سالن زیبایی | علل نیاز به مشاور سالن زیبایی

مشاورین راه اندازی آرایشگاه زنانه، افراد متخصصی هستند که سال‌ها در این زمینه کار کرده اند و به مشکلات سد راه مدیران سالن زیبایی مسلط هستند. در زمینه تاسیس آرایشگاه بهترین اشخاص برای راهنمایی گرفتن هستند. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید. در اینجا به برخی از این مشکلات که در ابتدای مسیر می‌توانند گریبان گیر موسس سالن زیبایی باشند اشاره میکنیم که تنها با مشورت مشاوره راه اندازی سالن زیبایی قابل حل هستند. برای مثال:

۱. میخواهیم آرایشگاهی افتتاح کنیم نمیدانیم باید در ابتدا چه کاری انجام دهیم ؟

۲. کارکنان مناسب برای حرفه من چه کسانی هستند؟

۳. در بازار، چه راهی را برای جذب مشتری های بیشتر پیش بگیریم؟

۴. برای ارتقاء کارم از چه نوع تبلیغاتی باید استفاده کنیم؟

۵. هزینه های افتتاح سالن زیبایی چه قدر میشود؟
برخی از این مقدمات عبارتند از :
مجوز و ‌مدارک لازم برای تاسیس آرایشگاه

ابتدایی ترین قدم برای تاسیس سالن زیبایی اخذ مجوز از اتحادیه آرایشگران است. این مورد از مهم‌ترین موارد در تاسیس سالن زیبایی است، زیرا به دلیل استفاده از لوازم آرایشی ممکن است جان مراجعه کننده ها به خطر بیافتد. این کار بسیار حساس است و نباید بدون مجوز رسمی مشغول به کار شد.

برای تاسیس آرایشگاه در وهله اول باید برای دریافت کارت بهداشت به اداره های وزارت بهداشت مراجعه کرد. پس از اخذ مدرک بهداشت نیز باید طبق اصول و قوانین سازمان بهداشت عمل کرد و در زمینه بهداشتی بسیار دقیق بود.

برای اخذ مجوز سالن زیبایی نیاز به مدارکی هست، از ابتدایی ترین مدارک مورد نیاز، مدرک آرایشگری است. در تکمیل دیپلم آرایشگری بهتر است مدارک معتبر دیگری از فنی حرفه ای در زمینه هایی که قرار است سالن زیبایی شما فعالیت داشته باشد بگیرید. برای آنکه در کمترین زمان و مناسب ترین روش روند افتتاح سالن را پیش ببریم لازم است از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی کمک بگیریم.

هزینه های تاسیس سالن زیبایی

توجه کنید، برای تاسیس آرایشگاه در تکمیل هزینه هایی که باید برای خرید وسایل اولیه و ضروری سالن کنار بگذارید، برای اداره سالن و رفع نیاز مراجعه کننده ها شما به کمک افراد و متخصصین دیگری هم نیاز دارید که باید به آنها هم حقوق بدهید.

هزینه اولیه برای تاسیس سالن زیبایی

-هزینه های تهیه مکان مناسب برای سالن

-هزینه های اخذ مجوزها و ‌مدارک مورد نیاز

-هزینه های آموزش و تخصصی کردن کارکنان

-هزینه های خرید مواد اولیه( رنگ مو، شامپو، کاندیشنرو….. )

-هزینه های خرید تجهیزات مورد نیاز در سالن ( سشوار، اتو مو، کامپیوتر،……)

برای مدیریت ابهام این هزینه ها راهنمایی گرفتن از مشاور راه اندازی سالن زیبایی بهترین گزینه است.
نام مناسب برای سالن آرایشگاه

ازمهم‌ترین مراحل برای تاسیس آرایشگاه انتخاب اسم کارآمد است. باید در انتخاب اسم بسیار دقیق بود. اسم باید آهنگین باشد و آوای خاصی داشته باشد، با سالن های دیگر متفاوت باشد، برای استفاده در تبلیغات جذاب به نظر برسد و هدف دار باشد.

مشاورین سالن ها تاکید بسیار زیادی بر تبلیغات مدرن از جمله تبلیغ در فضای مجازی و حضور مستمر در شبکه های اجتماعی دارند.. در راستای انتخاب تبلیغات کار آمد مشاوره راه اندازی سالن زیبایی تاثیر به سزایی دارد.

خصوصیات مهم و کاربردی موسس سالن زیبایی

۱- اجتماعی باشد، ارتباطات قوی داشته باشد

۲-اصول مدیریتی را بداند

۳- نحوه قانونی انعقاد قرارداد با مشتریان و کارکنان را بداند

۴- در سالن به صورت مستمر حضور داشته باشد

۵-برای پاسخگویی به مشتریان دردسترس باشد

۶-از اصول و فنون تبلیغات سر رشته داشته باشد

۷-بر اصول حسابداری دقیق مسلط باشد

۸-در نظارت بر کارها مسلط باشد

اطلاعات مناسبی در مورد بازار کار و رقبا داشته باشد. آگاه باشد همکارانش در زمان های مختلف از چه شیوه هایی برای جذب مشتری استفاده میکند. ادر صورت بروز مشکلی در زمینه مدیریت سالن یا قسمت های دیگر در نزدیکترین زمان از افراد حرفه ای تر و متخصص مشاوره راه اندازی سالن زیبایی کمک بگیرد.

مدیر و موسس سالن باید ساعت هایی را برای آموزش و به روز شدن متد ها در زمینه مدیریت و تخصص حرفه آرایشگری خود و کارکنانش اختصاص دهد.
علل موثر در موفق شدن سالن زیبایی

برای اینکه از رقبا جلوتر باشید و مشتریان بیشتری به آرایشگاه زنانه شما مراجعه کنند، باید قواعد زیر را بدانید و از آن پیروی کنید:

پرسنل مجرب و خوش بر خورد

برای انتخاب پرسنل باید وسواسی عمل کنید. اشخاصی را انتخاب کنید که روابط اجتماع بالایی داشته باشند و صبرشاخصه آنها باشد، برای انتخاب پرسنل مجرب بهتر است از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی کمک بگیرید. نقطه ضعف اغلب آرایشگاه ها در این مورد به ظاهر کوچک است. شخصی که در سالن زیبایی در جذب و حفظ مشتری ها تاثیر بسیاری دارد منشی سالن است، زیرا اولین شخصی است که مراجعه کننده با او روبرو می شود. در نهایت حضور یک منشی با روابط عمومی بالا، خوش رو و خوش صدا در آرایشگاه تاثیر مثبت به سزایی بر حفظ مراجعه کننده های قدیم و جذب مراجعه کننده هایی که برای بار اول مراجعه کرده اند دارد.

پرداخت مناسب در مقابل خدمات ارائه شده

بر خورد منصفانه ای داشته باشید. این موضوع را در نظر داشته باشید که مشتری ها در قبال دریافت خدمات باکیفیت هزینه میکنند و بلعکس در مقابل دریافت خدمات ضعیف راضی به پرداخت هزینه ای هر چند کم و ناچیز نیستند.

ایده های جدید برای سالن آرایشی

هدف از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی تقلید از فعالیت های موثر و مثبت رقبا نیست. شما خودتان باید به تاثیر کارهایی که میکنید در کسب و کارتان آگاه باشید و بدانید به چه میزان درآمد شما را افزایش یا کاهش می دهد. الزامی در ناب و بی همتا بودن ایده شما نیست ، بلکه مشاورین سالن زیبایی بر این نظر هستند که موسسین باید از ایده های موثر همکاران الهام بگیرید. موسسین باید ایده ها را به شکلی تغییر دهند که نهایتا به پیشرفت برند منجر گردد. ایده های جدید در زمینه سالن زیبایی باید به دقت بررسی شوند. نقاط مثبت و منفی آن ها تحلیل شود تا مطمئن شوید در صورت اجرا برای سالن زیبایی شما موثر هستند. مشاوره راه اندازی سالن زیبایی نظریه های جدیدی ارائه داده اند، آنها معتقد اند راه هایی که قبلا رقبا اجرا کرده اند و تاثیر مثبتی در کسب و کارشان دریافت کرده اند را مانند یک جرقه برای شروع متفاوت وحرکت صعودی در کسب و کارتان بدانید. مشاوران بر این باور هستند، تخصصی کردن یک ایده نو پا که قبلتر تاثیر مثبت خود را نشون داده است در بازار فعلی ریسک کمتری دارد. بر این باور، تخیل و تصویر سازی شما نباید متوقف شود و ملزوم هستید در هر زمان با ایده گرفتن از اطراف و رقبا ایده های نو خلق کنید.
علل نیاز به مشاور سالن زیبایی

در صورتی که برای تاسیس و مدیریت آرایشگاه از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی تخصصی بهره ببریم، علم و توانایی ورود به بازار بزرگم پیچیده کسب و کار سالن های زیبایی و رقابت سالم را خواهیم یافت. نیاز به مشاوره تخصصی در دنیای امروز انکار ناپذیر است که از نیازهای اولیه بازار کسب و کار فعل است. فی الواقع در بازار کسب و کار فعلی انجام تخصصی کار، تسلط بر علم مدیریت ، ایجاد برند خوشنام، معرفی برند مخصوصا در فضای مجازی و…. برای موفق شدن در کسب و کار الزامی است. در واقع با وجود مشاوره های راه اندازی سالن زیبایی و متخصص در این زمینه، این توانایی ها قابل یادگیری هستند، علت نیاز به مشاوره راه اندازی سالن زیبایی نیز برای رفع این مشکلات به وسیله یادگیری توانایی های مورد نیاز در این زمینه است. مشاوره گرفتن از مشاوره راه اندازی سالن زیبایی سرعت پیشرفت کسب و کار را بیشتر میکند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

دیدگاه دوستان

کاربر مهمان:

سلام وقت بخیر امیدوارم عالی باشید خواستم از این طریق تشکر کنم بابت این همه مطالب مفید و فوق العاده ای که برای ما در این سایت قرار میدید
Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید