با روش های برندسازی سالن زیبایی آشنا شوید

برندسازی سالن زیبایی نقش مهمی در موفقیت یک سالن دارد.برای برندسازی نیاز به رعایت اصول تخصصی است که با پیروی از آنان می توانید به برندی ماندگار در بین مشتریان تبدیل شوید.با توجه به گسترش و تنوع کارها،رقابت سخت تراز قبل شده است ولی با برندسازی سالن زیبایی میتوان به موفقیت رسید. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.
برخی از این مقدمات عبارتند از :
تاسیس سالن زیبایی

اولین مرحله در تاسیس سالن زیبایی،بودجه است. یک لیست از هزینه ها تهیه کنید و هزینه ها را برآورد کنید.شما باید هدف خود را تعیین کنید و برای آن برنامه ریزی کنید مثلا این که دوست دارید مخاطبان و مشتریان شما چه افرادی باشند یا چقدر درآمد می خواهید.

دکوراسیون سالن های زیبایی

طراحی دکوراسیون داخلی نقش مهمی در ارتقا بخشیدن و برند سازی سالن زیبایی دارد.طراحی دکوراسیون داخلی سبب جذب مشتری شده و باعث ایجاد حس خوب در مشتری می شود.همچنین دکوراسیون داخلی سبب می شود کارها صحیح انجام شود.سالن های زیبایی باید شامل این قسمت ها باشند:

قسمت مدیریت یا پذیرش

اتاق انتظار و نشیمن

بخش خدمات سالن

خدمات پوست

خدمات مو

مانیکور

پدیکور

طراحی دکوراسیون داخلی در سالن های زیبایی زنانه از اهمیت بیش تری برخوردار است.محیط سالن باید جذابیت داشته باشد تا مشتریان احساس آرامش داشته باشند و این گونه مشتریان، به مشتریان ثابت تبدیل می شوند.رنگهای استفاده شده در سالن اهمیت زیادی دارد.رنگ های استفاده شده میتواند ترکیب رنگ های شاد و خنثی باشد.نورپردازی سالن بسیار مهم است .مشتریان میخواهند نور سالن زیاد باشد زیرانورپردازی میتواند در کیفیت کارموثر باشد.مشتری که برای اولین بار به سالن شما می آید ابتدا جذب دکوراسیون سالن می شود و اگر محیط سالن زیبا بود ترغیب می شود که از خدمات سالن استفاده کند.

منشی سالن زیبایی

امروزه برای حرفه ای کردن ارائه خدمات و برندسازی سالن زیبایی از منشی استفاده می کنند.از ویژگی های منشی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.نظم و انضباط

نباید در سالن مشتری ها زیاد منتظر بمانند و اگر وقتی به مشتری داده شود باید در همان وقت خدمات ارائه شود.

۲.آشنایی با کامپیوتر

با داشتن یک صفحه در اینستاگرام ویا یک وبلاگ میتوان درآمد را افزایش داد و مشتریان بیشتری جذب کرد.

۳.روابط عمومی بالا

این یکی از مهم ترین ویژگی هاست.نحوه برخورد برای مشتریان بسیار مهم است.مشتریان بیشتر ازکیفیت خدمات به نحوه برخورد توجه میکنند.

۴.ظاهر آراسته

ظاهر آراسته سبب می شود مشتری ترغیب به استفاده از خدمات شود.

۵.داشتن فن بیان

باید از بهترین و زیباترین کلمات در برخورد با خانم ها در سالن استفاده کرد.

وظایف منشی

جواب دادن به تلفن

هماهنگی زمان مراجعه مشتریان

آشنایی با پذیرایی

محافظت از اموال آرایشگاه

داشتن حافظه قوی و به ذهن سپردن جزئیات

داشتن ظاهری آراسته

داشتن اعتماد به نفس زیاد

نظم و بهداشت در محیط کار

مقاله استفاده از شبکه های مجازی برای برندسازی آرایشگاه را مطالعه کنیدبرندسازی سالن زیبایی

راه های جذب مشتری

۱.مشاوره رایگان

مشاوره رایگان باعث می شود مشتری ترغیب به انتخاب شما شود.با مشاوره و راهنمایی به مشتری این حس را می دهید که برای او اهمیت قائل هستید.

۲.ایجاد فضایی برای آرامش و شادی مشتریان

مشتریانی که به شما مراجعه می کنند هدفشان فقط زیبایی نیست و می خواهند جایی باشد که آرامش داشته باشند.با یک موسیقی میتوانید فضای سالن را از خشکی وبی روح بودن دربیاورید.

۳.ایجاد اعتماد به نفس در مشتری

اگر میخواهید مشتری از کار شما راضی باشد باید به او‌اعتماد به نفس بدهید.وقتی مشتری از چهره خود ناراضی باشد با وجود بهترین خدمات نیز از کار شما راضی نخواهد بود وبه جای دیگری مراجعه خواهد کرد.

۴.خدمات رایگان

میتوانید در کنار خدمات زیبایی خدمات رایگان مانند اصلاح نیز ارائه دهید تا مشتری جذب آرایشگاه شما شود.

۵.ارائه نمونه کار

افرادی که به سالن زیبایی شما مراجعه می کنند ممکن است نگران باشند که آرایشگر نتواند آن طور که میخواهند آن ها را آرایش کند. مخصوصا در عروس ها این نگرانی بیشتر است.با ارائه نمونه کار میتوانید خیال مشتری های خود را راحت کنید.مثلا می توانید یک روز را اختصاص داده؛ افرادی که قرار است تا چندروز آینده به شما مراجعه کنند را دعوت کنید و فردی که قرار است برای مراسم آماده اش کنید را مشاهده کنند.

۶.ارائه خدمات جانبی

شما میتوانید علاوه بر خدمات اصلی سالن،خدمات جانبی به مشتریان ارائه دهید.البته این خدمات باید با اطلاع قبلی مشتری باشد و هزینه آن نیز از قبل به مشتری گفته شود.

۷.استفاده از صفحات مجازی

داشتن راه های ارتباطی از طریق فضای مجازی مانند اینستاگرام،واتساپ و تلگرام به افزایش مشتری ها کمک خواهد کرد.در این صفحات میتوانید علاوه بر اخبار سالن،نمونه کارها را نیز قرار دهید تا مشتریان افزایش یابند.

۸.از تخریب رقیب خودداری کنید

زمانی که از رقیب خود بدگویی کنید این ذهنیت را در مشتریان ایجاد می کنید که احتمالا این رقیب کارش از شما بهتر است که ذهن شما را مشغول کرده.به جای تخریب رقبا،خدمات خود را ارتقا دهیدوبا این روش از رقبا پیشی بگیرید.
برندسازی سالن زیبایی

عناصر برندسازی سالن زیبایی

لوگو

لوگو‌یک شان گرافیکی است که به صورت علامت یا نوشتار است.این نشانه گرافیکی به وسیله سالن های زیبایی میتواند استفاده شود.لوگو‌به واسطه خلاقیت میتواند در ذهن مشتری ماندگار شود.طراحی یک لوگو زیبا تاثیر زیادی در محبوبیت برند دارد.زمانی که در مورد یه برند صحبت میکنیم اولین چیزی که به ذهن می رسد لوگو است.لوگو مهم ترین ابزار تعیین هویت یک سالن میتواند باشد.

تم رنگ

رنگ ها سبب فوران احساسات در مشتریان می شود.رنگ ها نقش حیاتی در برندسازی دارند.هررنگ ویژگی خاصی دارد ولی دربرندسازی باید دانست که به جای استفاده از رنگ های کلیشه ای از رنگ های خاص و با ویژگی دلخواه برندتان استفاده کنید.

بوی برند

با درک بوی یک مکان یا شخص می فهمیم که آن را دوست داریم یا نه.بو بهتر از صدا و تصویر در ذهن افراد میماند یا خاطره ای را به یاد می آورد.برای موفقیت سالن زیبایی باید بوی خوبی در فضا باشد تا مشتری احساس راحتی کند.در سالن های زیبایی حتما باید از دستگاه تهویه مناسب استفاده شود.میتوان از رایحه های بهارنارنج،قهوه، نارگیل و گل ها استفاده کرد.

تبلیغات برند

تبلیغات برند یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت یک برند است.تبلیغات سبب ایجاد جایگاهی برای برند شما می شود.هرچقدر خدمات خوبی ارائه دهید ولی تبلیغات خوبی نداشته باشید جایگاه خود را در سال های زیبایی پیدا نخواهید کرد.برندسازی سالن زیبایی با استفاده از اینترنت یکی ازتکنیک های برندسازی است که به وسیله آن،اقدام به تبلیغات و توسعه برند خود می کنید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید