مشاوره برندینگ سالن زیبایی

شاید چند سال قبل سالن های زیبایی نیاز به برندسازی نداشتند اما با افزایش تعداد و رقابت بین آن ها، اهمیت مشاوره سالن زیبایی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. آرایشگری جزو فعالیت های خدماتی است. بنابراین ارائه خدمات با کیفیت یکی از عوامل تاثیر گذار در موفقیت این حرفه است.

امروزه موفقیت هر کسب و کار ارتباط مستقیمی با برندسازی آن دارد. برندسازی اگر به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود، می تواند موجب افزایش مشتریان و رشد درآمدی گردد. در دنیایی که سالن های زیبایی متنوع و زیاد شده اند، شناسایی، جذب و حفظ مشتری بسیار مشکل تر از گذشته شده است. بنابراین مشاوره برندینگ سالن زیبایی می تواند یک گزینه مناسب برای برندسازی و رشد و توسعه کسب و کار شما باشد. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :

اهمیت مشاوره سالن زیبایی چیست؟

در دنیای امروز اجرای دکوراسیون سالن زیبایی و برای اینکه سالن های زیبایی بتوانند به خوبی خود را با تغییر شرایط، وفق دهند نیاز به یک مشاور متخصص دارند. کسی که از تغییرات جهانی این حرفه اطلاعات کافی داشته باشد و با راهکارهای خود آن ها را در مسیر درست هدایت نماید. مشاوره برندینگ سالن زیبایی تا این حد اهمیت دارد که نیاز است تا آرایشگاه های زنانه بودجه ای را در سال برای آن کنار بگذارند.

چه مشکلاتی باعث شد تا مدیران سالن های زیبایی به سراغ مشاوره بیایند؟

با توجه به تغییرات سریع و شگرفی که در چند سال اخیر در حوزه کسب و کار رخ داده است، بسیاری از مشاغل که با روش های سنتی مدیریت و اداره می شدند به مشکل برخوردند و تعدادی از آن ها در خطر تعطیلی و نابودی قرار گرفتند زیرا نخواستند قبول کنند که خود را همراه با تغییرات جدید، به روز نگه دارند.

در این میان سالن های زیبایی نیز مستثنی نبودند و تعداد زیادی از آن ها مجبور شدند تا کسب و کار خود را متوقف نمایند. آن ها مشتریان خود را از دست دادند و نتوانستند در این بازار رقابتی دوام بیاورند. مدیران این آرایشگاه ها در برابر تغییرات مقاومت می کردند که نتیجه آن چیزی جز ورشکستگی نبود.

در ادامه می خواهیم شما را با برخی از مشکلاتی که باعث شده مدیران آرایشگاه های زنانه به فکر مشاوره سالن زیبایی بیفتند، آشنا خواهیم نمود و راه حل های خود را برای غلبه بر این مشکلات بیان می کنیم.

چرا پرسنل سالن زیبایی شغل خود را ترک می کنند؟

یکی از مشکلاتی که سالن های زیبایی درگیر آن هستند، ترک زودهنگام پرسنل از آرایشگاه محل کار آن هاست. این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل این است که اگر کارمندان شما در حوزه آرایشگری تجربه زیادی داشته باشند، به روش ها و رفتارهای خاصی عادت کرده اند و وقتی در یک آرایشگاه جدید استخدام شوند، با مشکل مواجه خواهند شد. زیرا هر سالن زیبایی قوانین و مقررات مربوط به خود را دارد و هرکس نتواند در کوتاهترین زمان خود را با شرایط آنجا وفق دهد، ممکن است برای کسب و کار ایجاد دردسر کند و موجب نارضایتی مشتریان گردد.

همچنین برخی از افراد دنبال این هستند که در آرایشگاه زنانه به صورت پاره وقت کار کنند و آرایشگری شغل دوم آن هاست. بعضی نیز تصور می کنند چون به آرایشگری علایق دارند پس در این زمینه دارای استعداد هستند. اما این طور نیست زیرا پس از مدتی خسته می شوند و شغل خود را ترک می کنند.

این مسئله مهم است که استخدام کارمندان را به صورت دقیق و هوشمندانه انجام دهید و هرچه بیشتر در کار خود پیشرفت کنید، این موضوع اهمیت بیشتری خواهد داشت. باید بدانید که انتخاب افراد مناسب به شما کمک می کند تا بتوانید کسب و کار خود را به سرعت توسعه دهید. در حالی که استخدام افراد نامناسب موجب درجا زدن و حتی شکست کسب و کار خواهد شد. اما چگونه می توان پرسنل مناسب را استخدام کرد؟ چه شرایطی برای این کار لازم است؟ برای پاسخ به این سوالات، پیشنهاد می کنیم به صفحه مشاوره سالن‌زیبایی مراجعه کنید.

چگونه بهترین ها را برای سالن زیبایی خود استخدام کنید؟

فهرستی از انتظارات خود تهیه کنید

قبل از اینکه برای استخدام پرسنل آگهی دهید بهتر است ببینید به دنبال چه هستید؟ فهرستی از وظایف کلیدی که برای انجام آن نیاز به افراد جدید دارید تهیه کنید. به عنوان مثال این وظایف می تواند شامل هماهنگی با مشتریان، مدیریت برنامه کارمندان، انجام تشریفات، برنامه ریزی رویدادها و … باشد. حداقل زمانی که می خواهید فرد با شما همکاری داشته باشد مشخص نمایید و از او تعهد بگیرید. شاید به فکر راه اندازی شعبه دوم سالن زیبایی خود هستید و نیاز به فردی دارید که توانایی مدیریت مجموعه جدید را داشته باشد. داشتن برنامه مشخص و مشاوره برندینگ سالن زیبایی برای انتظاراتی که از افراد دارید می تواند کمک زیادی در انتخاب کاندیدای مناسب کند. با مراجعه به صفحه مشاوره سالن زیبایی می توانید فهرست مناسبی برای انتظارات خود تهیه نمایید.

از روش مصاحبه مناسب استفاده کنید

مطالب زیادی در مورد بهترین روش مصاحبه شغلی نوشته شده است که می توانید آن ها را مطالعه کنید. اما یادتان باشد که نکته مهم در مصاحبه شغلی پرسیدن سوالات درست است. شاید سوابق شغلی فرد اهمیت زیادی داشته باشد اما از طرف دیگر مطرح کردن سوالاتی که نشان دهد تعامل او با مشتریان و کارمندان چگونه است مهم تر باشد. آیا در گذشته در محیط کار به مشکل حادی برخورد کرده است؟ چگونه آن را پشت سر گذاشته است. برای حل مشکلات کاری از چه روش هایی استفاده می کند؟ اگر با شرایط بحرانی و فشار کاری مواجه شد چقدر می تواند بر خود مسلط باشد و وظایفش را به نحو احسنت انجام دهد؟ اگر کارش را خوب انجام داد ولی مشتری ناراضی بود چه برخوردی با او می کند؟ این ها نمونه سوالاتی است که می توانید از کاندیدای مورد نظر خود بپرسید. مشاوره سالن زیبایی می تواند باعث طرح سوالات دقیق تری شود.

شیوه درست انعقاد قرارداد همکاری با کارکنان را بدانید

قراردادی که بین مدیر و کارکنان سالن زیبایی بسته می شود می تواند به دو صورت شخصی و عرفی منعقد گردد که البته در هر دوی آن ها باید قوانین مدنی گنجانده شود. اگر قرارداد به صورت شخصی باشد، هر یک از طرفین با توافق یکدیگر می توانند مواردی را به آن اضافه یا از آن کم کنند. همچنین نحوه تنظیم قرارداد باید به گونه ای باشد که هر دو طرف به تعهدات خود پایبند بوده و از آن سوء استفاده نکنند. بهتر است قبل از انعقاد قرارداد از یک متخصص کمک بگیرید و موارد مدنظر خود را با او مطرح کنید. با مراجعه به صفحه مشاوره سالن زیبایی می توانید یک قرارداد قانونی و شفاف تنظیم کنید که از بروز مشکلات احتمالی که در آینده رخ می دهد جلوگیری می نماید.

اهمیت مشاوره برندینگ سالن زیبایی در بکارگیری ایده های جدید

مدیر یک سالن زیبایی نیاز به ذهنی خلاق و پویا دارد تا بتواند در دوران پر فراز و نشیب مدیریت خود، مشکلات را شکست دهد و همیشه از رقبایش یک قدم جلوتر باشد. مشاوره سالن زیبایی از این جهت برای مدیریت آن اهمیت دارد که می تواند ایده های جدید را برای آرایشگاه خود طراحی و پیاده سازی کند. این ایده ها باید به گونه ای خلق شوند که مزیت رقابتی داشته باشند و منجر به جذب مشتریان بیشتر گردند.

خلاقیت موتور محرک سالن زیبایی است

مشاوره سالن زیبایی همواره تاکید می کند که ذهن خود را همیشه خلاق نگه دارید و از آن برای تولید و پرورش ایده های نو برای سالن زیبایی خود استفاده کنید. خلاقیت مانند یک موتور محرک عمل می کند که همراه خود موفقیت و پیشرفت به ارمغان می آورد. اگر مدیر آرایشگاه زنانه خلاقیت به خرج ندهد، سالن زیبایی او مانند اتومبیلی است که هرگز روشن نخواهد شد و حرکت نخواهد کرد.

چه عواملی در موفقیت سالن زیبایی موثر اند؟

اگر می خواهید در کار خود از رقبا جلوتر باشید و مشتریان بیشتری به آرایشگاه زنانه شما مراجعه کنند، باید با مشاوره سالن زیبایی از قواعد زیر پیروی کنید:

هزینه خدمات زیبایی خود را منصفانه قیمت گذاری کنید.

مشاوره سالن زیبایی به شما می گوید که هزینه خدمات زیبایی الزاما نباید خیلی ارزان باشد، بلکه باید منصفانه تعیین شود. نرخ خیلی ارزان خدمات موجب می شود تا شما نتوانید خدماتی با کیفیت به مشتریان خود ارائه دهید. اما اگر قیمت متعادل و منصفانه باشد، هم شما راضی خواهید بود و هم مشتری.

کیفیت خدمات سالن زیبایی خود را بهبود ببخشید

در کنار هزینه خدمات زیبایی، کیفیت خدمات نیز اهمیت زیادی دارد. اگر خدمات آرایشگاه شما در سطح مطلوبی نباشد و نتواند همراه با خدمات رقبا ارتقا یابد، به تدریج مشتری های خود را از دست می دهید.

بکارگیری ایده های نو، برگ برنده شماست

عامل سوم که در موفقیت سال زیبایی نقش پررنگی دارد، بکارگیری ایده های نو است. بعضی از افراد فکر می کنند اگر از سالن های زیبایی معروف کپی کنند، می توانند ره صد ساله را یک شبه طی کنند. اما مشاوره سالن زیبایی چنین توصیه ای ندارد. شما به عنوان مدیر سالن زیبایی باید ایده های تازه ای از خود ارائه کنید تا بتوانید منحصر به فرد باشید.

ایده های نو برای سالن زیبایی

همانطور که اشاره کردیم مقصود ما به عنوان مشاوره سالن زیبایی این نیست که کارهایی را که رقبایتان انجام می دهند را کپی کنید. شما باید بدانید که کاری که انجام می دهید چه تاثیری بر کسب و کارتان دارد و چقدر درآمدتان را افزایش می دهد. حتما لازم نیست ایده شما ناب باشد، بلکه می توانید از ایده های دیگران الهام بگیرید و آن را به گونه ای تغییر دهید که منجر به پیشرفت سالن زیبایی شما گردد. ایده های نو برای آرایشگاه زنانه باید به درستی تحلیل شوند تا نقاط ضعف و قوت آن ها برای سالن زیبایی تان مشخص شود. در ادامه به بررسی چند ایده برای آرایشگاه زنانه می پردازیم. البته مشاوره سالن زیبایی این ایده ها را به عنوان یک جرقه و یک نقطه شروع پیشنهاد می کند. این ذهن شماست که نباید متوقف شود و در همه حال ایده های جدید خلق کند.

تم مناسب برای سالن زیبایی خود انتخاب کنید

یکی از اقداماتی که ارتباط مستقیم با خلاقیت شما دارد، انتخاب تم مناسب برای سالن زیبایی است. طراحی داخلی آرایشگاه زنانه باید به گونه ای چشم نواز باشد. مشتری نباید هنگام انتظار در سالن زیبایی احساس خستگی کند. بهتر است برای طراحی و پیاده سازی تم آرایشگاه زنانه خود از مشاوره سالن زیبایی کمک بگیرید. تم می تواند به گونه ای انتخاب شود که با توجه به مناسبت های مختلف با کمترین هزینه بتوان آن را تغییر داد و با پایان یافتن مناسبت به آسانی به حالت قبلی بازگرداند.بعضی از آرایشگاه ها برای القای حس آرامش به مشتریان خود از تم های ساحلی استفاده می کنند. تم ساحلی علاوه بر انتقال حس آرامش به مشتری، زیبایی چشم نوازی دارد. همچنین می تواند از نمادهای یک کشور خاص برای تم سالن زیبایی خود بهره ببرید. به عنوان مثال اگر کشور چین را برای تم خود انتخاب کردید از مجسمه ها، گلدان ها، ظروف و وسایل تزئینی که در چین استفاده می کنند، در گوشه کنار سالن خود قرار دهید. یک تم جذاب می تواند مشتریان بیشتری را به سمت آرایشگاه زنانه شما روانه کند

.در مناسبت های مختلف آرایش های خاص به مشتریان پیشنهاد دهید

اخیرا سالن های زیبایی مدرن در ایام خاص، آرایش های مرتبط با آن روز را به مشتریان خود پیشنهاد می کنند. مثلاً مشاوره سالن زیبایی توصیه می کند اگر به شب یلدا نزدیک می شوید، انجام آرایشی که در آن از رنگ قرمز اناری استفاده می شود، می تواند توجه مشتریان را به شما جلب نماید. همچنین مدل مو یا کاشت ناخن هایی مرتبط با ایام خاص، استقبال مشتریان را به همراه خواهد داشت. فقط به مناسبت های داخلی بسنده نکنید. مناسبت های بین المللی مثل کریسمس، ولنتاین یا هالووین همیشه مورد توجه ایرانیان بوده و هست.

ارائه آفرهای ویژه به مشتریان را فراموش نکنید

آفرهای ویژه در زمان های مختلف می تواند، موجب رضایت بیشتر مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید شود. بهتر است از مشتریان خود اطلاعاتی در مورد تاریخ تولد یا تاریخ ازدواج و … داشته باشید. در این صورت می توانید با یک پیشنهاد ویژه و تخفیف چند درصدی در این روزهای خاص آن ها را غافلگیر کنید. از نظر مشاوره سالن زیبایی، سورپرایز مشتریان می تواند خاطره ای خوش و فراموش نشدنی در ذهن آن ها به جا گذارد.همچنین در ایامی که ممکن است مراجعه به سالن های زیبایی کم شود، شما به عنوان مدیر سالن زیبایی می توانید با دادن یک بسته پیشنهادی همراه با یک تخفیف مناسب، توجهات را به خود جلب کنید. این آفرها می تواند خانم های کنجکاو را به سمت آرایشگاه شما بکشاند. وقتی افراد جدید در مورد آفرهایتان می پرسند با حوصله و خوشرویی به آن ها پاسخ دهید. همین طرز برخورد شایسته می تواند افراد جدیدی را به لیست مشتریان ثابت شما اضافه کند.مشاوره سالن زیبایی می تواند ایده های تازه ای برای طراحی آفرهای متنوع به شما پیشنهاد دهد.

مشاوره سالن زیبایی در جذب مشتری از طریق اینستاگرام

شاید فکر کنید راه اندازی و مدیریت صفحه اینستاگرام برای سالن زیبایی خیلی ساده و راحت است. اما با توجه به تبلیغات زیاد آرایشگاه های زنانه و بازار رقابتی شدید در این حوزه، جذب مشتری از طریق اینستاگرام یک فعالیت کاملا تخصصی و حرفه ای محسوب می شود. مشاوره سالن زیبایی می تواند به نگرانی های شما در این زمینه پاسخ دهد. برای رسیدن به موفقیت، نیاز به تلاش بی وقفه و کسب دانش دارید. اگر مدیر یک سالن زیبایی تازه تاسیس هستید یا اینکه می خواهید مشتریان جدیدی از طریق اینستاگرام جذب کنید، استفاده از خدمات مشاوره سالن زیبایی می تواند مسیر را برای شما هموارتر کند.

پروفایل اینستاگرام سالن زیبایی خود را تجاری کنید

یکی از اولین کارهایی که برای جذب مشتریان جدید و بهبود کارایی اینستاگرام آرایشگاه باید انجام دهید، ارتقا پروفایل به حالت تجاری است. این قابلیت کاملا رایگان است و روند اجرای آن بیش از ۱۰ دقیقه طول نمی کشد. با این کار، بازدیدکنندگان صفحه شما می توانند به صورت مستقیم با شما تماس بگیرند. همچنین وقتی صفحه اینستاگرام سالن زیبایی در حالت تجاری قرار می گیرد، تعدادی دکمه جدید به صفحه اول اضافه می شود که برای ارسال ایمیل، تماس تلفنی و دریافت آدرس، مورد استفاده قرار می گیرد. مشاوره سالن زیبایی می تواند شرایطی را فراهم کند که بتوانید اطلاعات بازدید از اینستاگرام خود را آنالیز کنید و از نتایج بدست آمده، برای جذب مشتری بیشتر استفاده نمایید.

پست های جدید و باکیفیت در اینستاگرام خود قرار دهید

راه اندازی یک صفحه اینستاگرام جذاب و پرمحتوا به این راحتی نیست و نیاز به تجربه و تخصص دارد. اگر هوشمندانه عمل نکنید، ممکن است به جای جذب مشتری جدید، مشتریان کنونی خود را نیز از دست بدهید. مشاوره برندینگ سالن زیبایی می تواند به شما راهکارهایی ارائه کند تا بتوانید عکس های جذاب در صفحه خود قرار دهید و مطالب با کیفیت منتشر کنید. مشتریان دوست دارند تا اطلاعات مفیدی در زمینه آرایشگری بدست آورند. چرا شما این اطلاعات را در اختیارشان نگذارید؟ همین کار باعث جلب اعتماد بازدیدکنندگان صفحه اینستاگرام شما خواهد شد. مشاوره سالن زیبایی در نحوه نوشتن کپشن در اینستاگرام به شما کمک خواهد کرد.

به نظرات کاربران پاسخ دهید

تعامل با کاربران صفحه اینستاگرام آرایشگاه زنانه می تواند منجر به همدلی و رضایت بیشتر مخاطبان گردد. مشاوره سالن زیبایی، معتقد است هر چه میزان تعامل با کاربران و پاسخ دهی به سوالات آن ها بیشتر باشد، روند جذب مشتری سریع تر خواهد بود. این کار موجب می شود تا کاربران، پیج شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند و فالوورهایتان افزایش دهند. اینستاگرام به عنوان پرمخاطب ترین و پرطرفدارترین رسانه اجتماعی در ایران، فضای مناسبی برای گفتگو و نشر اطلاعات ارزشمند است.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

روند جذب مشتری از طریق هشتگ های مرتبط با حوزه زیبایی سریع تر می شود. هشتگ مناسب می تواند در معرفی سالن زیبایی شما به مشتریان بالقوه یک مسیر میانبر ایجاد کند. این ابزار با ارزش، آگاهی از برند آرایشگاه را افزایش می دهد. با مشاوره سالن زیبایی می توانید استفاده و بکارگیری صحیح آن را یاد بگیرید. هشتگ ها باید به اندازه و بجا استفاده شوند. بکارگیری زیاد از حد و نابجا از هشتگ می تواند موقعیت پیچ اینستاگرام شما را به خطر بیندازد.

با مشاوره سالن زیبایی ، پست های خود را در زمان مناسب منتشر کنید

زمان ارسال پست در اینستاگرام اهمیت زیادی دارد. اگر به موقع این کار را انجام ندهید، احتمال دارد پست جدید اصلا دیده نشود. با مشاوره سالن زیبایی، زمانی را برای انتشار پست های خود انتخاب کنید که کاربران بیشتری در اینستاگرام حضور دارند. یکی از مزایایی که تجاری کردن پیج به همراه دارد، مشخص کردن بازه فعالیت دنبال کننده های شما در طول روز است. با بررسی این قسمت و تحلیل داده ها می توانید زمان مناسب برای انتشار پست های خود را بدست آورید.

برندهای برتر و مشتریان را تگ کنید

یکی دیگر از راه های جذب مشتری و افزایش دنبال کننده در اینستاگرام، تگ کردن برندها و افراد است. برندهای معروف لوازم آرایشی و بهداشتی معمولا مخاطبان خانم زیادی دارند. تگ کردن این برندها می تواند موقعیت پیج شما را در جستجوها بهبود ببخشد. همچنین با مشاوره سالن زیبایی، در هنگام انتشار پست جدید می توانید تعدادی از افراد را تگ کنید. البته در این کار نباید زیاده روی کرد زیرا ممکن است برایتان نتیجه عکس داشته باشد.

عکس مشتریان خود را قبل و بعد از آرایش نشان دهید

عکس های BEFORE-AFTER جذابیت زیادی برای بازدیدکنندگان دارند. اینکه کاربران نتیجه کار آرایشگر را ببینند، تاثیر زیادی در انتخاب آن ها خواهد داشت. پس با مشاوره سالن زیبایی، عکس های حرفه ای قبل و بعد از آرایش از مشتریان تهیه کنید و آن را در پیج خود قرار دهید. البته به این نکته توجه نمایید که حتما مشتری برای این کار رضایت کامل داشته باشد.

با مشاوره سالن زیبایی ، مسابقه برگزار کنید و جایزه دهید

برگزاری مسابقه و دادن جایزه یکی از بهترین راه ها برای جلب توجه کاربران است. این روش می تواند به گفتگو و تعامل بیشتر با مخاطبان منجر شود. با مشاوره سالن زیبایی، یک مسابقه جذاب طراحی کنید و کاربران را ترغیب نمایید تا برای بدست آوردن جایزه، سالن زیبایی شما را به دیگران معرفی کنند. جایزه مسابقه می تواند استفاده رایگان از خدمات زیبایی، یک بسته محصولات آرایشی یا … باشد.

با مشاوره سالن زیبایی ، استوری های جذاب تولید کنید

سالن زیبایی شما می تواند با قابلیت های منحصر به فرد اینستاگرام تبدیل به یک برند معتبر و شناخته شده گردد. ویژگی استوری اینستاگرام قابلیت نمایش سریع محتوای پیج را به کاربران دارد. می توانید با مشاوره سالن زیبایی، مکان ها و افراد مختلف را در استوری خود تگ کنید. همچنین می توانید با استفاده از مطالب آموزشی دنباله دار، مخاطبان را درگیر استورهای خود نمایید، به گونه ای که وسوسه شوند و پیچ آرایشگاه شما را فالو کنند.

استفاده از ویژگی های اینستاگرام می تواند تاثیر زیادی در جذب مشتریان جدید داشته باشد. رایگان بودن خدمات این رسانه اجتماعی یکی از مهم ترین خصوصیات آن است. اگر با درایت و هوشمندی عمل نمایید می توانید در کوتاهترین زمان به اهداف خود دست پیدا کنید. مشاوره سالن زیبایی می تواند در راه اندازی و مدیریت پیچ اینستاگرام آرایشگاه زنانه به شما کمک نماید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

دیدگاه دوستان

کاربر مهمان:

سلام وقت بخیر، چگونه می تونم مشاوره برندینگ سالن زیبایی بگیرم؟
اکبری : سلام.وقت بخیر برای دریافت مشاوره برندینگ سالن زیبایی لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید. 09013393988 02188198279
Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید