جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا چگونه است؟

همان گونه که می دانید، شیوع ویروس کرونا کلیه کسب و کارهای کوچک و بزرگ را تحت تاثیر قرار داده و همه مردم دنیا را نگران کرده است. بی شک کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و لطمه های بسیاری دیده است. آرایشگاه ها و پیرایشگاه ها از جمله مشاغلی هستند که با رواج این ویروس شاهد کاهش چشمگیر مشتریان خود بوده و هستند. از همین رو نحوه جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا اهمیت ویژه ای یافته است.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
با روش های جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا آشنا شوید!

گفتنی است که مدارس، ادارات، فضاهای سبز، پارک ها و… از مهم ترین مواردی هستند که از این ویروس خطرناک تاثیرات منفی بسیاری پذیرفته و به تعطیلی کشیده شدند. در این میان آن چه خاطر بسیاری از افراد را رنجور ساخت، تعطیلی آرایشگاه ها به دلیل غلبه ترس بر لذت خود آرایی بود. مشکل به آزردگی خاطر مشتریان منتهی نشده و جنبه های مالی زندگی آرایشگران را شدیدا تحت تاثیر قرار داد. بنابراین همه بر آن شدند تا چاره ای اندیشیده و جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا را ممکن سازند. برای این کار لازم است اعتماد فرد به محیط مورد نظر و سلامت حاکم بر آن جلب گردد.

بسیاری از افراد در ابتدا تصمیم گرفتند آرایشگر خود باشند تا ضمن دستیابی به زیبایی، مجبور به خروج از منزل و قرارگیری در محیط های خطر آفرین نشوند. نتیجه چه شد؟!خیلی خنده دار به نظر می رسد، اما بسیاری از افراد نسبت به کوتاهی موی خود و حتی رنگ کردن آن روی آورده و یا نسبت به اصلاح ابروی خود اقدام کرده بودند. این دسته از افراد در نهایت برای جبران اشتباهات خود ناچار به حضور در آرایشگاه شدند. زیرا آرایشگری شغلی است که انجام آن از عهده هر کسی بر نیامده و هنری را می طلبد که تنها افراد دوره دیده و با تجربه از پس آن بر می آیند. بنابراین بهترین راه جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا توسط آرایشگران می باشد!

خیال مشتریان خود را راحت کنید!

همان طور که می دانید آرایشگاه ها از جمله اصنافی هستند که تا پیش از کرونا معتقد بودند بازار زیبایی و خود آرایی هیچ گاه به تعطیلی کشیده نمی شود، اما امروز شاهد آن هستیم که ویروسی کوچک اما خطرناک نه تنها این بازار، بلکه تمامی بازارها را تعطیل و یا خلوت نموده است. آرایشگاه ها از جمله مشاغلی هستند که تا پیش از این وقت های چند ماهه برای مشتریان خود تعیین می کردند، اما امروزه به دنبال چاره ای برای جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا هستند.

آرایشگاه داران می توانند با رعایت موارد و الزاماتی که وزارت بهداشت بر آن ها تاکید شدید دارد، به جذب مشتری به آرایشگاه در زمان شیوع این بیماری بپردازند. بدین ترتیب خیال فرد آسوده خواهد بود که به محیطی بهداشتی وارد شده که احتمال انتقال ویروس در آن بسیار ناچیز است. ضدعفونی وسایل مورد استفاده در آرایش و پیرایش قبل و بعد از انجام عمل و نیز استفاده از وسایل یک بار مصرف در صورت امکان از جمله مواردی است که اعتماد مشتری به محیط را جلب نموده و موجب جذب مشتری به آرایشگاه می شود.
ساعت کاری خود را کوتاه کنید!

یکی از روش های جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا کوتاه نمودن ساعات کاری می باشد. تایم کاری خود را کاهش داده و پذیرای مشتریان کمتری باشید. می توانید برای مشتری های خود ساعتی را مشخص نموده و بدین ترتیب از اجتماع آن ها و افزایش خطر انتقال ویروس پیشگیری نمایید.

فیلم ضدعفونی نمودن فضای سالن خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید!

یکی از روش های جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا اثبات این موضوع به آن ها می باشد که شما به طور مرتب فضای سالن و وسایل مورد استفاده خود را ضدعفونی و تمیز می کنید. بهترین راه برای بیان این مسئله قرار دادن فیلم ضدعفونی نمودن فضا در شبکه های اجتماعی است که مشتریان شما آن را دنبال می کنند. با این کار خیال آن ها را از تمیز بودن سالن خود آسوده کنید.

با مشتری خود چهره به چهره نشوید، مگر با استفاده از ماسک!

چهره به چهره شدن بین مشتری و آرایشگر یکی از اجتناب ناپذیرترین اعمالی است که در زمان حضور در آرایشگاه اتفاق می افتد. در صورتی که مشتری شما برای کوتاهی مو و یا رنگ زدن آن تشریف آورده، سعی کنید از داخل آینه با او ارتباط برقرار نمایید. اما اگر کار اصلی شما با صورت وی است، با استفاده از ماسک مناسب و در صورت امکان شیلد این کار را انجام دهید. استفاده از دستکش را هم از یاد نبرید. بدین صورت ضمن حفظ سلامت خود و مشتریان اعتماد آن ها را جلب نموده و گامی مهم در جذب مشتری به آرایشگاه برداشته اید.

با قرار دادن دستکش یک بار مصرف، اسپری ضد عفونی کننده و ماسک در سالن خود، رضایت مشتریان را جلب نمایید.تعداد زیادی ماسک، دستکش یک بار مصرف و محلول ضد عفونی کننده تهیه نموده و به منظور استفاده مشتریان در سالن خود قرار دهید. به هنگام ورود هر مشتری از وی بخواهید که دست های خود را ضدعفونی نموده و تا زمانی که نوبتش فرا می رسد، با ماسک و دستکش منتظر بماند.

از مشتریان خود بخواهید که به وسایل موجود در آرایشگاه دست نزنند و در صورت امکان هر چند دقیقه یک بار دست های خود را به طور کامل با استفاده از آب و مایع دستشویی بشویند. بدین ترتیب زمینه جذب مشتری در زمان کرونا را فراهم سازید.

از مشتریان بخواهید که در صورت امکان وسایل شخصی خود را به همراه داشته باشند.

یکی از راه های جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا که موجبات آسودگی خاطر مشتری و آرایشگر را فراهم می سازد، استفاده از وسایل شخصی آرایشی مشتری برای وی می باشد. در صورتی که امکانش را دارید، به اطلاع مشتریان خود برسانید که در هنگام حضور در آرایشگاه وسایل شخصی خود رابه همراه داشته باشند.

روش های فوق الذکر جزء بهترین روش ها برای جذب مشتری در زمان کرونا می باشند، با به کارگیری آن ها رونق را به کسب و کار خود بازگردانید.

نحوه جذب مشتری به آرایشگاه در زمان کرونا

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید