طرز آرایش برای ایام و دعوت‌های مختلف

در این مقاله در مورد طرز آرایش ، شامل طرز آرایش روز و جشن عروسی، شب جشن عروسی، طرز آرایش برای حضور در مهمانی‌های همکاران، (طرز آرایش کارمندی) و طرز آرایش برای حضور در دورهمی‌های تحصیلی (طرز آرایش دانشجویی ساده) مطالب مفیدی خواهید خواند. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
نکته‌هایی در مورد طرز آرایش

طرز آرایش ، موضوعی است که نیازمندِ به‌روز بودن است. به‌عبارت‌دیگر شما باید یک روتین آرایشی داشته باشید.

مین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

طرز آرایشِ روز جشن عروسی، شب جشن عروسی، طرز آرایش برای شرکت در مهمانیِ کاری، طرز آرایش برای دورهمی‌های هم‌کلاسی‌ها، هریک شرایط و باید و نبایدهای خودشان را دارند.

نکات اصلیِ آرایش روز
نظرات متفاوتی در مورد نحوه و میزان آرایش خانم‌ها در بین مشاوران زیبایی وجود دارد که گاه با یکدیگر متفاوت هستند. بدون قصد تأیید یا تکذیب آن‌ها به بررسی برخی از این نظرها خواهیم پرداخت.

یکی از مشاوران زیبایی به نام «جین گراتداری‌یا» (Jenna Gruttadauria) که مدیر یک مرکز مشاوره‌ی سبک زندگی زنان نیز هست اعتقاد دارد که همیشه باید بین آرایش روز و شب خانم‌ها تفاوت زیادی وجود داشته باشد. او فکر می‌کند به دلیل این‌که برخوردها و اتفاقات ساعات روز بسیار بیشتر از ساعات شب است، طرز آرایش روز باید بسیار ملایم‌تر از طرز آرایش شب باشد.

این مشاور زیبایی معتقد است که زمان روز زمان جلوه‌ی زیبایی طبیعیِ هر انسانی است. او فکر می‌کند که حتی در مهمانی‌هایی که در روز برگزار می‌شوند و مثلاً در مورد طرز آرایش روز عروسی باید زیبایی طبیعی شما بیشتر از آرایشتان به چشم بزند.

البته این مشاور زیبایی معتقد است که در طرز آرایش شبانه و از جمله طرز آرایش شب عروسی بهتر است یک چهره‌ی کاملاً متفاوت برای خودتان درست کنید.
در طرز آرایش روز، هدف شما باید داشتن یک زیبایی طبیعی باشد. به این منظور بهتر است از طیفی از مرطوب کننده‌های تغییر دهنده‌ی رنگ پوست (مرطوب کننده‌های رنگی) استفاده کرده و آن را با یک پودر صورتِ شفاف، هماهنگ و میزان کنید.

درست، قسمتِ زیر استخوان گونه‌تان را با پودرِ مناسب کمی برنزه کرده و به این ترتیب به گونه‌هایتان مقداری برجستگی بدهید.

به‌اندازه‌ی بسیار کمی رژ گونه‌ی ملایم بر روی گونه‌هایتان بزنید تا به چهره‌تان جلوه‌ای تازه و تمیز بدهد.

بسته به شکل ابروانتان اگر لازم دیدید کمی به ابروانتان حالت ضخیم‌تر بدهید و به‌اندازه‌ی یک یا دو لایه، از ریمل مژه و ابرو استفاده کنید.

اگر به مداد چشم علاقه دارید می‌توانید برای هماهنگ‌تر شدن با موارد فوق، به‌جای مداد سیاه از مداد چشم، به رنگ قهوه‌ای بهره ببرید.

آرایش برای مهمانی عروسی در روز

در اینجا نیز اساس کار بر آرایش نسبتاً خفیف قرار دارد.

می‌توانید از خط چشم‌های مات یا براق به رنگ طلایی و بژ گرم استفاده کرده و در گوشه‌های چشمانتان چند مژه را به طرزی جداگانه آرایش کنید. رنگ صورتی برای لب با تُن ملایم (صورتیِ عریان)، برای مهمانی‌هایی که در بعدازظهرها برگزار می‌شوند و همراه با آرایش ملایم، انتخاب خوبی است.

نکات اصلیِ آرایش شب
آرایش شب، شامل آرایش تمامی اجزای چهره و استفاده از مژه‌های مصنوعی نیز می‌شود.

به‌عنوان یک نمونه و نه به‌عنوان تبلیغ، کرم فونداسیون با تُن طلاییِ Nc20 بِرند MAC و یا هر بِرند مشابه آن را می‌توانید به‌عنوان انتخابی خوب در این مورد به کار ببرید.

برای برجسته‌سازیِ ویژگی‌های چهره‌ی خود یک «کیت کانتورینگ» شش رنگ داشته باشید و از آن استفاده کنید.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید
اگر می‌خواهید آرایش ساده‌ای داشته باشید؛ فقط از یک رنگ کانتور و یک های‌لایت بهره ببرید و در مانورهای آرایشی‌تان، از کرم پودرهایی که دو درجه از رنگ تنتان بازتر و دو درجه از رنگ تنتان تیره‌تر باشد استفاده کنید.

برای برجسته‌سازی قسمت استخوان ابرویتان در داخل چروک‌ها از یک سایه‌ی چشم که به قهوه‌ای مایل‌تر است استفاده کرده و برای زیر ابروها از رنگی روشن‌تر استفاده کنید تا به چشمانتان جلوه ببخشد.

در این میان هیچ چیز نمی‌تواند مثل استفاده از یک خط چشم سیاه کوبنده باشد!

به‌عنوان تمام‌کننده و البته در صورت نیاز، استفاده از مژه‌ی مصنوعی فکر خوبی است. انتخاب نوع مرغوب مژه‌ی مصنوعی بخصوص با توجه به میزان زمانی که می‌خواهید در یک جلسه از آن استفاده کنید اهمیت زیادی دارد. سعی کنید از بِرندهای معتبر بهره ببرید.

آرایش برای مهمانیِ عروسی در شب

انتخاب طرز آرایش برای مهمانی جشن عروسی در شب می‌تواند کمی مشکل باشد.

طرز آرایش شما بستگی به نوع محیط جشن عروسی خواهد داشت؛ به‌طور مثال آیا این جشن عروسی در هتلی برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان در آن با لباس‌های تمام‌رسمی حاضر خواهند شد؟

در این صورت چشم‌هایی کشیده و نازک شده، مژه‌های مصنوعی یا دانه‌های نقره‌ای در اطراف چشم و یا چشمانی با جلوه‌ی مه‌آلود و مست در مایه‌های برنز را بیافرینید. هدفتان، ایجاد چشمانی هرچه جذاب‌تر باشد.

آیا مکان عروسی هنگام غروب و در فضای آزاد یا مثلاً در لب ساحل است؟

در این صورت در مورد چشمانتان از رنگ‌های روشن استفاده کرده و برای جلوه‌ کردن بیشتر، از رژ لب براق که دارای رنگی جالب و غیرمعمول‌تر باشد؛ استفاده کنید.

نکات اصلی آرایش مهمانی‌های کاری (مدل آرایش کارمندی)
برای مهمانی‌های کاری، طرز آرایش شما اجباراً باید در خط مرزیِ زنانگی و حرفه‌ای بودن باشد. بهتر است که در جلوه‌ی کلی‌تان وزن آرایش کلاسیک بر آرایش‌ی که حالت زنانگی را بیشتر بروز می‌دهد؛ بچربد.

از مژه‌ی مصنوعی استفاده نکنید. هم‌چنین در این مواقع استفاده از رژ لب قرمز و خط چشم‌های بالدار، جسورانه محسوب می‌شوند؛ پس ریسکِ داشتن آرایش مصنوعی یا ظاهرسازی را در مهمانی‌ها و دورهمی‌های کاری به جان نخرید.

آرایش برای مهمانی‌های تحصیلی (طرز آرایش دانشجویی ساده)
شاید به یک دورهمیِ دانشجویی یا دانش آموزی دعوت شوید. شاید هم سال‌ها از دوران تحصیل شما گذشته باشد ولی به یک مهمانی که در آن هم‌کلاسی‌های قدیمی‌تان حضور دارند دعوت شوید. هم‌کلاسی‌هایی که پس از سال‌هایِ سال دوباره می‌خواهند یکدیگر را ملاقات کنند!

«جین گراتداری‌یا» می‌گوید که اگر بخواهم طرز آرایش دانشجویی را در یک کلمه توضیح دهم باید بگویم که: «از مرطوب کننده‌ها استفاده کنید» و در ضمن از ایجاد یک زیرلایه‌ی آرایشی غافل نشوید. به این ترتیب طرز آرایش شما اجازه نخواهد چین و چروک‌های ریزی که براثر باتجربه‌تر شدن و آگاه‌تر شدن از زمان بعد از فارغ‌التحصیلی در چهره‌تان پدید آمده، دیده شوند!

جمع‌بندی

با توجه به روش‌هایی که توسط مشاور سبک زندگی زنان «جین گراتداری‌یا» در این مقاله خواندیم؛ می‌توانیم به این نتیجه برسیم که این مشاور زیبایی تا حد زیادی (و البته نه کاملاً) به روش آرایش «نود» (nud) علاقه‌مند است.

آرایش «نود» یا آرایش عریان؛ روشی است که با کم‌ترین رنگ‌های ممکن و با بهره‌گیری از رنگ‌های طبیعی، سعی در ساختن یک چهره‌ی زیبا و بدون نقص دارد.

این طرز آرایش هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود و همیشه جای خودش را در بین شیوه‌ها و تِرندهای مختلف آرایشی حفظ کرده است.

به‌طور کلی در طرز آرایش «نود» باید از کرم پودری که نزدیک‌ترین تناژ را به پوستتان داشته باشد استفاده کنید. لب‌ها نیز باید آرایش ملایمی داشته باشند و با رنگ چهره‌تان منطبق شوند.

نکته‌ی بسیار مهمی که باید به شما خوانندگان عزیز مجموعه آموزشی فرشته الوندی متذکر شویم این است که اکثر بِرندهای مشهور لوزام آرایشی، محصولاتی ویژه برای طرز آرایش «نود» تولید می‌کنند؛ پس اگر می‌خواهید از روش‌های گفته‌شده در این مقاله استفاده کنید و یا این‌که اصلاً طرز آرایش «نود» را برای خود برگزینید؛ بهتر است از بِرندهایی که دارای محصولات خاص «نود» هستند استفاده کنید؛ تا سریع‌تر و بهتر به نتیجه برسید. موفق باشید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید