چگونه رنگ لنز مناسب آرایش خود انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ لنز مناسب آرایش خود انتخاب کنیم؟ آیا انتخاب لنز آرایشی طبق آرایشی که انجام می دهیم اهمیت دارد؟ شاید در نگاه اول خیر، ولی لنز نامناسب می تواند کل آرایش شما را خراب کند. به چه دلیل؟ به این خاطر که چشم ها مرکز توجه در نگاه اول هستند و تاثیر زیادی روی زیبایی کل صورت خواهند داشت. حال تصور کنید که رنگ لنز نامناسب انتخاب کرده باشید، ولی کل ساختار آرایشتان بی نقص باشد. آیا این موضوع ناامید کننده نخواهد بود؟ با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
لنز آبی

اگر سایه چشم تیره و دودی انتخاب می کنید، پس به سراغ لنز آبی بروید. این رنگ لنز کمک می کند تا چشم های بی نقص داشته باشید. به طور کلی، سایه های تیره و تاریک با این رنگ لنز معجزه می کنند. آنها تکمیل کننده یکدیگر هستند و باعث می شوند چشم های شما، قابل توجه ترین جزء صورت تان به حساب بیایند.

برای داشتن چشم های آبی فانتزی می توانید رنگ های نقره ای را به همراه سایه تیره و ارغوانی ترکیب کنید. این رنگ ها در کنار هم ظاهری چشم نواز را به چشم هایتان می بخشند. سعی کنید همواره سبک ترین رنگ ها را در گوشه داخلی چشم هایتان اضافه کنید و رنگ های تیره را به قسمت بیرونی چشم ها اضافه کنید. در نتیجه این کار چشمان خود را مثل یک هاله رنگ تیره خواهید کرد. ترکیب سایه چشم در این نوع آرایش، بسیار اهمیت دارد. همیشه سعی کنید طوری سایه بکشید که گویی چشم ها یک دایره در حال چرخش هستند و در وسط آنها یک گوی آبی در حال برق زدن است.
لنز سبز

چهره ای که آرایش گرم و قهوه ای مانند دارد، لنز مناسب چشم سبز را لازم خواهد داشت. چرا؟ چون رنگ چشم سبز یا همان لنز سبز ته رنگ گرم از طلا و قهوه ای را به دنبال دارد. پس باید از رنگ های سایه و پایه آرایش برای صورت استفاده کرد که این رنگ ها را داشته باشند. آرایش برنزه به برجسته کردن چشم ها و در نهایت زیباتر به نظر رسیدن صورت کمک می کند.

یک برنزر را انتخاب کنید و در کنار لنز های سبزتان چهره ای رویایی و دوست داشتنی بسازید. آرایش برنزه و قهوه ای مانند، پوست تان را گرم می کند ولی فوکوس اصلی روی چشم هایتان خواهد بود. به علاوه، رنگ صورتی یا قهوه ای و ارغوانی برای چشمان سبز بسیار مناسب هستند و بهتر است در آرایش این موارد را در نظر بگیرید.

لنز طوسی یا خاکستری

لنز های خاکستری، یکی از پرطرفدار ترین انواع لنز ها هستند که بیشتر افراد آنها را انتخاب می کنند. لنز های خاکستری عموما با آرایش های نارنجی رنگ جذاب به نظر می رسند. البته رنگ هایی که می توانید به کار ببرید متنوع هستند. قهوه ای، مسی، هلویی، نارنجی روشن و غیره از جمله رنگ هایی هستند که در کنار لنز خاکستری جذاب به نظر می رسند و چهره ای دلنشین را برای شما به ارمغان می آورند.

این رنگ ها باعث میشوند تا تیرگی و رنگ خاکستری چشم ها بیشتر به چشم بیاید. در واقع آنها مثل یک هایلایتر عمل می کنند. پس در جواب سوال چگونه رنگ لنز مناسب آرایش خود انتخاب کنیم برای لنز خاکستری می توان به این رنگ ها در آرایش متوسل شد.
لنز قهوه ای یا عسلی یا لنز فندقی

لنز های قهوه ای یا لنز های عسلی و هر نوع لنز مشابه آن، انتخاب نوع آرایش را سخت می کنند. البته برخی افراد هم هستند که در انتخاب این نوع لنز ها دو به شک هستند و نمی دانند که واقعا این نوع لنز برایشان مناسب است یا خیر.

لنز های قهوه ای و عسلی انتخاب محبوب بسیاری از خانم ها هستند. به دلیل اینکه طیف وسیعی از رنگ قهوه ای وجود دارد، پس سبک های مختلف آرایش برای هر کدام از آنها می تواند مفید باشد. انتخاب این لنز ها و رنگ ها و نوع آرایش، باید بسته به تُن آرایش باشد.

لنز های قهوه ای تیره به خاطر رنگ های گرم و روشن که دارند، مثل ته رنگ زرد، روشن تر و پررنگ تر به نظر می رسند. آرایش این نوع چشم ها، باید روشن باشد. در اصل رنگ های براق و روشن جلوه ی دیگری به آنها خواهد داد. چرا؟ به این دلیل که به بالا بردن تُن رنگ زرد و طلایی درون چشم ها کمک می کند و به همین سبب باعث جلوه کردن چشم ها داخل آرایش روشن و براق می شود (مثل آنچه که در تصویر نشان داده شده است). پس چگونه رنگ لنز مناسب آرایش خود انتخاب کنیم؟

مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که تن رنگ و رنگ های ترکیب لنز را به دست بیاورید یا برعکس. اگر لنزی که استفاده می کنید قهوه ای سوخته و به سمت سیاه متمایل می شود، آرایش را کمی تیره تر کنید. چون جلوه کردن چشم ها، بسته به رعایت تناژ رنگ میسر می شود. استفاده از آرایش خنثی تیره، رنگ های دقیق تر و ظریف قهوه ای، به آنها جلوه دیگری می دهد.

استفاده از رنگ های ذکر شده حالت رنگ مرجانی و آرام به چهره تان خواهد دارد. برای تکمیل این نوع آرایش می کند از رنگ های تیره مثل سیاه یا نقره ای اطراف چشم استفاده کنید که در کنار رنگ خاکستری جلوه می کنند و میکاپ شما را کامل تر می نمایند.

البته به جز این، آرایش سیاه و دودی نیز می تواند برای رنگ لنز های خاکستری روشن مناسب باشد. شما می توانید از سایه های نقره ای برای برجسته و جلوه دادن چشم ها بهره مند شوید. رنگ های صورتی کمرنگ، بنفش هم می توانند به این ترکیب اضافه شوند و یک تن سرد در چهره تان پدید آورند. خط چشم نقره ای به جای یک خط چشم سیاه ماهی، در اینجور مواقع مناسب خواهد بود. با این حال، انتخاب بر عهده شما خواهد بود.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید