12 راه‌کار برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه

در مقاله‌ی 17 شگرد جذب مشتری برای سالن‌های زیبایی با روش‌های آفلاینِ جذب مشتری آشنا شدیم.

در این مقاله راه‌کارهای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه یا همان بازاریابی آنلاین آرایشگاه زنانه را بررسی می‌کنیم.

فراموش نکنید که طبق آمارهای به‌دست‌آمده، 70 درصد از مشتریانِ آرایشگاه‌ها، پیش از امتحان کردن یک سالن آرایش جدید، ابتدا در اینترنت در مورد آن تحقیق می‌کنند!

با «مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی» همراه باشید.

همین الان مشاوره سالن زیبایی دریافت کنید

برخی از این مقدمات عبارتند از :
کارهایی که برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه می‌توانید انجام دهید

هریک از روش‌های پیشنهادی برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه را که در اینجا ذکر می‌شود؛ برحسب شرایط و موقعیت کاری خود بسنجید و درصورتی‌که مناسب شرایط شما باشد؛ بدون تأخیر اجرا کنید:

روش اول برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه تمرکز بر شبکه‌های اجتماعی است.

در سطح جهانی، برای سالن‌های آرایش زنانه و مردانه، فعالیت در شبکه‌های اجتماعیِ «فیس‌بوک»، «اینستاگرام»، «پئین‌تِرِست» (Pinterest) و «توییتر» توصیه شده که در ایران، اینستاگرام، بیشتر جواب می‌دهد.

به این منظور، می‌توانید گلچینی از تصاویر کسب‌وکار و امکانات سالن آرایش خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار داده و با مخاطبان رابطه برقرار کنید.

هم‌چنین برای کسانی که جزو تعقیب‌کنندگان شما هستند یا پست‌های شما را به اشتراک می‌گذارند؛ امتیازهایی بیافرینید تا هرچه بیشتر به این کار تشویق شوند.

برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا همان «سوشال مارکتینگ» (Social Media Marketing)، باید یا از فردی حرفه‌ای کمک بگیرید و یا خودتان (لااقل به‌صورت محدود)، بعضی موارد مهم بازاریابی سوشال را فراگرفته و به آن‌ها عمل کنید.

به این منظور لازم است که آمار عملکردتان در شبکه‌ی اجتماعی از جنبه‌ی موقعیت پست‌هایی که به اشتراک گذاشته‌اید و رفتار فالوورهایتان و تعداد لایک‌ها و چند مورد دیگر را در اختیار داشته باشید تا بتوانید مسیر درستی را برای جذب هرچه بیشتر مخاطب در پیش بگیرید.

برای تجزیه‌وتحلیل صفحه‌ی ایستا گرام خودتان در صورت تمایل می‌توانید از قسمت‌های رایگان یا پولیِ این وب‌سایت‌ها استفاده کنید:

  • (Union Metrics)
  • (instagram Insights)
  • (Social bakers)
  • (Simply Measured)
  • (oschedule.com)

(کار با وب‌سایت‌های فوق را می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت فرابگیرید.)

در صفحات شبکه‌های اجتماعی و یا در وب‌سایتتان در مورد سالن‌های آرایش یا مسائل آرایشی، یک چالش، تحقیق یا نظرسنجی قرار دهید.

کاری کنید که یک گفتگو، مسابقه و یا بحث سالم بین مخاطبان آغاز شود و از این طریق، به‌نوعی پیشرو بودن خودتان را مطرح کنید.

در بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه باید در تمام شبکه‌های اجتماعی، طبق فرهنگ و ساختار همان شبکه حضور داشته باشید؛ پس فقط به اینستاگرام اکتفا نکنید.

روش بعدی برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه ایجاد یک وب‌سایت است.

می‌توانید به منظور صرف هزینه‌ی کمتر، از یک وب‌سایت ورد پرسی بهره ببرید.

هدف شما ابتدا باید دیده شدن در نتایج جستجوی «گوگل» باشد. پس لازم است که ضمن قرار دادن محتوای مفید و جذاب برای مشتریان و مخاطبان، از اصول سئو (بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو) مطلع باشید و آن‌ها را در نوشتن و درج مطالب در وب‌سایت رعایت کنید.
به‌طورکلی، منظور شما از ایجاد یک وب‌سایت، جذب مخاطب از طریق قرار دادن محتوای مفید برای او از طریق حل مشکلی از وی یا بهبود زندگی او و درنهایت، تبدیل کردن آن مخاطب به مشتری خواهد بود.

درج مطالب در فواصل زمانی یکسان و نیز تداوم تولید محتوا، بخشی از شرایط ضروری برای نتیجه گرفتن از این شیوه است.

برخلاف آنچه در ایران به‌غلط شاهد هستیم؛ منظور از تولید محتوا در هر کسب‌وکار و ازجمله در بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه رسیدن به فروش فوری نیست. بلکه ایجاد یک رابطه‌ی نزدیک با مخاطبان است که این پیوند، مخاطبان را به‌طور غیرمستقیم به سمت استفاده از خدمات آرایشگاه زنانه‌ی شما سوق خواهد داد.

بنابراین پیش از راه‌اندازی وب‌سایت خودتان و قبل از بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه فرق تبلیغات مستقیم و تولید محتوا را در نظر بگیرید .

ملاحظه کنید که برحسب رونق کار و تخصصتان، آیا بهتر است که بیشتر به تبلیغات مستقیم، مانند دادن آگهی اینترنتی و ایجاد «تبلیغات بنری» در دیگر وب‌سایت‌ها بپردازید یا اینکه بهتر است بیشتر در وب‌سایت خودتان تولید محتوا کنید.

گاهی نیز امکان دارد بتوانید به‌تناوب، هر دو روش را به کار ببرید.

علاوه بر تولید محتوای مناسب، لازم است وب‌سایتتان را به ویترینی مدرن و زیبا برای خدماتی که در آرایشگاه زنانه‌ی خود ارائه می‌دهید؛ تبدیل کنید.

اگر تصاویر خوبی در اختیار ندارید؛ می‌توانید از یک متن جذاب بهره ببرید و آن را در وب‌سایتتان و یا در وبلاگ‌های پربازدید دیگر قرار دهید.

هرقدر مخاطبانتان زمان بیشتری در وب‌سایت شما بمانند رتبه‌ی وبسایتتان ازنظر گوگل بالاتر خواهد رفت.

حتی موضوع ایجاد یک باشگاه مشتریان در وب‌سایت خود را که مزایای خاصی داشته باشد (درصورتی‌که شرایطتان اجازه دهد)؛ موردبررسی قرار دهید.

با مشهورترین و پربازدیدترین وب‌سایت‌های سالن‌های آرایش زنانه تبادل لینک کنید تا رتبه‌ی وب‌سایت شما در نتایج صفحه‌ی جستجوی گوگل بالاتر برود.

هم‌چنین می‌توانید در صورت هماهنگی، به‌عنوان نویسنده‌ی مهمان در وبلاگ مشهورترین آرایشگاه‌های زنانه به نام خودتان مطالب یا توصیه‌های جذابی بنویسید یا مصاحبه‌ای ترتیب دهید تا مخاطبان بیشتری شما را بشناسند و از وب‌سایتتان بازدید کنند.

اگر بتوانید محتوای ویروسی یعنی محتوایی که به‌سرعت توسط خودِ کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود؛ بسازید (مانند یک ویدیوی جذاب)، شمارِ مخاطبان و مشتریانتان سر به آسمان خواهد زد.

داشتن محتوای ویروسی، کار آسانی نیست ولی باید در فکر تولید آن باشید؛ پس نقش «ویدیو مارکتینگ» را دست‌کم نگیرید.

همین الان پکیج قرارداد های سالن زیبایی را دریافت کنید

روش دیگرِ بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه ثبت‌نام آرایشگاهتان در وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی و آگهی‌های رایگان یا پولیِ پربازدید است.

یکی از روش‌های دیگرِ بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه به‌صورت پولی، استفاده از تبلیغات «گوگل ادوردز» (Google Adwords) است که در این مورد باید به آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید.

در این شیوه، متن تبلیغ شما در قسمت فوقانی نتایج جستجوی گوگل نمایش داده خواهد شد .

و مخاطب از طریق لینک مربوطه وارد وب‌سایت شما می‌شود و معمولاً هزینه‌ی پرداختی شما بابت آگهی، برحسب هر کلیک مخاطبان خواهد بود.

هم‌چنین است تبلیغِ پولی در فیس‌بوک که تقریباً همین شرایط را دارد.

هزینه کردن مبلغی برای دادن آگهی یا رپرتاژ آگهی به وب‌سایت‌های پربازدید، راه دیگری برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه است.

هم‌چنین می‌توانید به سایر وب‌سایت‌های همکار یا مرتبط با موضوع آرایشگری به‌صورت توافق و تبادل دوجانبه، آگهی تبلیغاتی دهید.

یک روش دیگر برای بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه تهیه‌ی فهرست ایمیل مخاطبان و مشتریانتان است.

در وب‌سایتتان گزینه‌ی عضوگیری داشته باشید و اطلاعات تماس مشتریان را پیش از هدیه دادن یک فایل یا کتاب مفید الکترونیکی رایگان از آن‌ها دریافت کنید.

تا بتوانید از طریق «ایمیل مارکتینگ» نیز اقدام به ارسال محتوا یا خبرهای مربوط به خدمات آرایشگاه خود کنید.

ایمیل مارکتینگ، بخش دیگری از بازاریابی اینترنتی آرایشگاه زنانه است.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید در فواصل زمانی مشخص، بولتنی از خدمات خود یا تخفیف‌ها یا هر برنامه‌ای که در آرایشگاه ارائه می‌دهید را برای مشتریانتان ایمیل کنید.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید در فواصل زمانی مشخص، بولتنی از خدمات خود یا تخفیف‌ها یا هر برنامه‌ای که در آرایشگاه ارائه می‌دهید را برای مشتریانتان ایمیل کنید.

در وب‌سایت خود، یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید، تا فروش محصولات آرایشی شما محدود به محیط سالن آرایشتان نماند و مشتریانتان از شما به‌صورت آنلاین نیز خرید کنند.

برای مخاطبان یا مشتریانتان یک «وبینار» رایگان ترتیب دهید.

مثلاً در مورد آشنایی با محصولات مناسب برای انواع پوست و مو.

می‌توانید در آینده از طریق وبینار، برخی از دوره‌های آموزشی را خودتان یا با دعوت از اساتید دیگر حتی به‌صورت پولی نیز برگزار کنید.
شاید بخواهید چیزی در مورد این مقاله به ما بگویید.

در این صورت خوشحال خواهیم شد که نظرتان را بخوانیم.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Blog

مقالات ، اخبار و مجموعه تحقیقات مرتبط

Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید