۱۷ شگرد جذب مشتری برای سالن های زیبایی |‌ بازاریابی سالن‌زیبایی

سالن‌زیبایی مشتری‌پسند و شگردهای بازاریابی سالن‌زیبایی یکی از اولین ضرورت‌های آرایشگریِ حرفه‌ای به شمار می‌رود. در این مقاله با 17 تکنیک مؤثر در بهبود بازاریابی سالن‌زیبایی زنانه و طراحی خاص سالن زیبایی آشنا خواهید شد. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی طراح و مجری سالن زیبایی بانوان همراه باشید.

برخی از این مقدمات عبارتند از :
اهمیت روزافزون بازاریابی برای سالن‌زیباییبه دلیل شرایط اقتصادی و تداوم شدت رقابت در بین صاحبان سالن‌های زیبایی زنانه، موضوعِ باقی ماندن در ذهن و نفوذ کردن در قلب مشتری، هیچ‌وقت تا به این حد مهم نشده بود.

اگر در شرایط فعلی (همپای تغییر شرایط بازار)، در استراتژی‌های بازاریابی‌سالن زیبایی خودتان دگرگونی صحیح و لازم را ایجاد نکنید و از مشاوران تحصیل‌کرده و باتجربه در این زمینه بهره نبرید؛ با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

آیا ایده‌های بازاریابی شما برای سالن‌زیبایی به پایان رسیده‌اند؟ اگر این‌طور است؛ ما در مجموعه آموزشی فرشته الوندی در طی سلسله مقالاتی، روش‌های بازاریابیِ آفلاین و آنلاین سالن زیبایی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و همواره آماده‌ی ارائه‌ی کمک‌های تخصصی‌تر به شما نیز هستیم.

17 شیوه در مورد جذب مشتری برای سالن‌های زیبایی

1. شما به‌عنوان مدیر یک سالن زیبایی زنانه باید مدل خودتان باشید! هیچ‌کس به سالن زیبایی خانمی که خودش آرایش مو و چهره‌ی پیراسته‌ای ندارد مراجعه نخواهد کرد پس صبح‌ها برای آرایش خود وقت کافی اختصاص دهید.

2. برای افزایش فروش، خدمات جانبی را هنگام رزرواسیون (از طریق پرسش از مشتری)، پیشنهاد دهید.

3. به کارکنان سالن زیبایی آموزش دهید که مشتریان را برای رزرواسیون نوبت بعدی به‌طور طبیعی و ماهرانه ترغیب کنند. برای این کار می‌توانید به ویژگی‌های هر یک از خدماتی که ارائه می‌کنید دقت کرده و در صحبت‌های خود یا کارکنانتان با مشتریان، موضوعی را در هر یک از این خدمات به مراجعه‌ی بعدیِ مشتری گره بزنید البته این کار باید بدون ریا و به‌طور طبیعی با مشتریان مطرح شود تا حالت تحمیلی پیدا نکند.

4. یک پیشخوان هوشمندانه برای سالن زیبایی خود ایجاد کنید. تمام خدماتی که ارائه می‌دهید باید به‌طور واضح و زیبا و تا حد امکان خلاقانه در معرض دید مشتریان قرار داشته باشند.

5. با هشتک سالن زیبایی خودتان یک ایستگاه سلفی ایجاد کنید! لوگوی سالن آرایشتان را در محوطه‌ی کوچک ایستگاه سلفیِ سالن زیبایی قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید در روبری صندلی مدیریت، یک آینه‌ی مناسب بگذارید یا عکس‌برگردان‌های جالبی را بر روی یک آینه بچسبانید تا مشتریان با انداختن سلفی، آن عکس را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این بهترین و طبیعی‌ترین تبلیغات برای سالن زیبایی شما بدون یک ریال هزینه خواهد بود.

6. یکی از استراتژی‌های دائمی شما باید این باشد که خودتان را از سالن‌های زیبایی و آرایشگران معمولی جدا کنید. همیشه باید چیزی ارائه بدهید که در ذهن مشتری باقی بماند.حالا این چیز می‌تواند یک مدل جدید در آرایش مو یا هر نوع طرز آرایش جدید دیگری باشد و یا هر موردی که فکر می‌کنید مشتریانتان از آن خوششان خواهد آمد.

7. محصولی خاص را به مشتریان سالن زیبایی خود عرضه کنید یا در هنگام آرایشِ آن‌ها از محصولی ویژه بهره ببرید. این کار باعث خواهد شد که مشتریانتان مجدداً به شما مراجعه کنند.

8. با مشتری، رابطه‌ای دوستانه ولی تعریف‌شده برقرار کنید. ایجاد یک رابطه‌ی درازمدت با مشتریان، یک پیوند فوق‌العاده به وجود خواهد آورد و باعث خواهد شد که خدمات آرایشی شما برای تمام عمر توسط آن‌ها به‌صورت تبلیغِ دهان‌به‌دهان پخش شود. موضوع مهم‌تر این است که مشتری نیاز دارد کمی در مورد پیشینه‌ی آرایشگر خود بداند تا بتواند به او اطمینان کند.
9. در مورد قیمت‌گذاری، بسیار هوشمندانه و دقیق عمل کنید. اگر قیمت‌هایتان زیاد پایین باشند شکست مالی خواهید خورد و اگر زیاد بالا باشند مشتریانتان را از دست خواهید داد. برای تعیین قیمت‌ها و بررسی مرتب آن‌ها وقت صرف کرده و دقیق باشید.

10. تخفیف‌های حساب‌شده بدهید؛ به‌عنوان‌مثال، برای دوست و فامیل، 20 درصد تخفیف بدهید و یا برای مشتریانی که توسط مشتری قبلی معرفی می‌شوند تخفیفی در نظر بگیرید.

11. یک فروش فوق‌العاده ترتیب بدهید. مثلاً می‌توانید هرسال در مناسبت‌هایی دو بار برای مشتریان دائمیِ خود 30 درصد تخفیف در خدمات یا محصولاتی که در سالن زیبایی ارائه می‌کنید؛ در نظر بگیرید.

12. به‌غیراز مناسبت‌های بومی و مشهور، می‌توانید برای همه‌ی مشتریان و یا برخی افراد واجد شرایط در دیگر مناسبت‌های جهانی که کمتر شناخته‌شده هستند تخفیف‌هایی در نظر بگیرید و یا کمپین‌های تبلیغاتی کوچک یا بزرگ در مورد چنین مناسبت‌هایی ترتیب دهید. برخی از این مناسبت‌ها عبارت‌اند از:

• 22 ماه مه، روز سلامتی مو

• 4 ژوئن، روز موبلوندها (صاحبان موی زرد)

• 26 ژوئن، روز آرایشگران

• 2 جولای، روز افراد سبزه (اسمر)

13. یک چالش یا مسابقه ترتیب بدهید. تمام مشتریان و دوستان آن‌ها باید مطلع باشند که فعال‌ترین شخص شرکت‌کننده در چالش یا مسابقه‌ی سالن زیبایی شما، هدیه‌ی جالبی دریافت خواهد کرد. نوع هدیه را خودتان باید تعیین کنید.

14. در سالن زیبایی خودتان خدمات متفاوتِ رایگان در اختیار مشتریانتان قرار دهید. یکی از این خدمات متفاوت و رایگان می‌تواند آموزش چند حرکت «یوگای صورت» باشد. یکی از کارکنانتان می‌تواند در بازه‌ی زمانی مناسب دراثنای حضور مشتری در سالن زیبایی چند حرکت یوگای صورت را به مشتری تعلیم دهد. آموزش یوگای صورت می‌تواند باعث برقراری رابطه‌ی صمیمانه‌تری با مشتری شود ولی در مورد تمام مشتریان توصیه نمی‌شود.

15. روش‌های مُجاز و مکمل را که جنبه‌ی درمانی یا بهبودِ سلامتی دارند؛ همراه با خدمت اصلی خود به‌طور رایگان به مشتریانتان ارائه کنید. به‌عنوان‌مثال، ماساژ دادن پوست سر. همین کار کوچک، بیشتر از خدمت اصلی شما در ذهن مشتری خواهد ماند.

16. در صورت امکان از برخی مشتریانتان تأییدیه و رضایت کتبی بگیرید و این تأییدیه‌ها را با گرافیکی زیبا و به‌صورت قاب‌شده در سالن زیبایی خود نصب کرده و به نمایش بگذارید. در این مورد خلاق باشید.

17. با آتلیه‌های عکاسی زنانه، مراکز برگزیده‌ی مد و پوشاک زنانه و موارد مشابه برای تبلیغات دوجانبه هماهنگ شوید.

امیدواریم نهایت استفاده را از تکنیک‌های فوق بکنید. در مقاله‌های بعدی، به شگردهای بازاریابی اینترنتی برای سالن‌زیبایی خواهیم پرداخت.

خوشحال خواهیم شد که نظرات شما را پس از استفاده‌تان از روش‌های فوق بخوانیم. هم‌چنین دوست داریم هرگونه تجربه یا سوال در مورد بازاریابی برای سالن‌زیبایی را با ما در بخش نظرات، مطرح کنید.

تبلیغات سالن زیبایی یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که نباید به آن بی توجه بود. برای داشتن یک سالن زیبایی پرسود و موفق باید یک برنامه ی تبلیغاتی مناسب تدوین شود. افرادی که می خواهند در این راه پیروز باشند، تلاش می کنند تا هر آنچه که شعار می دهند را عمل کنند. تبلیغات صحیح برای سالن زیبایی تاثیر بسزایی در جذب مشتری دارد.

روش های اصولی برای تبلیغات سالن زیبایی

برای جذب مشتری باید از استراتژی های مناسب برای تبلیغات سالن زیبایی استفاده کرد. به همین منظور شما باید خود را جای مشتری گذاشته و نیازهای او را بررسی کنید. در این صورت خدماتی که باید انجام بدهید را لیست کنید. خدماتی که شاید از نظر اکثر مشتریان جذاب باشد را در اولویت قرار دهید. باتوجه به این نکات می توانید تبلیغات خود را انجام دهید. ناگفته نماند که افراد از آرایشگاه هایی استقبال می کنند که به گفته های خود عمل کنند.

ارائه ی پیشنهاد و ایده های جذاب به شما کمک می کند تا مشتریان زیادی را جذب کنید. تبلیغات سالن زیبایی شاید کار راحتی نباشد اما اگر از ایده های هوشمندانه و جذاب استفاده کنید، می توانید بهترین نتیجه را شاهد باشید.

یکی دیگر از روش هایی که می تواند کمک کننده باشد، نصب بنر و تابلوهای تبلیغاتی در مکان های پر رفت و آمد می باشد. نصب تابلو در مکان هایی همچون فروشگاه ها، استخر و باشگاه های ورزشی بهترین ایده برای تبلیغات سالن زیبایی است. متنی که برای تبلیغ خود استفاده می کنید بهتر است که طولانی نباشد. شعار های تبلیغاتی معمولا برای مخاطبان زیاد خوشایند نمی باشد.

تبلیغات سالن زیبایی در دنیای مجازی بیشتر از روش های دیگر تاثیر گذار است. بهتر است سایت معتبری برای سالن آرایشی خود تدارک ببینید. در این سایت می توانید عکس و ویدئو از نمونه کارهای خود بگذارید. علاوه بر تبلیغات، انتقاد و پیشنهادات مخاطبین می تواند برای بهبود کار شما بسیار موثر باشد.

چاپ تراکت های تک برگی یک روش جالب و قدیمی برای تبلیغات سالن زیبایی می باشد . باتوجه به بودجه سالن آرایشی می تواند برنامه ریزی دقیقی در مورد چاپ تبلیغات کاغذی انجام داد. هر چند که روش های بسیاری برای تبلیغات سالن زیبایی وجود دارد، اما باید روش هایی را انتخاب کرد که مقرون به صرفه باشد. شما کاغذ های تبلیغاتی خود را می توانید در محدوده ی مورد نظر خود پخش کنید.

شناسایی کردن مخاطب و ارسال پیامک یکی دیگر از راه هایی است که در جذب مشتری و تبلیغات سالن زیبایی بی تاثیر نیست. محتوای پیام باید به قدری جذاب باشد که مشتری تشویق شود از خدمات زیبایی سالن شما استفاده کند.
ارائه ی خدمات ویژه به مشتریان دائم جهت تبلیغات سالن زیبایی:

برای تبلیغات سالن زیبایی نباید مشتریان قدیمی خود را نادیده گرفت. مشتریان می توانند پل ارتباطی شما سایر افراد باشند. شاید تبلیغات سالن های آرایشی دیگر، مشتری فعلی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. بهتر است از شیوه هایی استفاده کنید که برای آنها جذابیت داشته باشد. تخفیف در خدمات یکی از گزینه هایی است که باعث می شود رابطه ی شما با مشتریان دائمی تقویت شود. این دسته افراد انتظار دارند با مشتریان جدید تفاوتی داشته باشند، با اجرای این روش وفاداری شما به مشتریان ثابت می شود و در صورت رضایت، دیگران را تشویق می کنند تا از خدمات سالن زیبایی شما بهره ببرند.

طراحی فوق العاده عالی سالن زیبایی

طراحی خاص سالن زیبایی هدفی است که تمام صاحبان آرایشگاه‌های زنانه دنبال می‌کنند تا مشتریان خود را رفته‌رفته افزایش دهند. اگر شما نیز به دنبال تغییر دکوراسیون آرایشگاه خود هستید و می‌خواهید طراحی آن را مدرن‌تر و زیباتر کنید، بهتر است که این متن را مطالعه کنید و یا اینکه برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود مشورت دریافت کنید.

برای داشتن طراحی فوق‌العاده عالی سالن زیبایی شما باید به چند فاکتور اساسی توجه کنید. مسلم است که تا به امروز به دنبال طراحی‌های متعددی در اینترنت برای دکوراسیون آرایشگاه خود گشته‌اید، اما هنوز نمی‌دانید که چطور می‌توانید علایق خود را پیاده کنید و یا اینکه آیا اجرای طرح مدنظر شما عملی است یا خیر. برای رسیدن به این جواب‌ها شما حتماً باید از شرکت‌های طراحی داخلی که در این حوزه فعالیت می‌کنند مشاوره دریافت کنید تا بهترین دکور آرایشگاه زنانه جدید خود داشته باشید.

متخصصین طراحی داخلی با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی، طراحی‌های مختلفی برای دکوراسیون آرایشگاه شما پیشنهاد می‌دهند که شما می‌توانید از بین آن‌ها بهترین را انتخاب کنید. حتی می‌توانید از ابتدا نظرات خود را به آن‌ها اعلام کنید تا در طراحی‌های آینده آن را در نظر بگیرند.

متخصصان با در نظر داشتن متراژ آرایشگاه، نورگیری و نقشه دکوری مناسب را پیشنهاد می‌دهند. با توجه ‌به سبکی که از آرایشگاه خود انتظار دارید، طراحان داخلی رنگ‌ها و تم محیط را معین کرده و به شما در خرید وسایل زیبا و باکیفیت کمک می‌کنند و آن‌ها را به بهترین شکل در آرایشگاه شما قرار می‌دهند تا مشتریان شما تجربه خوبی را داشته باشند.

لازم به ذکر است که در کنار تعهد کاری و کیفیت کار آرایشگران یک سالن زیبایی، طراحی خاص سالن زیبایی می‌تواند بر روی مراجعه مشتریان به آرایشگاه اثر مثبت گذاشته و افراد زیادی را به مجموعه شما جذب کند. اگر مشتریان تجربه خوبی را در آرایشگاه شما داشته باشند، به اقوام و آشنایان خود آرایشگاه شما را معرفی می‌کنند.طراحی خاص سالن زیباییطراحی دکور سالن زیبایی

یکی از موارد مهمی که به طراحی محیط آرایشگاه کمک می‌کند، شناختن مشتریان یا محله‌ای است که آرایشگاه در آن فعالیت می‌کند. دکور و طرح یک آرایشگاه باید نزدیک به علایق مشتریان شما باشد. اگر در محیط شهری زندگی می‌کنید و افرادی که به آرایشگاه شما می‌آیند طراحی مدرن را می‌پسندند، این انتخاب برای شما گزینه بهتری خواهد بود.

مهم نیست که اندازه مغازه شما چقدر باشد، شما با دریافت مشورت می‌توانید با کمترین هزینه، طراحی فوق العاده عالی سالن زیبایی را داشته باشید.

کفپوش سالن‌های زیبایی

در زمان اصلاح مو، موهای زیادی کف زمین می‌ریزند که باید جارو شوند. همچنین بارها پیش می‌آید که لوازم آرایشی بر روی زمین آرایشگاه می‌ریزد و آن را آلوده می‌کند. برای جلوگیری از آلودگی شما باید کفپوش مناسبی را برای آرایشگاه خود انتخاب کنید. اگر این کفپوش حالتی شبیه فرش یا موکت داشته باشد، مواد آلوده‌کننده به‌راحتی پاک نشده و مشکلاتی را برای شما ایجاد می‌کند؛ بنابراین در نظر داشته باشید که کیفیت کفپوش‌ها طوری باشد که مو و مواد آرایشی با جارو و طی از زمین پاک شوند.

تهویه هوای محیط سالن آرایشی

در سالن‌های آرایشی مواد شیمیایی زیادی مصرف می‌شود و در عین حال روزانه افراد زیادی به آنجا می‌روند. اهمیت به بهداشت این محیط برای سلامت مشتریان و کارکنان بسیار مهم است. در کنار ظاهر زیبایی که سالن آرایشی شما خواهد داشت، باید به پاکیزگی محیط نیز توجه کنید و تا حد امکان آن را از مواد شیمیایی و آلوده‌کننده دور نگه‌دارید. برای گرفتن مجوز فعالیت نیز باید آرایشگاه شما تمیز و پاکیزه باشد.

محل استراحت و انتظار

بانوان زمان زیادی را در آرایشگاه‌ها می‌گذرانند و به دلایل مختلفی به سالن‌های زیبایی می‌روند. به همین دلیل باید مدتی را در محل انتظار صبر کنند تا نوبتشان بشود. این محل باید مبل‌های راحتی داشته باشد تا بانوان بتوانند به مطالعه ژورنال‌ها یا صحبت‌کردن با یکدیگر بپردازند. هوای این محل نیز باید مانند بقیه جاهای آرایشگاه خنک و تازه باشد. اگر به این نکات توجه شود، بانوان زمان بیشتری را به آرایشگاه شما اختصاص می‌دهند و در ادامه درآمد شما افزایش پیدا خواهد کرد.

نورپردازی محیط سالن زیبایی

محیط سالن زیبایی باید پرنور باشد. نور در این محیط به آرایشگران کمک می‌کند که به جزئیات دقت کنند و مدلی را که دلخواه مشتری است تحویل دهند. از طرف دیگر نور محیط برای بانوان جذاب بوده و آن‌ها احساس آرامش بیشتری در محیط دارند. لازم به ذکر است که این نور باید ملایم باشد و سبب آزار نشود. برای ایجاد نور در محیط آرایشگاه، شما می‌توانید از ترکیب آینه‌ها و لامپ‌ها استفاده کنید. آینه‌ها با پراکنده کردن نور خورشید به داخل محل لحظات زیبایی را برای شما ایجاد می‌کند.

رنگ محیط در سالن زیبایی

رنگ محیط در سالن‌های زیبایی باید ملایم و شاد باشد. این رنگ نباید خیلی تند باشد، چراکه در این صورت محیط آرایشگاه برای کار یا انتظار مناسب نخواهد بود.

برای داشتن طراحی فوق‌العاده عالی سالن زیبایی بهتر است که با یک شرکت طراحی داخلی مشورت کنید تا شما را در مسیر ایجاد طراحی فوق العاده عالی سالن زیبایی راهنمایی کند.

چرا برای طراحی سالن زیبایی نیازمند یک طراح و مجری سالن زیبایی بانوان هستیم؟

طراح و مجری سالن زیبایی بانوان باید بتواند دست به یک طراحی حرفه‌ای و زیبا بزند. طراحی که در همان نگاه اول چشم هر بیننده‌ای را به خودش جلب کند. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمینه موفقیت در آرایشگری، داشتن یک سالن آرایشی و زیبایی بی‌نظیر است. از همین‌رو طراح و مجری سالن زیبایی زنانه وظیفه‌ای خطیر را در پیش دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا به نکات و اصولی که مجری دکور سالن زیبایی باید به آن‌ها توجه داشته باشد، اشاره کنیم.

طراحی و اجرای سالن زیبایی بانوان؛ امری مهم و حیاتی

باید بدانید که بعد از سطح کیفی کار شما به‌عنوان آرایشگر، طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه شما فاکتور بسیار مهمی در زمینه جلب و جذب مشتریان مختلف است. داشتن یک سالن با طراحی مجلل باعث می‌شود که شما به‌راحتی در دل مشتریانتان جای بگیرید و کم‌کم شناخته شوید. باید خاطرنشان کرد که در مسیر رسیدن به یک دکوراسیون حرفه‌ای، شما دو راه پیش‌روی خود دارید:

خودتان دست به طراحی دکوراسیون سالن آرایشی و زیبایی بانوانتان بزنید.

از یک طراح و مجری سالن زیبایی بانوان استفاده کنید.

اگر شما در رشته طراحی و دیزاین تحصیل ‌کرده‌اید یا این مهارت را مانند کف دستتان می‌شناسید، می‌توانید خودتان وظیفه خطیر طراحی سالن زیبایی‌تان را به عهده بگیرید. اما اگر شما سررشته‌ای در زمینه ندارید، پیشنهاد ما به شما دریافت مشورت از یک طراح و مجری سالن زیبایی زنانه است. او می‌داند که دقیقا باید از چه عناصر، چه رنگ‌ها، چه وسایل و چه دکوری استفاده کند تا دکوراسیون سالن شما خاص و منحصربه‌فرد شود.


طراح و مجری سالن زیبایی
چرا باید دست به طراحی سالن زیبایی بانوان زد؟

ممکن است بپرسید که چه لزومی دارد که من یک طراحی بسیار شیک و مجلل برای سالن زیبایی خودم داشته باشم؟ من می‌توانم بدون کمک از یک مجری دکور سالن زیبایی و ایجاد یک دکوراسیون حرفه‌ای، باز هم به کار خودم ادامه دهم. پاسخ این است که بله، شما کاملا در این زمینه مختارید. شما می‌توانید از یک طراح و مجری سالن زیبایی بانوان برای طراحی سالن خود کمک بگیرید یا نگیرید. اما آیا با فواید و مزایای یک طراحی حرفه‌ای سالن زیبایی آشنایی دارید؟

یک طراحی زیبا به شما کمک می‌کند که برند خودتان را بسازید.

یک دکوراسیون زیبا باعث می‌شود که مشتریان احساس امنیت و آرامش کنند.

یک دیزاین حرفه‌ای می‌تواند باعث سودآوری و فروش بیشتر شما شود.

اگر می‌خواهید که به هرکدام از این موارد دسترسی پیدا کنید، باید یک دیزاین و طراحی زیبا برای دکوراسیون خود داشته باشید. این امر نیز با دعوت از یک طراح و مجری سالن زیبایی بانوان امکان‌پذیر است.

طراح و مجری سالن زیبایی بانوان کیست؟

طراح و مجری سالن آرایشی بانوان همان‌طور که از نامش پیداست، فردی است که وظیفه تهیه یک دکوراسیون و چیدمان عناصر در فضای این دکوراسیون را به عهده دارد. او باید پیش از انجام کار به خوبی با مشتریان خودش صحبت کند و با نیازهای آن‌ها آشنایی پیدا کند. سپس براساس خواسته‌ها، نیازها و فضایی که در اختیار دارد، دست به طراحی سالن زیبایی بزند.

در واقع اوست که مشخص می‌کند که چه رنگی مناسب فضای شماست، از چه طرحی باید استفاده کرد، میز پذیرش و پرداخت در کدام قسمت باید قرار بگیرد، چه تعداد صندلی باید در قسمت استراحت باشد، از چه طرحی باید در جای‌جای دکور بهره برد ... . به‌صورت کلی تمامی آنچه به طراحی دکور شما مرتبط می‌شود، به عهده مجری دکور سالن زیبایی است. البته که او باید زیر نظر شما و بسته به خواسته‌های شما کار کند. اما بعد از انتخاب طراح و مشورت و اظهارنظر، باید به او و کارش اطمینان داشته باشید.

وظایف یک مجری طراح سالن بانوان چیست؟

به‌عنوان کسی که قصد دارد یک طراح و مجری سالن زیبایی زنانه را به خدمت بگیرد، باید بدانید که این افراد دارای وظایفی هستند که باید به آن‌ها پایبند باشند. از مهم‌ترین این وظایف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک طراح باید مطمئن شود که قبل از شروع به کار به خوبی از نیازها و درخواست‌های مشتری آگاه است.

باید مطمئن باشد که نیروها و پرسنلی که برای وی کار می‌کنند، مهارت کافی برای انجام درست کار را دارند.

باید با تمامی نکات ایمنی و خطراتی که در مسیر تولید پروژه وجود دارد، آشنایی داشته باشد.

در جای‌جای پروژه به شما به‌عنوان صاحب اصلی پروژه گزارش دهد و شما را در جریان روند پیشرفت کار قرار دهد.

یک مجری دکور سالن زیبایی باید چه توانایی‌هایی داشته باشد؟

در ابتدا باید به خوبی خواسته‌های مشتری را بشنود. پس توانایی شنیدن و گوش‌دادن به خواسته‌های مشتری، اولین توانایی است که بک طراح و مجری سالن زیبایی بانوان باید بداند. در وهله دوم او باید یک تصویرگر خوب باشد. باید بتواند به خوبی محیط اطرافش را شناسایی کند و بسته به فضایی که در اختیارش است، بهترین طرح را پیاده کند. همچنین باید با مدها و دکوراسیون‌های روز دنیا آشنایی داشته باشد.

پس به‌روز بودن و داشتن اطلاعات کافی در خصوص تجهیزات و وسایلی که در دکوراسیون سالن آرایش نیاز است، یکی دیگر از توانایی‌های مهم یک طراح حرفه‌ای است. او باید به خوبی با روند و فرایند کار یک سالن آرایشی و زیبایی مخصوص بانوان آشنایی کامل داشته باشد. همچنین داشتن ذوق و خلاقیت هنری نیز از توانایی‌های مهمی است که باید یک مجری سالن‌های زیبایی بانوان داشته باشد.

پس شما باید با توجه‌ به تمامی این موارد یک طراح را استخدام کنید. طراحی که به خدمت می‌گیرید علاوه بر اینکه باید با وظایف خود به خوبی آشنا باشد، باید توانایی‌ها و ویژگی‌های زیادی باشد که بتواند نیازهای شما را برطرف کند.

نتیجه‌گیری

مسیر رسیدن به یک سالن زیبا با دکوری مثال‌زدنی از مسیر استخدام یک طراح و مجری سالن زیبایی بانوان گذر می‌کند. اگر می‌خواهید که یک سالن زیبایی جذاب با دیزاینی حرفه‌ای داشته باشید، باید از یک نفر که علم و تخصص کافی در این زمینه دارد استفاده کرد. یک مجری دکور سالن زیبایی به خوبی می‌داند که از چه تجهیزاتی استفاده کند تا دکوراسیون سالن شما خاص شود. البته در این مسیر باید به خوبی با وظایف خود به‌عنوان طراح و مجری سالن زیبایی زنانه آشنایی داشته باشد.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

دیدگاه دوستان

کاربر مهمان:

چقدر کامل و با حوصله برای این موضوع نوشتید واقعا دمتون گرم

کاربر مهمان:

چقدر کامل و با حوصله برای این موضوع نوشتید واقعا دمتون گرم
Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید