هشت نکته طلایی برای دکوراسیون سالن اپیلاسیون

برخی از این مقدمات عبارتند از :

در دکوراسیون سالن اپیلاسیون مهم‌ترین عاملی که باید در نظر بگیرید این است که به مشتری احساس آرامش و امنیت بدهید. برای انجام این کار باید از عوامل مختلفی بهره بگیرید. در ادامه به بعضی از راهکارهای موفق برای زیباتر شدن و بهتر شدن سالن اپیلاسیون می‌پردازیم.

1-نحوه چیدن صندلی‌ها و جداسازی اتاق‌ها

یادتان باشد که در سالن اپیلاسیون، هر صندلی یا باید در اتاقی جداگانه قرار گیرد یا توسط یک یونیت از صندلی کناری جدا شده باشد. استفاده از دیوار روش بهتر و مطمئن‌تری برای مشتری است اما اگر نمی‌توانید از اتاق‌های جداگانه استفاده کنید حتماً از یونیت‌های مات استفاده کنید. اگر هم امکان استفاده از یونیت مات را ندارید پشت یونیت‌ها را بپوشانید. مهم‌ترین چیز معلوم نبودن داخل اتاق است. پس به هر نحوی این عمل باید انجام شود.

2-استفاده از رنگ‌های آرام‌بخش

اتاق انتظار را با رنگ‌های آرامش‌بخش رنگ‌آمیزی کنید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که قبل از کار حتماً مشتری را در اتاق انتظار ریلکس کنید. رنگ‌های آرامش‌بخش معمولاً رنگ‌های خنک و روشن مانند صورتی، آبی فیروزه‌ای و سفید هستند. همچنین می‌توانید ترکیبی از رنگ‌های آرامش‌بخش را استفاده کنید که تأثیر بهتری داشته باشند.

3-نور؛ از دیگر پارامترهای مهم در طراحی سالن اپیلاسیون

نور در اتاق اپیلاسیون نیز یکی دیگر از عوامل مهم است. حتماً حواستان باشد که نور را باید به حدی تنظیم کنید که کارمند شما بتواند به بهترین نحو کار خود را انجام دهد؛ زیرا هدف اصلی شما این است که مشتری از کار شما رضایت داشته باشد. اما نور نباید بیش از حد باشد چون نور زیاد باعث آزار چشم می‌شود. اتاق اپیلاسیون باید نوری ملایم مانند اتاق ماساژ داشته باشد.

4-استفاده از تزئینات و دکوری‌های مختلف

در دکوراسیون اتاق اپیلاسیون حتماً دقت کنید که از تزیینات و دکوری‌های مناسب استفاده کنید. اتاق تنها یک صندلی خالی با چند دستگاه نیست بلکه باید اتاق را با دکورهای زیبا چشم‌نوازتر کنید. برای محقق شدن این امر می‌توانید از گل‌ها و گیاهان استفاده کنید. گیاهان با عطر خوب خودشان می‌توانند بهترین عطر برای اتاق باشند و رضایت مشتری را به دست بیاورند. سعی کنید که گیاه را بیشتر نزدیک مشتری خود قرار دهید تا بیشتر از بوی خوش آن بهره‌مند شود.

5-استفاده از تخت‌های زیبا

از تخت‌های زیبا استفاده کنید. تختی که مشتری روی آن قرار خواهد گرفت بسیار مهم است. تخت هم باید نرم و راحت باشد و هم زیبایی خاص خود را داشته باشد. شما می‌توانید از تخت‌هایی استفاده کنید که زیرشان کمد و کشو دارند. اگر این کار را کنید، گویی اتاق خود را خلوت‌تر کرده‌اید. ارتفاع تخت را نیز طوری تنظیم کنید که کارمند شما در بهترین وضعیت بدنی قرار بگیرد و بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد.


دکوراسیون سالن اپیلاسیون6-عدم استفاده از نور طبیعی

در طراحی سالن اپیلاسیون از نور طبیعی روز استفاده نکنید؛ زیرا اگر قصد استفاده از نور طبیعی روز را داشته باشید، باید یک پنجره در اتاق داشته باشید که این به معنای نقض بزرگ‌ترین قانون یک سالن اپیلاسیون یعنی حریم شخصی مشتریان است. پس حتماً سعی کنید که از نور طبیعی استفاده نکنید و به جای آن از لوستر، دیوارکوب و یا مدل‌های دیگری از چراغ بهره ببرید

7-رنگ‌آمیزی رنگ دیوارها

رنگ دیوارها نیز باید رنگ‌های آرامش‌بخش باشند. این رنگ‌ها همان‌طور که گفته شد رنگ‌هایی خنک و روشن مانند صورتی، سفید، سبز روشن و آبی فیروزه‌ای هستند. تا جای ممکن از این رنگ‌ها چه در دیوارها و چه در وسایل استفاده کنید. زیرا باعث زیباتر شدن و فانتزی شدن بیشتر می‌شوند اما ترجیحاً از رنگ سفید بیشتر استفاده کنید؛ زیرا رنگ سفید یک ذهنیت تمیز و پاکیزه بودن را برای مشتری به ارمغان می‌آورد که بسیار عالی است.

8-کار کردن بر روی سقف اتاق

در طراحی سالن اپیلاسیون روی سقف اتاق بسیار کار کنید و تا می‌توانید آنجا سلیقه به خرج دهید. بیشترین نگاه مشتری در هنگامی‌که روی تخت دراز کشیده به سقف است؛ بنابراین باید سقف را فانتزی و زیبا بسازید. به این منظور شما می‌توانید از چراغ‌های نئونی و پنبه بهره ببرید.

به این شکل که روی سقف چراغ نئونی کشیده و با پنبه روی آن را بپوشانید تا حالتی مانند آسمان به خود بگیرد. البته می‌توانید از عناصر دیگر مانند لوسترهای چشمگیر یا دیگر تزیینات برای سقف نیز بهره بگیرید تا مشتری تصویری لذت‌بخش مشاهده کند.

سخن نهایی

سالن اپیلاسیون از مهمترین بخش های دکوراسیون آرایشگاه زنانه می باشد.در سالن اپیلاسیون باید به مشتری خود حس آرامش و امنیت دهید. این مهم‌ترین بخش کار دکوراسیون سالن اپیلاسیون است؛ بنابراین حتماً آن را جدی بگیرید و با روش‌های مختلف سعی در به‌وجودآوردن این حس باشید. درصورتی‌که برای دکوراسیون سالن اپیلاسیون خود به مشاوره نیاز دارید، همکاران ما می‌توانند شما را در راه‌اندازی کسب‌وکارتان راهنمایی کنند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما برایمان ارزشمند است

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

Services

ارائه راهکارهای کاربردی برای موفقیت کسب و کار شما

دنبال یک سالن خوب برای کار میگردم
دنبال یک آرایشگر خوب برای سالنم میگردم

استخدام در آرایشگاه ها
Contact us

برای استفاده از مشاوره های تخصصی در رابطه با کسب و کار موفق سالن های زیبایی با ما در ارتباط باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید