*  
هیچ هنری مانند آرایشگری نمیֱتواند زیبایی و طراوت به زندگی ببخشد.
من به شانس اعتقاد دارم! چون هر وقت بیشتر تلاش می کنم، بیشتر شانس می آورم
اقدام، درمان ترس و تنبلی عامل ترس است
آرایشگری زیبایی ساز است، دمنده‌ی شوق و طراوت، و خالق لبخند ما در مقابل آیینه
زیباترین هنر آرایشگری است، هنری که ذره‌ذره‌اش وجود ما را زیبا می‌کند. و چشمان ما همیشه شیفته دیدن زیبایی‌هاست.
 *

پارافین تراپی چیست؟

پارافین تراپی یا Paraffin therapy یک روش درمان موثر با موم پارافین است که دارای بسیاری از مزایای زیبایی شناختی بوده و همچنین می­تواند به تسکین و درمان افرادی که دارای بیماری های مفصلی و عضلانی هستند، کمک نماید.
 موم پارافین چیست؟
موم پارافین یک موم جامد و نرم سفید یا بدون رنگ، بی مزه و بی بو است که از هیدروکربن های اشباع، ساخته شده است. از این موم، اغلب در سالن­های تسکین دهنده پوست و درمان­های آبرسانی برای آخرین لایه زنده پوست یا کیوتیکل، دست ها، و پاها استفاده می­شود. همچنین می­تواند برای تسکین درد مفاصل و عضلات موثر باشد.موم پارافین دارای کاربردهای دیگری در روانکاری، عایق الکتریکی، ساخت شمع و مداد شمعی می­باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده، مزایا و عوارض جانبی موم پارافین بیشتر بخوانید.
پارافین تراپی چه فوایدی دارد؟
موم پارافین دارای مزایای زیبایی و درمانی است، که در ادامه تشریح می­گردد.
مزایای زیبایی،
از نظر استفاده در روش­های زیبایی و آرایشی، موم پارافین اغلب برای دستها و پاها استفاده می­شود. موم یک نرم کننده طبیعی است که باعث می­شود پوست، نرم و انعطاف پذیر گردد. هنگامی که روی پوست با پارافین پوشانده می­شود، به پوست، رطوبت اضافه کرده و بعد از اتمام درمان، رطوبت لایه­های پوست را افزایش می­دهد. همچنین می­تواند منافذ پوست را باز کرده و سلول­های مرده پوست را حذف نماید. این­کار باعث می­شود که پوست ظاهری شادتر و صاف تر احساس کند.
مزایای درمانی،
پارافین تراپی برای کمک به تسکین درد در افرادی که دارای بیماری­های زیر باشند، موثر است:
– پوکی استخوان
– آرتریت روماتوئید یا آرتروز و ورم مفاصل
– فیبرومیالژی که نوعی اختلال مزمن است که با درد عضلانی، اسکلتی، خستگی و حساسیت به لمس در نقاطی از بدن مشخص می­شود.
– دیگر امراض مربوط به مفاصل
این کار نوعی از گرما درمانی است که می­تواند به افزایش جریان خون، آرامش ماهیچه ها و کاهش سفتی مفصلی کمک کند. موم پارافین همچنین می­تواند اسپاسم عضلانی و التهاب را به حداقل برساند و باعث تسکین درد گردد.

پارافین تراپی چیست - فرشته الوندی

آیا عوارض جانبی وجود دارد؟
موم پارافین از نظر بهداشتی و ایمنی برای بدن در آزمایشگاه آزمایش می­شود. مواد آن کاملا طبیعی است و دارای نقطه ذوب پایین است، به این معنی که می­توان در دمای کم روی پوست را به اندازه کافی و به راحتی با آن پوشانید و ایجاد سوختگی و یا تاول نمی­کند.
درمان با موم پارافین چه مراحلی دارد؟
برخی از سالن­ها و مراکز اسپا امکان دارد حمام پارافین را به عنوان بخشی از مانیکور و پدیکور خود ارائه دهند، اما در اکثر آنها به عنوان یک کار درمانی جداگانه ارائه می­شود. هزینه پارافین تراپی متفاوت است و به میزان زیادی به سالن بستگی دارد و معمولا ۳۰ دقیقه طول می­کشد.
برای انجام پارافین تراپی ، مواد زیر مورد نیاز است:
موم پارافین خوراکی، دیگ دوجداره،  پیمانه اندازه گیری، روغن خوراکی و روغن زیتون، ظرف پلاستیکی چرب، دماسنج، کیسه پلاستیکی قابل انعطاف، حوله، تایمر، دستمال و مواد مرطوب کننده.
در هنگام ذوب کردن پارافین در ظرف دوجداره، مقداری روغن خوراکی به آن اضافه کنید و زمانی که دما به ۵۱٫۷ درجه سانتیگراد رسید. دستها و دیگر قسمت­های بدن خود را تمیز بشویید و در ظرف پارافین وارد کنید. پس از خشک شدن پارافین به دستها، دوباره در پارافین وارد کرده و این کار را ده بار انجام دهید. بعد دستهای خود را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و دور آن حوله بپیچید. پس از حدود ۲۰ دقیقه، پارافین­ها را با دستمال از بدن خود جدا نمایید و روی آن را با مرطوب کننده مالش دهید. پس از پایان کار پارافین­ها را پوشانده برای مصرف بعدی نگهدارید.
شما می­توانید پارافین تراپی را در سالن آرایشی، مرکز اسپا و یا در خانه انجام دهید. اما باید بدانید که در انجام آن در خانه، مهم است که تمام تجهیزات و امکانات را داشته باشید، اندازه گیری مواد را دقیقا انجام دهید، و مراحل صحیح را دنبال کنید تا حداکثر مزایای درمان را دریافت نمایید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از