No products in the cart.

آرایش حرفه ای را باهم یاد بگیریم.

آرایش حرفه ای


همه ی انسانها زیبایی را دوست دارند. و این میل به زیبایی در بانوان بیشتر است. برای شما هم پیش آمده است که مهمانی دعوت شده اید، و برای اینکه یک آرایش حرفه ای و زیبا داشته باشید هزینه زیادی به آرایشگاه پرداخت کرده اید.
ما در این مقاله به شما یاد می دهیم که برای داشتن یک آرایش حرفه ای و زیبا چه کارهایی باید انجام دهید.

اولین کار شما باید فرم صورت خود را بشناسید. این را باید بدانید که آرایش با توجه به فرم صورت و اندام باید انتخاب شود که به صورت نشسته و حالت مصنوعی نداشته باشد.
برای تشخیص فرم صورت کافیست بدون آرایش و با موهای بسته جلوی آینه بایستید و از طریق کشیدن زاویه های صورت خود با ماژیک روی آینه تشخیص دهید که فرم صورت شما چگونه است.

مشخصات فرم صورت های مختلف


برای مثال اگر شما، طول و عرض صورتتان برابر است و چانه گردی دارید، فرم صورت شما گرد است. و یا اگر طول صورتتان از عرض صورتتان بیشتر است. شما دارای فرم صورت بیضی هستید. اگر پیشانی باریک و چانه برآمدهای دارید، فرم صورت شما مثلثی است و اگر طول عرض و صورتتان برابر است و چانه و پیشانی شما یکسان است، فرم صورت شما مربعی است. اگر چانه و پیشانی کشیده دارید فرم صورتتان مستطیلی، و در آخر اگر چانه و گونه برآمده دارید و پیشانی شما پهن است فرم صورت شما قلبی است.

شناختن فرم صورت خود به داشتن یک آرایش حرفه ای کمک میکند.

آرایش با توجه به فرم صورت و اندام-فرشته الوندی

چه کارهایی برای داشتن یک آرایش حرفه ای باید انجام دهیم؟

برای داشتن یک آرایش حرفه ای، بعد از شناخت فرم صورت باید بدانید چه آرایشی مناسب صورت شماست. و علاوه بر آن باید به این نکته توجه داشته باشید که آرایش حرفه ای به این معنا نیست که شما یک آرایش غلیظ داشته باشید. آرایش حرفه ای یعنی بتوانید با توجه به فرم صورت و استفاده درست از لوازم آرایشی عیب و نقص های صورت خود را بپوشانید؛ و به صورت خود رنگی بدهید.

داشتن لوازم آرایشی مناسب و با کیفیت چون علاوه بر آرایش مراقبت درست از پوست به زیبایی و درخشان بودن آن کمک میکند و استفاده از لوازم آرایش نادرست ممکن است به پوست آسیب برساند.


آرایش حرفه ای برای اجزای مختلف صورت


چشم ها: برای از بین بردن پف چشمها قبل از آرایش از کمپرس گرم استفاده کنید. کشیدن یک خط چشم متناسب با مدل چشمتان به صورت شما جلوه میدهد و آرایش شما را زیباتر میکند. استفاده از سایه ای که به پوست شما بیاید و با رنگ چشم شما تفاوت داشته باشد. میتواند به زیباتر نشان دادن شما، و درخشانتر کردن چشمتان کمک کند. برای گودی زیرچشم یا سیاه زیر چشم شما میتوانید از کانسیلر استفاده کنید. و برای مژه هایتان میتوانید از ریمل و فرمژه استفاده کنید. بلند و پرحجم بودن مژه ها جلوه خاصی به چشم شما میدهد.
زاویه سازی صورت: شما با توجه به فرم صورتتان میتوانید از کانتورهای مختلف استفاده کرده و با استفاده مناسب از آن صورت خود را زاویه دار کنید.
گونه: میتوانید با استفاده از رژگونه مناسب برای پوست و هماهنگ با رنگ آرایش مورد نظرتان به صورت خود رنگ بپاشید. و اگر آرایش های درخشان و براق را دوست دارید میتوانید از هایلایتر استفاده کنید.
رژ لب: شما با توجه به رنگ آرایشتان یک رژلب زیبا بزنید و آرایش خود را کامل کنید.

آرایش صورت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان:

برای دانلود قرارداد همکاری سالن زیبایی کلیک کنید.

درباره ما:

سلام و سلامتی نثارتان فرشته الوندی هستم .مشاور و مدرس در خصوص توسعه کسب و کارهای آرایشی و سالن های زیبایی و بیش از ۱۷ سال است که در این حوزه فعالیت می کنم. در این راستا به همراه همکارانم در تلاشیم تا با ارائه آموزش های کاربردی و به روز به شما خدمت کنیم.

برای ارتباط با ما لطفا در تلگرام پیام بگذارید.09013393988

دانلود کتاب :

برای دانلود کتاب رازهای سالن زیبایی من روی لینک زیر کلیک کنید