بهترین کرم ضد آفتاب را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین کرم ضد آفتاب را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین کرم ضد آفتاب و ضد لک با توجه به جنس پوست من کدام است؟ به چه مسائلی باید در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب توجه کنم؟ بی شک این سوالی است که حداقل یکبار از خود پرسیده ایم. با نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش شدت نورآفتاب از یک طرف و افزایش شیوع سرطان های پوست از طرف دیگر، تمامی ما به آشنایی با روش های مراقبتی از پوست تشویق می شویم. یکی از مسائلی که همواره مورد تاکید پزشکان متخصص در خصوص مراقبت از پوست بوده است، استفاده از کرم های ضد آفتاب است. کرم های ضد آفتاب با مشخصات متفاوتی وارد بازار می شوند که در این مقاله تلاش شده است با مهم ترین این فاکتور ها آشنا شوید.

بهترین کرم ضد آفتاب - فرشته الوندی

توجه به SPF در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب

اگر تا کنون برای خرید کرم ضد آفتاب و ضد لک مراجعه کرده باشید، قطعا می دانید یکی از تفاوت های انواع ضد آفتاب ها در ذکر عددی به عنوان SPF است. این عدد به معنای فاکتور محافظت در برابر آفتاب است و از پوست شما در برابر اشعه های UVB مراقبت می نماید که اصلی ترین عوامل موثر بر سوختن پوست در برابر آفتاب می باشند. افزایش هر چه بیشتر این عدد به معنای افزایش میزان مراقبت در برابر نور آفتاب می باشد.

البته با افزایش این عدد تفاوت در میزان مراقبت به صورت اندکی تغییر می کند برای مثال SPF با عدد ۱۵ ، ۹۳% مراقبت در برابر این اشعه داشته و SPF با عدد ۳۰ این میزان را به ۹۷ درصد افزایش می دهد. در کل برای عموم مردم بهترین کرم ضد آفتاب ، کرم هایی با عدد SPF 30 می باشند. بر روی ضد آفتاب هایی با عدد SPF کمتر از ۳۰ معمولا ذکر می شود که این کرم فقط از سوختن پوست جلوگیری می کند و محافظ پوست شما در برابر پیری و سرطان پوست نیست. معمولا برای پوست های معمولی SPF های ۱۵ تا ۲۰ و برای پوست های ضعیف و حساس ۲۰ تا ۳۰ و برای پوست های خیلی حساس ۳۰ تا ۵۰ توصیه می شود. در صورت توصیه پزشک معالج می توانید از SPF های بالاتر نیز استفاده کنید.

کرم ضد لک  - فرشته الوندی

بهترین ضد آفتاب چند بار در روز بایستی استفاده شود؟

اگر در معرض نور مستقیم آفتاب هستید، بهترین زمان برای ترمیم ضد آفتاب مصرفی، ۲ ساعت یکبار است. این زمان وابسته با برند مصرفی نیست و هر ضد آفتابی در این مدت زمان بهترین کارایی را دارد. لازم به توجه است در برخی موارد همچون شنا کردن و قرار گرفتن در معرض آب یا پاک کردن ضد آفتاب با حوله و … بایستی ضد آفتاب خود را ترمیم کنید. ضد آفتاب ممکن است در برابر آب مقاوم باشد که به معنی حفظ خاصیت در مدت زمان بیشتر در معرض آب است ولی هرگز مقاومت در برابر آب به معنای این نیست که ضد آفتابی وجود دارد که حتی پس از شنا یا شسته شدن ، کارایی خود را حفظ کند.

کرم ضد آفتاب - فرشته الوندی

بهترین کرم ضد آفتاب رنگی است یا بی رنگ؟

فاکتور محافظت در برابر اشعه UVB نور آفتاب ، فاکتور SPF است و سایر موارد همچون چرب، مرطوب، رنگی یا ساده بودن تاثیری در این خاصیت ندارد. سایر مشخصات کرم ضد آفتاب و ضد لک خود را متناسب با پوست خود انتخاب کنید.

بهترین کرم ضد آفتاب  - فرشته الوندی

بهترین کرم ضد آفتاب برای کودکان

معمولا توصیه می شود که کودکان بالای یک سال از ضد آفتاب استفاده نمایند و برای زیر یک سال تلاش شود تا نوزادان در معرض آفتاب سوزان قرار نگیرند. البته استفاده از کرم ضد آفتاب برای نوزادان بالای ۶ ماه مجاز است که البته به مقدار محدودی روی پوست صورت و گونه ها استفاده می شود. برای کودکان بالای ۶ ماه می توانید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. توجه نمایید کرم ضد آفتاب بایستی ویژه کودکان باشد و از کرم های ضد آفتاب بزرگ سالان برای کودکان استفاده نکنید.

کرم ضد آفتاب کودکان - فرشته الوندی

منابع استفاده شده:

http://www.cancer.org

http://www.hawaiiantropic.com

پاسخی بگذارید

دانلود رایگان:

برای دانلود قرارداد همکاری سالن زیبایی کلیک کنید.

درباره ما:

سلام و سلامتی نثارتان فرشته الوندی هستم .مشاور و مدرس در خصوص توسعه کسب و کارهای آرایشی و سالن های زیبایی و بیش از ۱۷ سال است که در این حوزه فعالیت می کنم. در این راستا به همراه همکارانم در تلاشیم تا با ارائه آموزش های کاربردی و به روز به شما خدمت کنیم.

برای ارتباط با ما لطفا در تلگرام پیام بگذارید.09013393988

دانلود کتاب :

برای دانلود کتاب رازهای سالن زیبایی من روی لینک زیر کلیک کنید

×
×

سبد خرید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس