میان بری برای بازاریابی سالن‌های زیبایی!

میان بری برای بازاریابی سالن‌های زیبایی!

بازاریابی میانبر سالن های زیبایی موضوعی مهم است که در این مقاله با آن آشنا می‌شوید؛ موضوعی که تا چند سال دیگر کاملاً فراگیر خواهد شد و کلِ بازاریابی سالن‌های زیبایی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

با مجموعه آموزشی فرشته الوندی همراه باشید.

 بازاریابی میانبر سالن های زیبایی چیست؟

تصور کنید همان‌طور که از طریق اپلیکیشن، یک تاکسی درخواست می‌کنید از طریق اپلیکیشن نیز یک آرایشگر خوب یا حرفه‌ای درخواست کنید و او نیم ساعت بعد در منزل یا محل اقامت شما حاضر شود.

بازاریابی-میانبر-سالن های-ریبایی-اپلیکیشن-فرشته الوندی

البته آنچه در این مقاله در مورد بازاریابی میانبر سالن های زیبایی توضیح داده می‌شود به معنای مناسب بودن بی‌قید و شرط آن نیست ولی مسلم است که این روشِ بازاریابی در اینجا نیز سرانجام بومی خواهد شد و در عرض چند سال آینده رشد خواهد کرد چنانچه در حال حاضر در کانادا و برخی کشورهای دیگر رشد روزافزونی

را تجربه می‌کند.

«شورت کاتِ» بازاریابی سالن‌های زیبایی یک واسطه‌گری جدید است که به‌وسیله‌ی آن مشتریان سالن زیبایی می‌توانند یک آرایشگر ویژه را رزرو کنند و یا محصول پیرایشی را که سفارش داده‌اند در ۳۰ دقیقه دریافت کنند!

بسیاری افراد هستند که به دلایل مختلف نمی‌خواهند یا نمی‌توانند به سالن زیبایی بروند و این خدمت می‌تواند کمک بسیار بزرگ و مفیدی برای آن‌ها محسوب شود.

نمونه‌های بین‌المللی بازاریابی میانبر سالن های زیبایی

یکی از نمونه‌های مشهور بازاریابی میانبر سالن های زیبایی در سطح بین‌المللی، شرکتی است با وب‌سایتی به نام: us.bgxme.com که طبق ادعای خود در عرض ۳۰ دقیقه یک آرایشگر حرفه‌ای را به درب منزل یا محل اقامت مشتری می‌فرستد.

سفارش این خدمت از طریق یک اپلیکیشن و با همکاری سرویس هم‌سفریِ آنلاینِ «اوبر» Uber انجام می‌شود.

هم‌چنین محصولات آرایشی موردنیاز مشتری نیز به همین طریق و در فاصله‌ی زمانی ۳۰ دقیقه‌ای در درب منزل مشتری تحویل داده می‌شود.

شرکت دیگری که همین کار را در آمریکا و کانادا انجام می‌دهد shortcuts.net/ است.

شاید برخی بگویند که با رواج این نوع بازاریابی برخی از سالن‌های زیبایی ورشکست خواهند شد ولی این‌طور نیست.

این خدمت، قیمت معقول خود را دارد و تازه اکثر آرایشگران، طیِ قراردادهایی که با سالن‌های زیبایی بسته شده است از خود آن‌ها به خدمت گرفته شده و به منازل مشتریان اعزام می‌شوند.

پس بهتر است که بازاریابی میانبر سالن های زیبایی را نه به‌عنوان یک تهدید بلکه به‌عنوان یک فرصت تلقی کنیم.

بازاریابی میانبر سالن های زیبایی هم‌چنین می‌تواند نقطه‌ی آغاز فعالیت برخی از استارت آپ‌ها و کارآفرینان نیز باشد.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که در کشورهایی که در حال حاضر از این نوع بازاریابی به‌طور وسیع استفاده می‌کنند، تعداد سالن‌های زیباییِ طرف قرارداد زیاد است و از این جهت مشتری می‌تواند بر روی اپلیکیشن مربوطه نزدیک‌ترین سالن زیبایی نسبت به محل اقامت خود را به‌راحتی انتخاب کرده و با یکی دو کلیک، آرایشگر مورد نظر خود را درخواست کند.

اپلیکیشن-بازاریابی-میانبر-سالن های-ریبایی -فرشته الوندی
  • افزایش درآمد از طریق افزایش تعداد مشتریان سالن زیبایی از طریق ارسال سفارش با اپلیکیشن واسطه.
  • افزایش درآمد از طریق تهیه و ارسال فوری محصولات پیرایشی به منازل مشتریان.
  • استفاده‌ی بهتر و مؤثرتر صاحبان سالن‌های زیبایی از ظرفیت‌ها و توانایی‌های آرایشگران خود و افزایش درآمد سالن زیبایی و آرایشگران از طریق کم شدن پِرت‌های زمانی و نیز باز شدن کانال جدید درآمدزایی.
  • مهیا شدن وقت بیشتر برای خودِ آرایشگران از طریق امکان پذیر شدن ارائه‌ی هوشمندانه‌تر خدمات در این نوع از بازاریابی.

آرایشگر مذکور از این اوقات اضافی هم می‌تواند مجدداً برای افزایش درآمد خود استفاده کند یا این‌که زمان بیشتری برای رسیدگی به امور شخصی‌اش داشته باشد.

مزایای بازاریابی میانبر سالن های زیبایی برای مشتریان

  • همان‌طور که اشاره شد بسیاری افراد گاهی یا همیشه به دلایل مختلف نمی‌خواهند به سالن زیبایی مراجعه کنند.
  • گاهی نیاز به این هست که موی سر کودکان اصلاح شود ولی بردن آن‌ها به آرایشگاه به هر دلیلی ممکن نیست.
  • افرادی که به دلیل نقص عضو یا ناراحتی‌هایی که دارند یا هر دلیل دیگری قادر به حضور در سالن‌های زیبایی نیستند با استفاده از این خدمات بسیار راحت‌تر خواهند بود.
  • گاهی مشتری برای حضور در یک مراسم، دورهمی یا رویداد، نیاز فوری به خدمات سالن زیبایی پیدا می‌کند، گاهی پیش می‌آید که رنگ موی سر او مشکلی پیدا می‌کند و نیاز به خدمات حرفه‌ای و فوری دارد ولی سالن زیباییِ او در آن مقطع زمانی امکان ارائه‌ی خدمات به او را ندارد.
روش-جدید-بازاریابی-میانبر-سالن های-زیبایی -فرشته الوندی

در چنین حالتی بازاریابی میانبر سالن های زیبایی به کمک مشتری خواهد آمد و نخواهد گذاشت که او در بدر به دنبال یک سالن زیبایی مناسب و خلوت بگردد و در حقیقت، امکانات سالن زیبایی را به‌اندازه‌ی احتیاج مشتری به خانه‌ی او خواهد آورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مطالعه کتاب رازهای سالن زیبایی من کلیک کنید