*  
هیچ هنری مانند آرایشگری نمیֱتواند زیبایی و طراوت به زندگی ببخشد.
من به شانس اعتقاد دارم! چون هر وقت بیشتر تلاش می کنم، بیشتر شانس می آورم
اقدام، درمان ترس و تنبلی عامل ترس است
آرایشگری زیبایی ساز است، دمنده‌ی شوق و طراوت، و خالق لبخند ما در مقابل آیینه
زیباترین هنر آرایشگری است، هنری که ذره‌ذره‌اش وجود ما را زیبا می‌کند. و چشمان ما همیشه شیفته دیدن زیبایی‌هاست.
 *
طراحی داخلی سالن زیبایی فرشته الوندی

۱۷ شگرد جذب مشتری برای سالن های زیبایی

سالن زیبایی مشتری‌پسند و شگردهای بازاریابی سالن زیبایی یکی از اولین ضرورت‌های آرایشگریِ حرفه‌ای به شمار می‌رود. در این مقاله با ۱۷ تکنیک مؤثر در بهبود بازاریابی سالن زیبایی زنانه آشنا خواهید شد. با مجموعه تحقیقاتی فرشته الوندی همراه باشید.

اهمیت روزافزون بازاریابی برای سالن زیبایی

به دلیل شرایط اقتصادی و تداوم شدت رقابت در بین صاحبان سالن‌های زیبایی زنانه، موضوعِ باقی ماندن در ذهن و نفوذ کردن در قلب مشتری، هیچ‌وقت تا به این حد مهم نشده بود.
اگر در شرایط فعلی (همپای تغییر شرایط بازار)، در استراتژی‌های بازاریابی سالن زیبایی خودتان دگرگونی صحیح و لازم را ایجاد نکنید و از مشاوران تحصیل‌کرده و باتجربه در این زمینه بهره نبرید؛ با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

دانلود رایگان نمونه قرارداد همکاری آرایشگاه 

آیا ایده‌های بازاریابی شما برای سالن زیبایی به پایان رسیده‌اند؟ اگر این‌طور است؛ ما در مجموعه آموزشی فرشته الوندی در طی سلسله مقالاتی، روش‌های بازاریابیِ آفلاین و آنلاین سالن زیبایی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و همواره آماده‌ی ارائه‌ی کمک‌های تخصصی‌تر به شما نیز هستیم.

۱۷ شیوه در مورد جذب مشتری برای سالن زیبایی

۱٫ شما به‌عنوان مدیر یک سالن زیبایی زنانه باید مدل خودتان باشید! هیچ‌کس به سالن زیبایی خانمی که خودش آرایش مو و چهره‌ی پیراسته‌ای ندارد مراجعه نخواهد کرد پس صبح‌ها برای آرایش خود وقت کافی اختصاص دهید.
۲٫ برای افزایش فروش، خدمات جانبی را هنگام رزرواسیون (از طریق پرسش از مشتری)، پیشنهاد دهید.
۳٫ به کارکنان سالن زیبایی آموزش دهید که مشتریان را برای رزرواسیون نوبت بعدی به‌طور طبیعی و ماهرانه ترغیب کنند. برای این کار می‌توانید به ویژگی‌های هر یک از خدماتی که ارائه می‌کنید دقت کرده و در صحبت‌های خود یا کارکنانتان با مشتریان، موضوعی را در هر یک از این خدمات به مراجعه‌ی بعدیِ مشتری گره بزنید البته این کار باید بدون ریا و به‌طور طبیعی با مشتریان مطرح شود تا حالت تحمیلی پیدا نکند.
۴٫ یک پیشخوان هوشمندانه برای سالن زیبایی خود ایجاد کنید. تمام خدماتی که ارائه می‌دهید باید به‌طور واضح و زیبا و تا حد امکان خلاقانه در معرض دید مشتریان قرار داشته باشند.
۵٫ با هشتک سالن زیبایی خودتان یک ایستگاه سلفی ایجاد کنید!

لوگوی سالن آرایشتان را در محوطه‌ی کوچک ایستگاه سلفیِ سالن زیبایی قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید در روبری صندلی مدیریت، یک آینه‌ی مناسب بگذارید یا عکس‌برگردان‌های جالبی را بر روی یک آینه بچسبانید تا مشتریان با انداختن سلفی، آن عکس را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این بهترین و طبیعی‌ترین تبلیغات برای سالن زیبایی شما بدون یک ریال هزینه خواهد بود.
۶٫ یکی از استراتژی‌های دائمی شما باید این باشد که خودتان را از سالن‌های زیبایی و آرایشگران معمولی جدا کنید. همیشه باید چیزی ارائه بدهید که در ذهن مشتری باقی بماند.

حالا این چیز می‌تواند یک مدل جدید در آرایش مو یا هر نوع طرز آرایش جدید دیگری باشد و یا هر موردی که فکر می‌کنید مشتریانتان از آن خوششان خواهد آمد.
۷٫ محصولی خاص را به مشتریان سالن زیبایی خود عرضه کنید یا در هنگام آرایشِ آن‌ها از محصولی ویژه بهره ببرید. این کار باعث خواهد شد که مشتریانتان مجدداً به شما مراجعه کنند.
۸٫ با مشتری، رابطه‌ای دوستانه ولی تعریف‌شده برقرار کنید.
ایجاد یک رابطه‌ی درازمدت با مشتریان، یک پیوند فوق‌العاده به وجود خواهد آورد و باعث خواهد شد که خدمات آرایشی شما برای تمام عمر توسط آن‌ها به‌صورت تبلیغِ دهان‌به‌دهان پخش شود. موضوع مهم‌تر این است که مشتری نیاز دارد کمی در مورد پیشینه‌ی آرایشگر خود بداند تا بتواند به او اطمینان کند.
۹٫ در مورد قیمت‌گذاری، بسیار هوشمندانه و دقیق عمل کنید. اگر قیمت‌هایتان زیاد پایین باشند شکست مالی خواهید خورد و اگر زیاد بالا باشند مشتریانتان را از دست خواهید داد. برای تعیین قیمت‌ها و بررسی مرتب آن‌ها وقت صرف کرده و دقیق باشید.
۱۰٫ تخفیف‌های حساب‌شده بدهید؛ به‌عنوان‌مثال، برای دوست و فامیل، ۲۰ درصد تخفیف بدهید و یا برای مشتریانی که توسط مشتری قبلی معرفی می‌شوند تخفیفی در نظر بگیرید.
۱۱٫ یک فروش فوق‌العاده ترتیب بدهید. مثلاً می‌توانید هرسال در مناسبت‌هایی دو بار برای مشتریان دائمیِ خود ۳۰ درصد تخفیف در خدمات یا محصولاتی که در سالن زیبایی ارائه می‌کنید؛ در نظر بگیرید.

دانلود رایگان نمونه قرارداد همکاری آرایشگاه 

۱۲٫ به‌غیراز مناسبت‌های بومی و مشهور، می‌توانید برای همه‌ی مشتریان و یا برخی افراد واجد شرایط در دیگر مناسبت‌های جهانی که کمتر شناخته‌شده هستند تخفیف‌هایی در نظر بگیرید و یا کمپین‌های تبلیغاتی کوچک یا بزرگ در مورد چنین مناسبت‌هایی ترتیب دهید. برخی از این مناسبت‌ها عبارت‌اند از:
• ۲۲ ماه مه، روز سلامتی مو
• ۴ ژوئن، روز موبلوندها (صاحبان موی زرد)
• ۲۶ ژوئن، روز آرایشگران
• ۲ جولای، روز افراد سبزه (اسمر)
۱۳٫ یک چالش یا مسابقه ترتیب بدهید. تمام مشتریان و دوستان آن‌ها باید مطلع باشند که فعال‌ترین شخص شرکت‌کننده در چالش یا مسابقه‌ی سالن زیبایی شما، هدیه‌ی جالبی دریافت خواهد کرد. نوع هدیه را خودتان باید تعیین کنید.
۱۴٫ در سالن زیبایی خودتان خدمات متفاوتِ رایگان در اختیار مشتریانتان قرار دهید. یکی از این خدمات متفاوت و رایگان می‌تواند آموزش چند حرکت «یوگای صورت» باشد.

یکی از کارکنانتان می‌تواند در بازه‌ی زمانی مناسب دراثنای حضور مشتری در سالن زیبایی چند حرکت یوگای صورت را به مشتری تعلیم دهد. آموزش یوگای صورت می‌تواند باعث برقراری رابطه‌ی صمیمانه‌تری با مشتری شود ولی در مورد تمام مشتریان توصیه نمی‌شود.

دانلود رایگان نمونه قرارداد همکاری آرایشگاه 

۱۵٫ روش‌های مُجاز و مکمل را که جنبه‌ی درمانی یا بهبودِ سلامتی دارند؛ همراه با خدمت اصلی خود به‌طور رایگان به مشتریانتان ارائه کنید. به‌عنوان‌مثال، ماساژ دادن پوست سر. همین کار کوچک، بیشتر از خدمت اصلی شما در ذهن مشتری خواهد ماند.

۱۶٫ در صورت امکان از برخی مشتریانتان تأییدیه و رضایت کتبی بگیرید و این تأییدیه‌ها را با گرافیکی زیبا و به‌صورت قاب‌شده در سالن زیبایی خود نصب کرده و به نمایش بگذارید. در این مورد خلاق باشید.
۱۷٫ با آتلیه‌های عکاسی زنانه، مراکز برگزیده‌ی مد و پوشاک زنانه و موارد مشابه برای تبلیغات دوجانبه هماهنگ شوید.
امیدواریم نهایت استفاده را از تکنیک‌های فوق بکنید. در مقاله‌های بعدی، به شگردهای بازاریابی اینترنتی برای سالن زیبایی خواهیم پرداخت.
خوشحال خواهیم شد که نظرات شما را پس از استفاده‌تان از روش‌های فوق بخوانیم. هم‌چنین دوست داریم هرگونه تجربه یا سوال در مورد بازاریابی برای سالن زیبایی را با ما در بخش نظرات، مطرح کنید.

10
دیدگاه بگذارید

avatar
8 موضوعات نظر
2 پاسخهای موضوع
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
داغترین موضوع نظر
10 نویسندگان نظر
بلفیفرشته الوندیفاطمهفاطمه جمشیدزادهمستانه نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رأی
اطلاع از
علیزاده
مهمان
علیزاده

مثل همیشه عالی

faeze
مهمان
faeze

vagean fogholade bud mataleb

کیان
مهمان
کیان

ممنون از سایت عالی شما تشکر پمپ وکیوم کیان پارسhttps://parsvacuumpumps.com/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%A1-%DB%B8%DB%B0-%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DA%A9%D8%B9%D8%A8/

مینا
مهمان
مینا

عالی بود مطالب

مستانه
مهمان
مستانه

و همچنین میشه مثلا بگیم که هر پنجتا خدماتی که پیش ارایشگر انجام بدن خدمات ششم بصورت رایگان و دلخواه خواهد بود

سحر
مهمان
سحر

واقعان عالی بود خیلی منو کمک کرد از ته ته دلم میگم خسته نباشید

فاطمه جمشیدزاده
مهمان
فاطمه جمشیدزاده

بسیار زیبا و دلنشین .ممنونم .کاش میشد از نزدیک شما را ببینم و مشاوره بگیرم

فاطمه
مهمان
فاطمه

ممنونم ازراهنمایی هاتون

بلفی
مهمان
بلفی

واقعا ممنون کاملا رک پوست کنده و مفید بود بدون حاشیه های کسل کننده.موفق باشید